Články FiftyFifty.cz, strana 46

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 46 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 46

FiftyFifty

Klasické žárovky letos končí. Přejděte na moderní svícení

Klasické žárovky letos končí. Přejděte na moderní svíceníOd 1. září letošního roku se na evropský trh nesmí dodávat žádné žárovky pro běžné osvětlování, které mají horší energetickou třídu než C. První omezení přišlo v září roku 2009, kdy se na trh přestaly dodávat žárovky o výkonu 100 W. Každý další rok z trhu zmizela další výkonová řada. Od tohoto září se na trh nesmí dodávat žádné čiré žárovky. Důvodem jejich odchodu je, že nesplňují Evropskou unií předepsanou energetickou náročnost. Čím ale máme svítit?

Tipy pro řidiče, jak připravit zimní pneumatiky na sezónu

Tipy pro řidiče, jak připravit zimní pneumatiky na sezónuAčkoliv dosud venku panují letní teploty, sezóna zimních pneumatik se neodvratně blíží. Aby vás příchod studeného počasí nezaskočil, je dobré se na něj patřičně nachystat. Poradíme vám, jak připravit vaše zimní pneumatiky před tím, než s nimi vyrazíte na silnice.

Chevrolet Trax připraven na světovou premiéru v Paříži

Chevrolet Trax připraven na světovou premiéru v PařížiJe třeba říci, že Chevrolet o SUV něco ví, protože tuto třídu před více než 75 lety prakticky založil tím, že uvedl v roce 1935 na trh Suburban Carryall. Už za pár týdnů, 27. září oslaví zcela nový Chevrolet Trax svou světovou premiéru na autosalonu v Paříži, což představuje první vstup Chevroletu do rychle rostoucího segmentu malých SUV. Trax doplní nabídku stylových SUV Chevrolet, kde už je Captiva.

Paradox: drahý benzín firmám ušetří náklady

Paradox: drahý benzín firmám ušetří nákladyZatímco před pěti lety firmy tolik neřešily spotřebu pohonných hmot u svých firemních automobilů, občas tiše tolerovaly soukromé jízdy služebními vozy o víkendech a nezajímaly se o styl jízdy řidičů, nyní se situace zásadně obrátila.

Zbavte se nechtěné reklamy

seriál :: Zajíc v pytli

Zbavte se nechtěné reklamyZáplavy letáků se denně objevují ve schránkách spotřebitelů. Leckdy se stane, že následně spolu s letákem vyhodí i složenku či jinou důležitou zásilku a problém je tady. Lze takovým situacím předcházet?

Rizika, která ohrožují pneumatiky ve vysokých letních teplotách

Rizika, která ohrožují pneumatiky ve vysokých letních teplotáchVysoké letní teploty pneumatikám příliš nesvědčí. Dlouhodobé vystavení pneumatik UV záření zkracuje jejich životnost a velký nárůst tlaku v pneumatikách při vysokých teplotách může v konečném důsledku vést k jejich poškození či dopravní nehodě způsobené změnou jízdních vlastností.

Jak se účinně bránit podvodným e-mailům

Jak se účinně bránit podvodným e-mailůmE-maily slibující výhru v loterii či nečekané dědictví. Jejich počet narůstá, stejně jako počty těch, co naletěli. Jako součást prevence proti podvodům spouští nyní dTest specializované webové stránky, kde lze podezřelé e-maily prověřit.

Dvě důležité rady pro používání klimatizace v létě

Dvě důležité rady pro používání klimatizace v létěKlimatizace je dnes již v téměř každém nově vyrobeném autě. Zvyšuje komfort jízdy v horkých dnech, ale při nesprávném použití nebo údržbě může být zdrojem nemalých zdravotních obtíží.

Vídeň bude ukládat teplo, má vyhřívat dvacet tisíc domácností

Vídeň bude ukládat teplo, má vyhřívat dvacet tisíc domácnostíOdvěký sen energetiků – nachytat v létě teplo a schovat si ho na zimu – se pokouší uvést v život firma Wien Energie. Ta se pustila do výstavby obřích tanků, které budou schopné uchovat horkou vodu pro použití v chladných měsících.

Za přetočený tachometr odpovídá prodejce auta

seriál :: Zajíc v pytli

Za přetočený tachometr odpovídá prodejce autaPro zákazníky, kteří kupují ojeté auto, je jednou z klíčových informací počet najetých kilometrů. Pokud po koupi zjistí, že stav tachometru neodpovídá realitě, od prodejce se zpravidla dozví, že on za správnost informace neručí. Není to ale pravda.

Z klimatizací nám v budoucnosti bude ještě pěkně horko, varuje americký vědec

Z klimatizací nám v budoucnosti bude ještě pěkně horko, varuje americký vědecSpojené státy americké dlouhou dobu drží jedno zvláštní prvenství: jejich klimatizace spotřebují víc energie, než klimatizace všech zbylých zemí světa dohromady. Poptávka po klimatizacích ale celosvětově roste, zejména v teplých regionech.

Krátkozrakost pomůže vyřešit 6D laser i speciální čočka

Krátkozrakost pomůže vyřešit 6D laser i speciální čočkaPředstavte si, že by z našeho světa zmizely všechny kontaktní čočky a také laserové operace krátkozrakosti. Co by se změnilo? Na ulici, v kancelářích a v obchodech by se denně míjely zástupy obrýlených lidí. Není to velká nadsázka, vždyť v mnoha vyspělých zemích je krátkozrakých již více než třetina dospělých. Přitom existuje elegantní řešení i pro ty, kdo nemohou podstoupit klasickou laserovou operaci ani nechtějí nosit brýle.

Tipy, jak letos v létě sjednat nejvýhodnější cestovní pojištění

Tipy, jak letos v létě sjednat nejvýhodnější cestovní pojištěníZačátek letní turistické sezóny je nejvhodnějším obdobím pro sjednání cestovního pojištění. Ceny pojistek jsou totiž díky konkurenci pojišťoven nejnižší za celý rok. Okamžité sjednání cestovní pojistky je proto výhodné, i když se na cestu chystáte třeba koncem srpna. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si na začátku turistické sezóny vybrat a sjednat výhodné cestovní pojištění.

Některé opalovací přípravky v létě neochrání

seriál :: Zajíc v pytli

Některé opalovací přípravky v létě neochráníTest opalovacích přípravků vysoké ochrany opět odhalil výrobky, které při letním opalování neochrání. Orientovat se při výběru podle ceny přípravku či známé značky se nevyplácí. Ani výrobky prodávané v lékárnách nemusí zaručit vysokou kvalitu.

Pět rad, jak snadno a bezpečně zhodnotit úspory

Pět rad, jak snadno a bezpečně zhodnotit úsporyNa finanční trh a možnosti bezpečného investování pohlíží mnoho lidí s nedůvěrou. Mají strach z rizika, a tak raději nechávají peníze na běžném účtu. Obavy jsou však většinou přehnané, zhodnotit úspory lze díky moderním finančním produktům bezpečně a spolehlivě. Poradíme vám, co vzít v úvahu a podle čeho se rozhodnout.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.