Články FiftyFifty.cz, strana 36

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 36 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 36

FiftyFifty

Dočkáme se mobilních telefonů bez baterií?

Počítačový gigant IBM představil svou vizi elektronické budoucnosti do roku 2015. Počítače by v měly dokázat vytopit budovu a baterie budou pracovat na vzduch, informuje iDnes ve své rubrice Technet.

Nový hybridní automobil od General Motors na trhu v USA

Volt je první americký elektrický automobil pro masový trh a do ulic se vrhne ve stejnou dobu jako elektromobil na bázi hatchbacku, Nissan Leaf. Oba vozy jsou uváděny na americký trh jako šetrnější alternativy benzínových aut a začaly se prodávat v omezeném množství v Kalifornii, Texasu, New Yorku, New Jersey a Washingtonu, píše deník Guardian.

Lidé utratí v povánočních výprodejích více než loni

V letošním roce se hned po skončení svátků na nákupy chystají téměř dvě třetiny Čechů, to odpovídá stejné části veřejnosti jako loni. Podle průzkumu GE Money Bank plánují nakoupit nejčastěji oblečení, boty a elektroniku.

Pepřovník zvedne náladu - nebo také žaludek

Víte, co mají společného pepřovník, iboga a durman? Patří do kategorie drog. Možná legálních, ale o to nebezpečnějších. Seznamte se s nimi.

´Zeleným´ autem roku 2011 je elektrický Chevrolet Volt

Do letošní volby Green Car of the Year (Zelené auto roku) se zapojily dva hybridní vozy, jeden hatchback s vysokou palivovou účinností a poprvé dva vozy na elektrický pohon. Vítězem pro rok 2011 byl na Auto Show v Los Angeles zvolen elektromobil Chevrolet Volt.

Volkswagen Jetta vstupuje do nové éry

Zbrusu nová Jetta přichází na český trh a má velmi dobré předpoklady k tomu, aby zaujala více evropských zákazníků než kdy dříve. Od předchozích generací se odlišuje nebývalým sportovním šarmem, ještě nižší spotřebou paliva a většími vnějšími rozměry (délka 4,64 metru místo dosavadních 4,55 metru). Doby, kdy byl tento sedan jen odnoží Golfu, jsou minulostí.

Recept na vánoční cukroví

Přišel nám jeden geniální receptík do redakce. Až si jej přečtete, jistě uznáte, že jsme se nemohli nepodělit..

Chiméry, kybridi a hybridi

Jsou nadějí medicíny. Tvorové nebo jen embrya vytvořená jak z lidských, tak ze zvířecích buněk. Lze takové embryo použít k vědeckým výzkumům bez etických problémů? Jak se chovat k chimérám, které mají vysoký podíl lidských buněk? Lze vypěstovat ve zvířeti lidské orgány a pak je transplantovat člověku?

Nový Passat: úspornější, bezpečnější a suverénnější

S více než 15 miliony prodaných exemplářů patří Volkswagen Passat mezi nejúspěšnější automobily na světě. Na český trh přichází nová, v pořadí sedmá generace od roku 1973. Design bestselleru byl zcela nově interpretován, suverénní vzhled přídě vykazuje paralely s luxusní limuzínou Phaeton. Passat byl vždy věrným obrazem technického pokroku, což platí ve všech ohledech i pro sedmý Passat, který vstupuje na trh současně jako Limuzína a Variant.

Pět hvězdiček Euro NCAP pro nový Ford C-MAX

Zcela nové modely Ford C-MAX a Grand C-MAX získaly od nezávislé organizace Euro NCAP za své bezpečnostní vlastnosti maximálních pět hvězdiček. Dvojice všestranných automobilů kategorie MAV obdržela historicky vůbec nejvyšší skóre za ochranu krční páteře a excelovala i v celkovém hodnocení bezpečnosti dospělých i dětských cestujících.

Jaké jsou „zelené“ trendy ve světě mobilních telefonů?

Výrobci mobilních telefonů a provozovatelé sítí se rádi chlubí ekologickými produkty, jako je „zelený“ telefon Samsung vyrobený z 80 % z recyklovaného materiálu a z bioplastů z kukuřičného škrobu. Otázka je, zda lidé takové telefony vyhledávají, píše New York Times.

Nový airbag ochrání při nehodě cyklistovu hlavu

Ve Švédsku vyvinuli pro cyklisty bezpečnou airbagovu helmu. Ta v případě nehody „vystřelí“ z límce, rozvine se po celé hlavě a ochrání ji. Zároveň má prý být stylovým doplňkem pro cyklisty, kteří chtějí dobře vypadat, píše server Road CC.

Porsche Cayman R

Vrchol sportovního kupé s motorem uprostřed! Nízká hmotnost a mimořádně sportovní ambice. Takové jsou hlavní přednosti modelu Porsche Cayman R, který se 17. listopadu představil ve světové premiéře na autosalonu v Los Angeles. Značka Porsche si ve svém názvosloví písmeno R tradičně rezervuje pro mimořádné sportovní vozy: R v tomto případě znamená rafinovaný, rychlý, ale především také ryzí.

Problémy se změnou klimatu jako inspirace pro počítačovou hru

Ve Velké Británii byla uvedena do prodeje nová strategická hra Fate of the World (Osud světa). Podle ekologických aktivistů by mohla přilákat nové skupiny lidí k počítačovým hrám. Zatímco běžně hráči bojují s vetřelci, gangstery v New Yorku nebo se snaží vychovat šťastnou rodinu, nyní přichází mezi počítačové hry naléhavější problematika: změna klimatu.

Přichází nový model české výroby Hyundai ix20

Hyundai způsobil na podzim zemětřesení v segmentu MPV uvedením nového, moderního a dynamického modelu ix20, který byl 30. září na Pařížském autosalonu. Nyní si jej budou moci i na vlastní kůži vyzkoušet a zakoupit zákazníci v České republice.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz