Články FiftyFifty.cz, strana 27

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 27 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 27

FiftyFifty

Mobilní radar

Lze úspěšně předpovídat tornáda? I dnes je to velmi obtížné. Až v 75 procentech případů jde o plané poplachy a před skutečnou hrozbou lze obyvatele varovat jen deset, maximálně dvacet minut předem.

Hybrid z jiného světa

Osud automobilových konceptů nebývá radostný. Nakrátko oslní veřejnost, pak jsou odklizeny do firemních muzeí a depozitářů. Jen některé z nich se dostanou do výroby. Jaký úděl čeká prototyp unikátního vozu Citroën Hypnos?

Ambice nové C3: nahradit bestseller

Je nádherná. Je mladá. Je inteligentní. Citroën uvádí na trh novou C3.

Aktuální otázky internetu

Vznikl před čtyřiceti lety v jedné laboratoři Kalifornské univerzity. Dnes a denně spojí přes 1,5 miliardy lidí a dále se vyvíjí. Co stojí v jeho pozadí? Získá někdy internet vlastní vědomí?

Elektromobily

Automobily na elektrický pohon mají tichý chod a nezatěžují životní prostředí. Jejich rozšíření však brání krátký dojezd a nedostatečná síť dobíjecích stanic. Projekt Better Place slibuje definitivní řešení v rámci jednoho státu. První ukázkovou zemí má být Izrael.

Role internetu v léčbě nikotinové závislosti

V dnešní době, kdy velká část populace stráví nezanedbatelnou část svého dne u počítače a má přístup k internetu, se právě ten stává významným zdrojem informací. A to i pro ty, kdo se snaží skoncovat se závislostí na nikotinu.

Malý velký muž: Henri de Toulouse-Lautrec

seriál :: Kdo to vlastně byl

Od dětství fyzicky deformovaný Toulouse-Lautrec patří mezi umělce, nad jejichž dílem se nemůžeme nezeptat: byla jeho práce předčasně ukončena následky bohémského života a alkoholové závislosti, nebo naopak byl jeho dekadentní životní styl nutnou podmínkou k tomu, aby mohly vzniknout obrazy schopné promlouvat i k dnešnímu člověku?

Facebook

V současné době jej aktivně používá přes 200 milionů lidí. Denně průměrně přibývá dalších 200 tisíc. Facebook slouží k bezproblémové komunikaci, sdílení dat, rozvíjení vztahů i k zábavě. Je jednou z největších společenských sítí na světě.

Rakovina se v budoucnu bude diagnostikovat pomocí dechu

Dýchnete do přístroje nebo jen odevzdáte vzorek moči a hned budete vědět, zda zhoubné bujení nezasáhlo právě vás. Taková je budoucnost diagnostiky rakoviny.

Energie ze slunce

Fotovoltaika (solární panely) je jedním z čistých obnovitelných zdrojů elektrické energie a její využití zatěžuje životní prostředí jen minimálně.

Bakterie s budoucností

Mohou chránit před vysokými dávkami záření, vylepšit potraviny, nebo posloužit při výrobě oblečení, které se bude čistit samo. Řeč je o bak­teriích, pocházejících z nového biotechnologického výzkumu.

Všudypřítomné vlny

Signál mobilních telefonů, wi-fi, vedení vysokého napětí, domovní elektrické rozvody, mikrovlnné trouby. To vše je zdrojem elektromagnetického záření. V obydlených oblastech mu nelze uniknout. Podle některých odborníků škodí zdraví, podle jiných je riziko s tím spojené zanedbatelné. Jaká je skutečnost?

Webové stránky zdarma! Vyplatí se to?

Tvorbou webových stránek se zabývají desítky firem, v poslední době je k dispozici také služba založení vlastních webových stránek zdarma. Odkazy ve vyhledávačích nabízejí tvorbu webových stránek snadno, rychle, bezpečně, zdarma... Ale vyplatí se vůbec služba tohoto typu?

Yves Saint Laurent

seriál :: Kdo to vlastně byl

Byl označován za absolutního génia ve svém oboru. Za nejslavnějšího módního tvůrce všech dob. Inspiroval se dílem Marcela Prousta i malbami Picassa, Mondriana, Matisse či van Gogha. K okruhu jeho přátel patřily celebrity jako Maria Callasová, Rudolf Ňurejev, Paloma Picassová či Rothschildové.

Počítač zvítězil

Go je pro počítače údajně nejtěžší hrou na světě. Do letošního února počítač nikdy člověka ve hře go neporazil. Až letos v únoru se to povedlo na mezinárodním turnaji na Tchaj-wanu zásluhou programu MoGo.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz