Články FiftyFifty.cz, strana 28

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 28 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 28

FiftyFifty

Škodlivé čipy

USA a další země zadávají výrobu čipů do zemí s levnou pracovní silou. Přitom ztrácejí kontrolu nad tím, co se s touto důležitou součástí techniky děje.

Módní dům Chanel

seriál :: Kdo to vlastně byl

Dnes je nerozlučně spjat se jménem Karl Lagerfeld. Muž s rokokovým copánkem, černými brýlemi a vysokým nápadným límcem udržuje už více než čtvrt století slávu značky Chanel. Její zakladatelka Coco Chanel jako jediná ze světa módy figurovala mezi stovkou nejslavnějších lidí dvacátého století, jejichž jména uveřejnil časopis Time.

Je nošení slunečních brýlí pro řidiče rizikové?

Holdujete v létě výletům autem? Podle doporučení australských vědců by si motoristé měli dát velký pozor, jaký barevný odstín slunečních brýlí při řízení zvolí. Nevhodně zvolená barva totiž může ztížit rozeznávání barev například na semaforech a být tak příčinou nejen ohrožení řidiče, ale i jeho okolí.

S nebem nad hlavou

Vítr ve vlasech, vůně okolní krajiny, pocit neomezené svobody a návrat k počátkům ducha automobilizmu. To vše s sebou nesou kabriolety. Jak vypadají evropské novinky pro letošní rok?

Seat León CUPRA R - závodník s temperamentním srdcem

SEAT zahajuje druhou polovinu roku se stejnou razancí s jakou končila ta první - pokračuje uvádění novinek v rychlém sledu. Na letošním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, který se koná od 17. do 27. září 2009, představí nový León CUPRA R.

Malíř ulic, lodí a přístavů

seriál :: Kdo to vlastně byl

Albert Marquet miloval přírodu, svá nejznámější díla však namaloval na břehu evropských řek a na mořském pobřeží. Světlo a atmosféra, která z nich dýchá, svědčí o skvělé schopnosti pozorovat a mimořádném talentu. Apollinaire o něm napsal, že instinktivně hledal ty nejjednodušší linky a barvy.

Systém Start-Stop ve vozech Audi

Audi patří mezi průkopníky turbodieselů s přímým vstřikováním nafty v osobních vozech a nepřekvapí tedy, že motory TDI dosahují působivých výkonových parametrů při obdivuhodně nízké spotřebě paliva.

Nejmladší z dravců

Luxusní a prostorné sedany nemusí být konzervativní ani nenápadné. Důkazem je nový Jaguar XJ. I když se hodně liší od svých předchůdců, svou dravostí dělá svému jménu čest.

Vyhřívané sedačky v autě maří snahy počít dítě

Muži, kteří ve svém autě používají vyhřívané sedačky, by podle výzkumu německých vědců z univerzity v Giessenu mohli mít problémy s plodností. Studie byla publikována v srpnu 2008 v odborném časopise Fertility and sterility.

Kluk nebo holka?

U člověka a většiny savců rozhodují o pohlaví dítěte otcovské spermie. V živočišné říši je tomu často jinak. V některých případech rozhodují o pohlaví ženské pohlavní buňky, jindy pouhá teplota okolí.

Moc peněz

V současné ekonomické krizi se peníze stávají hlavním stresovým faktorem. Průzkumy prováděné v USA ukázaly, že osm z deseti Američanů se nejvíce stresuje finančními otázkami a zhruba polovina dotázaných má obavy, že nebude mít v budoucnu dost peněz na uspokojení základních životních potřeb své rodiny.

Virtuální terapie

Videohry a virtuální realita by měly pomoci v léčbě některých fobií. Například sociální fobie, panické poruchy, či u mužských sexuálních poruch.

Král silnic

Král silnic, symbol americké síly – tak byly a jsou nazývány sportovní vozy Ford Mustang. Platí to i pro poslední generaci označenou 2010 Ford Shelby GT500.

Hybridní srdce

Transplantace prasečích chlopní do lidského srdce se užívá už celá desetiletí. Pacienti ale museli dlouhodobě užívat imunosupresivní léky, aby tělo orgán přijalo. Dnes se situace mění.

Energie budoucnosti

Alternativní zdroje energie. Hovoří o nich prezident Obama, odborníci na životní prostředí, ekologičtí aktivisté i elektrárenské společnosti. Je lidstvo připraveno tyto zdroje využít?
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz