Články FiftyFifty.cz, strana 39

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 39 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 39

FiftyFifty

dTest: Čtvrtinu prodejců automobilů zákon nepálí

seriál :: Zajíc v pytli

O smluvní záruce, tedy záruce přesahující ze zákona povinné dva roky, se traduje, že může být v podstatě jakákoli, neboť je plně v rukou prodejce.

Nový SEAT Alhambra s pohonem všech kol přichází na český trh

SEAT pokračuje ve své produktové ofenzivě a výrazně rozšiřuje nabídku modelů. Alhambra v provedení 4WD s trvalým pohonem všech kol je od 1.6.2011 k objednání na českém trhu.

Učme se od miliardářů, budeme to potřebovat

Jeden z mých přátel, kterého si jinak velmi vážím, napsal před pár dny článek „Učme se od bezdomovců, budem to potřebovat“. Text plný pesimismu a defétismu. Není sám, takových ufňukaných článků najdeme na blozích celou řadu.

Volkswagen pomáhá testovat palivo Shell FuelSave

České zastoupení značky Volkswagen navázalo spolupráci se společností Shell Czech Republic u příležitosti uvedení nových úsporných paliv Shell FuelSave na český trh.

Výkonný a úsporný motor EcoBoost přichází!

Nový 1.0 EcoBoost, první tříválec značky Ford, byl vyvinut v Evropě a bude nabízen celosvětově pro malé vozy značky Ford. Tento inovativní nový motor nabídne výkon většího čtyřválce při neporovnatelně nižší spotřebě.

Objevte nebezpečné výrobky ve své domácnosti

seriál :: Zajíc v pytli

Kuchyňské nádobí, ze kterého se do pokrmů uvolňuje formaldehyd, dětské rukávky, se kterými se dítě možná utopí, či nabíječka mobilního telefonu, která snadno zapálí byt… Nebezpečných výrobků je kolem nás víc, než bychom chtěli. Jen v rámci Evropské unie je jich každý týden odhaleno několik desítek.

Dacia Duster No Limit míří na nejprestižnější závod do vrchu

Dacia se rozhodla zaútočit na nejslavnější, nejtěžší a nejznámější závod do vrchu, Pikes Peak International Hill Climb, který se uskuteční dne 26. června 2011 v Colorádu ve Spojených Státech.

Ford vyhlásil „budíček“ pro ospalé evropské řidiče

Ford zavádí novou bezpečnostní technologii pro sledování bdělosti řidiče. Vestavěná kamera sleduje vodorovné dopravní značení a vyhodnocuje aktuální polohu vozu vzhledem ke krajnicím a dělicím čarám. Systém sledování bdělosti rozpozná způsob jízdy svědčící o ztrátě pozornosti a varuje řidiče akustickým i vizuálním signálem.

dTest: Jen jedna pračka pere 'velmi dobře'

seriál :: Zajíc v pytli

Chcete-li si vybrat kvalitní pračku, nelze se spolehnout pouze na údaje uvedené na výrobcích. Cena, značka ani počet programů, které zjistíme v obchodě, nejsou vodítky, která nás ke kvalitní pračce přivedou. Stejně dobře vyprané prádlo lze vytáhnout z pračky za devatenáct i za necelých šest tisíc.

Nehod kvůli špatným silnicím přibývá, nejvíce to odnáší pneumatiky

Výmoly na silnicích jsou nejčastěji příčinou vyboulení či roztržení pneumatiky. Na tato poškození přitom nelze uplatnit reklamaci. Řidiči mohou náhradu škody nárokovat u správce komunikace nebo čerpat pojistné plnění z havarijního pojištění.

dTest varuje: Na trhu jsou opět nebezpečné autosedačky

seriál :: Zajíc v pytli

Jak zjistil časopis dTest, malí pasažéři nejsou zcela v bezpečí ani v homologovaných dětských autosedačkách. V rámci objektivního a nezávislého testování byly prováděny jak nárazové zkoušky, tak zkoušky zaměřené na přítomnost škodlivých cizorodých látek v polstrovaných potazích a dalších částech sedaček, které přicházejí do přímého styku s dítětem. Některé výrobky ve zkouškách neobstály a časopis dTest o nich informuje.

Porsche 911 Carrera 4 GTS: Nový vrcholný model

Společnost Porsche rozšiřuje nabídku vrcholných provedení modelové řady Carrera. Carrera 4 GTS s karoserií Coupé nebo Cabriolet bude disponovat nejsilnějším motorem určeným pro Carreru a ještě bohatší výbavou. Oba modely vstoupí na evropský trh v červenci 2011

Protihlukové stěny podél železnice jsou nebezpečné

Počátkem měsíce se v Plané nad Lužnicí konala zkouška proniknutí profesionálního hasičského sboru protihlukovou stěnou. Pokus dostat se skrz betonovou stěnu, kterých je kolem českých železnic naprostá většina, se stal fiaskem, píše server Dopravní web.

dTest: Sekačky na trávu – nahradí ruční práci roboti?

seriál :: Zajíc v pytli

Časopis dTest provedl před započetím zahrádkářské sezóny podrobný test robustních benzínových i malých robotických sekaček. Ačkoliv mnozí hledí na travní roboty s despektem, výsledky testů prokázaly jejich překvapivě dobrou výkonnost.

Toyota představila nový počin – Lexus CT200h

Jaký je nový „sportovní a zelený“ model automobilky Lexus spadající do koncernu Toyota? Spíš zelený než sportovní, píše publicistka Bibi van der Zee na serveru Guardian.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz