Články FiftyFifty.cz, strana 34

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 34 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 34

FiftyFifty

Jak vybrat světlo? Pomohou nové informace na obalech

Z obchodů pomalu mizí klasické žárovky, v roce 2012 se zcela přestanou prodávat. Alternativ k žárovkám je řada, ale jejich kvalita či použitelnost je různá. Spotřebitelům by ode dneška měly s výběrem pomoci nové informace, které výrobci budou muset uvádět na obalech zdrojů světla nebo na energetickém štítku.

Elegance ve velkém stylu: Audi A7 Sportback

Emocionální design, sportovní charakter a inovativní technika. S těmito kvalitami vytváří Audi A7 Sportback nový tržní segment. Velký pětidveřový vůz s dynamicky ztvárněnou zádí slučuje nejlepší vlastnosti ze tří světů, neboť je sportovně elegantní jako kupé, komfortní a prestižní jako limuzína a praktický jako Avant. A7 Sportback je čistou esencí nejvyspělejší techniky.

Kupujete dětem školní pomůcky? Vyhněte se ftalátům

Celkem pět z devíti kontrolovaných školních potřeb obsahovalo pro děti nebezpečné ftaláty, upozornilo sdružení Arnika. A doporučuje rodičům, aby pro své děti vybrali zdravotně nezávadné pomůcky.

Apple se brání zařazení iPhone do zeleného žebříčku

Apple nedovolil, aby jeho telefony iPhone byly zařazeny do britského „zeleného“ žebříčku pro mobilní telefony. Síť O2 spouští hodnotící systém "zelenosti" jednotlivých modelů mobilních telefonů ve spolupráci s Fórem pro budoucnost a údajně v něm bude pokryto 93 % zařízení jejich zákazníků. V žebříčku hodnotí telefony na stupnici od nuly do pěti na základě dopadu jejich používání na životní prostředí.

Solárním letadlem kolem světa

Ve Švýcarsku se letos na začátku roku uskutečnil zkušební let prvního velkého solárního letadla. Jeho tvůrci plánují na rok 2012 etapový pilotovaný let kolem zeměkoule. Nový stroj je schopen letu i v noci, kdy nesvítí slunce.

Světlo, které dokáže léčit

Není žádných pochyb, že světlo potřebujeme k životu. Je totiž základní podmínkou pro existenci živých buněk. Věděli jste však, že má i léčebné vlastnosti?

40 let modelu Škoda 110 R Coupé

Před čtyřiceti lety po celozávodní dovolené zahájila Škoda Auto, tehdy Automobilové závody, národní podnik, výrobu oblíbeného sportovního kupé Škoda 110 R.

Dvě důležité rady pro používání klimatizace v létě

Klimatizace je dnes již v téměř každém nově vyrobeném autě. Zvyšuje komfort jízdy v horkých dnech, ale při nesprávném použití nebo údržbě může být zdrojem nemalých zdravotních obtíží.

Vesmír na dosah

Pozorování vesmíru může být zajímavé i bez profesionální techniky. Stačí k tomu pouze oči, běžný triedr nebo teleskop pro amatérské astronomy.

Prestižní podniky

Dlouhá historie podniků je vždy pokládána za znamení zkušeností a úspěchu. Vizitka, že produkty firmy se úspěšně prodávají už několik století, mluví sama za sebe. Věk je u podniku na rozdíl od lidí považován za synonymum úspěchu, zralosti a zkušeností.

Elektropohon pro Porsche

Společnost Porsche intenzivně pracuje nejen na dalším vývoji hybridního pohonu, který je již v sériové výrobě. V souladu s dalším rozvojem strategie „Porsche Intelligent Performance“ se navíc chystá testovat i vývojové modely na bázi Porsche Boxster poháněné pouze elektrickým pohonem. Cílem je dosáhnout dalšího zvýšení účinnosti a zároveň snížení spotřeby paliva a emisí.

Podvodník českého internetu má nový obchod!

Na internetu se objevil další podvodný obchod s elektronikou. Před nedávnem SOS-Sdružení obrany spotřebitelů, o.s., varovalo před obchodem www.tech-shop.cz, a nyní se objevil s „čistým štítem“ nový, a to www.elektro-galerie.cz. Ovšem provozovatel i jeho podvodné praktiky zůstaly stejné.

Nebezpečné lodě

Ztroskotání lodi bylo vždy značným rizikem zaoceánské plavby. Námořní katastrofy dnes sice nejsou tak časté, podle odborníků však lze na tomto poli ještě mnohé vylepšit.

Do vesmíru bez lidí

Vesmírný výzkum potřebuje samostatně myslící stroje, které nebude nutné řídit a programovat na každém kroku. Rodí se nová generace robotů nezávislých na člověku?

Ford Fiesta bude obhajovat zlato

Ford Fiesta, nejprodávanější model značky Ford v Evropě, se brzy vydá do amerického Los Angeles, kde bude obhajovat loňskou zlatou medaili ze své debutové účasti na sportovních hrách X Games. Ty se letos konají od 29. července do 1. srpna.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz