Články FiftyFifty.cz, strana 6

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 6 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 6

FiftyFifty

Nový bodový systém na vlastní kůži

První den na silnici střežené policejními dravci dopadl díky policejní „domluvě“ dobře. Kdybych potkal někoho drsnějšího, místo dvanácti bych nyní disponoval pouhými sedmi body. Řidiči pozor, o řidičák přijdete rychleji než si myslíte! A policisté to myslí vážně!

Housle a malíř

seriál :: Kdo to vlastně byl

Marc Chagall (7.7.1887 - 28.3.1985) vyrostl v uzavřeném židovském ghettu v litevském Vitebsku. Synagogy, náboženské obřady a zákony, hrůza z pogromů, vlastní folklor. Toto prostředí jej ovlivnilo na celý život.

Absurdní svět Kafkových proměn

seriál :: Kdo to vlastně byl

Franz Kafka se vyznačoval zvláštní senzibilitou a plachostí, kterou v mládí výrazně podpořil vliv despotického otce. Na stránkách svých knih tematizoval odcizení a izolovanost, cíleně odsuzoval a trestal lhostejnost. Jeho život, komplikovaný nevyléčitelnou chorobou, byl nerozlučně svázán s Prahou. Dožil se pouhých čtyřiceti let, ale i tak krátká doba mu stačila, aby se zařadil k nejdiskutovanějším spisovatelům. Dosáhl toho snad právě proto, že psaní považoval za svoje jediné opravdové poslání…

Věcičky pro rozzářený úsměv vašich pejsků

Milujete pejsky? Pak uvítáte všechny tři věcičky, které si dnes představíme. Na své si ale přijdou i fanoušci aut a kolečkových bruslí. Nezájem? Nechoďte pryč, budete mít alespoň super téma až půjdete na pivo.

(Ne)přežijte dovolenou

seriál :: Normálně virtuálně

Jóóóó dovolenáááá, práázdniny... už se nám blíží. Všichni se někam chystaj... někdo na chalupu, někdo k moři, někteří šílenci dokonce pod stan do Mongolska.

Létal, padal, psal - o velikosti člověka

seriál :: Kdo to vlastně byl

Pršáček, jak mu říkali kamarádi, byl ze šlechtické rodiny. Měl by mít lehké živobytí, ale nedařilo se mu. Nestal se námořním důstojníkem ani architektem. Učení mu moc nešlo. Narukoval k leteckému pluku. Při prvním letu v kabině vypukl požár. Přežil. Stal se stíhačem.

Sharapova představila nový Land Rover LR2

Nový Land Rover Freelander 2 je na světě. Bude mít premiéru již v červenci v Londýně. Předpremiéru obstarala tenistka Maria Sharapova již minulý týden.

Architekt secese a křivých oken

seriál :: Kdo to vlastně byl

Syn chudého kovotepce Antoni Gaudí se vyučil otcovu řemeslu, ale snil o tom, že se stane architektem. Vydělával si jako kreslič a ilustrátor, aby se mohl dostat na vysněnou školu v Barceloně. Stalo se.

Zeptej se Jacka Kerouaka, kudy ven z města.

seriál :: Kdo to vlastně byl

Jack Kerouac, jeden z hlavních představitelů poválečného (II. světová válka) hnutí "beatníků" se narodil francouzsko-kanadským rodičům 12. března 1922, v Lowelu ve státě Massachusetts v USA...

Brutalita je na místě, namažte schody

seriál :: Normálně virtuálně

Letěla jsem plechovkou, otevřela si coffeeshop, zatrsala na pódiu a nakladla pár pastí. To za jeden krátkej den.

Věcičky nového století: v jednoduchosti je krása

Nerad bych si připadal jako Přemek Podlaha v Receptáři, ale to, co mi minulý týden poslal můj kamarád Uno z Japonska, mě prostě dostalo. Pak jsem mailem obdržel fotografii, která mě utvrdila v tom, že nepoužívám svůj mozek. Jsem připraven se o to s Vámi podělit!

Nejen Židi by volili Mojžíše

seriál :: Kdo to vlastně byl

Pravděpodobně žádnou osobnost v historii neobdivovalo lidstvo tak, jako velkého hebrejského proroka Mojžíše. Proč?

Věcičky pro úchyláčky podruhé

Mysleli jste si, že to, co se často objevuje na pultech obchodů, je šílené? Vyvedeme Vás z omylu. Po celém světě chodí lidé, kteří mají šílené nápady. Dnes si popovídáme o Moně Lise ze zbytků použitých počítačů, podivném držáku na hlavu v metru a dvojitém deštníku pro nerozlučné páry. Připraveni?

Kdo je to Mohamed?

seriál :: Kdo to vlastně byl

Mohamed, arabsky Muhammad - ¨vysoce velebený¨, se narodil v roce 570 ve městě Mekka (spolu s Medínou – dnes svaté město muslimů) v jižní Arábii. V té době to byla zaostalá část světa, vzdálená od středisek obchodu, vzdělanosti a umění.

Z Jihlavy do Prahy za debila

Test: vůz Mazda MX-5 – rok výroby 1990, sobota dopoledne, cesta z Jihlavy do Prahy. Zaměřeno na: dodržování vzdálenosti, rychlost, světla. Držení se hesla kampaně: Raději kontroluj sebe než ostatní! Jak to dopadlo?
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz