Články FiftyFifty.cz, strana 27

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 27 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 27

FiftyFifty

Mobilní radar

Lze úspěšně předpovídat tornáda? I dnes je to velmi obtížné. Až v 75 procentech případů jde o plané poplachy a před skutečnou hrozbou lze obyvatele varovat jen deset, maximálně dvacet minut předem.

Hybrid z jiného světa

Osud automobilových konceptů nebývá radostný. Nakrátko oslní veřejnost, pak jsou odklizeny do firemních muzeí a depozitářů. Jen některé z nich se dostanou do výroby. Jaký úděl čeká prototyp unikátního vozu Citroën Hypnos?

Ambice nové C3: nahradit bestseller

Je nádherná. Je mladá. Je inteligentní. Citroën uvádí na trh novou C3.

Aktuální otázky internetu

Vznikl před čtyřiceti lety v jedné laboratoři Kalifornské univerzity. Dnes a denně spojí přes 1,5 miliardy lidí a dále se vyvíjí. Co stojí v jeho pozadí? Získá někdy internet vlastní vědomí?

Elektromobily

Automobily na elektrický pohon mají tichý chod a nezatěžují životní prostředí. Jejich rozšíření však brání krátký dojezd a nedostatečná síť dobíjecích stanic. Projekt Better Place slibuje definitivní řešení v rámci jednoho státu. První ukázkovou zemí má být Izrael.

Role internetu v léčbě nikotinové závislosti

V dnešní době, kdy velká část populace stráví nezanedbatelnou část svého dne u počítače a má přístup k internetu, se právě ten stává významným zdrojem informací. A to i pro ty, kdo se snaží skoncovat se závislostí na nikotinu.

Malý velký muž: Henri de Toulouse-Lautrec

seriál :: Kdo to vlastně byl

Od dětství fyzicky deformovaný Toulouse-Lautrec patří mezi umělce, nad jejichž dílem se nemůžeme nezeptat: byla jeho práce předčasně ukončena následky bohémského života a alkoholové závislosti, nebo naopak byl jeho dekadentní životní styl nutnou podmínkou k tomu, aby mohly vzniknout obrazy schopné promlouvat i k dnešnímu člověku?

Facebook

V současné době jej aktivně používá přes 200 milionů lidí. Denně průměrně přibývá dalších 200 tisíc. Facebook slouží k bezproblémové komunikaci, sdílení dat, rozvíjení vztahů i k zábavě. Je jednou z největších společenských sítí na světě.

Rakovina se v budoucnu bude diagnostikovat pomocí dechu

Dýchnete do přístroje nebo jen odevzdáte vzorek moči a hned budete vědět, zda zhoubné bujení nezasáhlo právě vás. Taková je budoucnost diagnostiky rakoviny.

Energie ze slunce

Fotovoltaika (solární panely) je jedním z čistých obnovitelných zdrojů elektrické energie a její využití zatěžuje životní prostředí jen minimálně.

Bakterie s budoucností

Mohou chránit před vysokými dávkami záření, vylepšit potraviny, nebo posloužit při výrobě oblečení, které se bude čistit samo. Řeč je o bak­teriích, pocházejících z nového biotechnologického výzkumu.

Všudypřítomné vlny

Signál mobilních telefonů, wi-fi, vedení vysokého napětí, domovní elektrické rozvody, mikrovlnné trouby. To vše je zdrojem elektromagnetického záření. V obydlených oblastech mu nelze uniknout. Podle některých odborníků škodí zdraví, podle jiných je riziko s tím spojené zanedbatelné. Jaká je skutečnost?

Webové stránky zdarma! Vyplatí se to?

Tvorbou webových stránek se zabývají desítky firem, v poslední době je k dispozici také služba založení vlastních webových stránek zdarma. Odkazy ve vyhledávačích nabízejí tvorbu webových stránek snadno, rychle, bezpečně, zdarma... Ale vyplatí se vůbec služba tohoto typu?

Yves Saint Laurent

seriál :: Kdo to vlastně byl

Byl označován za absolutního génia ve svém oboru. Za nejslavnějšího módního tvůrce všech dob. Inspiroval se dílem Marcela Prousta i malbami Picassa, Mondriana, Matisse či van Gogha. K okruhu jeho přátel patřily celebrity jako Maria Callasová, Rudolf Ňurejev, Paloma Picassová či Rothschildové.

Američtí podnikatelé

USA jsou typickou zemí podnikatelů, velkých vynálezců a manažerů. Dodnes jsou zemí velkých příležitostí. Například o společnosti Wall-Mart založené v roce 1962 ještě o deset let později téměř nikdo nevěděl. Dnes je to největší společnost na světě. Podobně je tomu s takovými giganty jako Google či Facebook.
© 2005 – 2020 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.