Články FiftyFifty.cz, strana 49

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 49 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 49

FiftyFifty

5 kroků, jak postupovat při ekologické likvidaci autovraku

Nepojízdných vraků aut se v ulicích, garážích a zahradách povaluje stále poměrně mnoho. Nechat autovrak ekologicky zlikvidovat je přitom docela snadné. Navíc za něj můžete dostat i menší finanční odměnu. Jak správně postupovat, když váš automobil již definitivně dosloužil, vám prozradíme v několika krátkých bodech.

Co dělat s nevyžádanou poštou?

O následující informace ze svého mailu se redakční Cecil s vámi rád podělí; snad vám budou k užitku...

To nevymyslíš! I kdybys chtěl..

Skutečná příhoda u gynekologa! Tak, jak dorazila k redakčnímu Cecilovi na mail...

Řekněte předváděcím akcím ne

seriál :: Zajíc v pytli

Informace o tom, co jsou předváděcí akce, a proč je lépe se jim vyhnout, se v médiích objevují stále častěji. Je ovšem zřejmé, že to nestačí. Realitou zůstává narůstající počet stížností podvedených seniorů.

Proč se meteorologové mýlí tak často? Mohou za to tajemné atmosférické interní vlny

Meteorologové v americkém Utahu v roce 2011 předpověděli bouře, které měly region zasáhnout v době Díkůvzdání. Školy na základě jejich varování vyhlásily školní volno a nechaly děti doma. Žádná děsivá bouře se ale vůbec nekonala. Jak tvrdí Julie Crockettová, profesorka strojního inženýrství, nebylo by správné zlobit se na meteorology, že se mýlí tak často. Mohou za to atmosferické interní vlny.

Mýty a pověry o kotlech a dalších zdrojích tepla

Volba nejvhodnějšího zdroje tepla pro byt či rodinný dům je důležité rozhodnutí s dlouholetým dopadem na komfort bydlení a životní styl. Důležité přitom nejsou pouze náklady na energie či palivo, ale také jednoduchá obsluha a bezúdržbový provoz.

Zájem o finanční produkty loni výrazně vzrostl

V roce 2012 měli klienti DataLife z finančních produktů největší zájem o životní pojištění, počet uzavřených smluv vzrostl oproti předchozímu roku o 48 %. Vyplývá to z aktuálních statistik finančně poradenské společnosti, které hodnotí loňský rok. Poptávka podle nejnovějších údajů vzrostla rovněž v případě smluv o penzijním připojištění, stavebním spoření a u hypotečních úvěrů.

Hybridy a elektromobily jsou pro chodce nebezpečné. Kvůli tichu

Představujete si velkoměsta budoucnosti jako oázy rajského klidu, kde na stříbřitě naleštěných silnicích bezhlučně kloužou čisté automobily? Tak takové budoucnosti se zřejmě nedočkáme, protože moderní auto, ačkoli není vybavené hlučným spalovacím motorem, musí být pořádně slyšet. Přesně to po výrobcích elektromobilů a hybridů vyžaduje americký bezpečností úřad.

Přehřívající se mikrovlnné trouby znovu na pultech obchodů

seriál :: Zajíc v pytli

Spotřebitelské testy mikrovlnných trub odhalily, že u některých výrobků dochází k nebezpečnému přehřívání dvířek či povrchu pláště. Teploty v některých případech překračují hodnotu 100 stupňů Celsia a mohou způsobit nepříjemné popáleniny.

Legalizaci kradených aut a přetáčení kilometrů může vyřešit novela

Novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích by měla zabránit podvodům s ojetými automobily. K nejvážnějším problémům patří legalizace kradených aut dovezených ze zahraničí na území České republiky a přetáčení kilometrů.

Spotřebitelská poradna aneb příběhy k smíchu i pláči

seriál :: Zajíc v pytli

Spotřebitelská poradna časopisu dTest vyřešila za rok 2012 bezmála 17 tisíc případů. Právní poradci zde obvykle řeší závažné případy porušování práv spotřebitelů. Jsou však situace, kdy setkání s prodejci či poskytovateli služeb zákazníky nejprve řádně potrápí, ale po čase se nad ním již mohou pobavit.

Vidět a být viděn

Vidět a být viděn, to je základní pravidlo, kterého by se měl držet každý chodec a cyklista. Zejména v tomto období, kdy je zhoršená viditelnost. Řidiči vozidel mají za povinnost používat světla, ale co chodci? Ti by měli v každém případě používat reflexní prvky. Mohou tak i zachránit život svůj život řidičů.

Neberte kreditní karty na lehkou váhu

seriál :: Zajíc v pytli

Průzkumy finanční gramotnosti ukazují, že značná část populace nezná rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Kreditní karta je přitom formou úvěru a její nesprávné a neodpovědné používání se může velmi prodražit.

Pár perliček před Silvestrem

seriál :: Zvesela na víkend

Nový farář byl před svým prvním kázáním tak nervózní, že skoro ani nemohl mluvit. Příští neděli, před druhým kázáním, se zeptal přítomného arcibiskupa, co má dělat, aby se uvolnil. Ten mu poradil: "Kápněte si do vody trochu vodky, uvidíte, že po pár hltech budete trochu klidnější." Farář poslechl a skutečně, cítil se tak dobře, že by dokázal mluvit i ve vichřici. Po bohoslužbě se vrátil do sakristie, kde našel lístek od arcibiskupa:

Co s nevhodnými vánočními dárky?

seriál :: Zajíc v pytli

Ani Ježíšek se nemusí trefit do vkusu každého a často také neodhadne velikost oděvů či bot. Mnozí pak pod stromečkem neskrývají své zklamání z nevhodných dárků. Dříve než je vyhodíte, či v lepším případě darujete dál, je vhodné zauvažovat o jejich vrácení.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz