Články FiftyFifty.cz, strana 30

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 30 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 30

FiftyFifty

Lepidlo na kosti

Lepkavý gel, který produkuje mořský červ Phragmatopoma californica, může posloužit jako vynikající lepidlo na polámané kosti. Vědci z univerzity v Utahu po několikaletém výzkumu dokázali vyrobit toto přírodní lepidlo synteticky. Má podobné vlastnosti, ale je ještě účinnější, a když už v těle není potřebné, organizmus ho dokáže odbourat.

Nadzvukové automobily

Může automobil překonat rychlost zvuku, a pokud ano, o kolik? Co se v takovém okamžiku stane?

Konec elektronické pošty?

E-mail nepatří k nejnovějším prostředkům komunikace, přesto se po celém světě stále používá ve velkém. Objevují se ale názory, že jeho dny jsou sečteny. Jak je to ve skutečnosti?

Zapomenutý Botticelli

seriál :: Kdo to vlastně byl

Nebyl jen autorem nejslavnějších obrazů, jako je Zrození Venuše nebo Jaro, ale pronikl i do hlubin Dantova Pekla. Většina Botticelliho tvorby zůstává dodnes veřejnosti skryta. Čtyřicet jeho děl a čtyřicet děl jeho současníků nyní vystavuje Städel Museum ve Frankfurtu.

Unikátní WHY

Bydlení na mořských vlnách. Obří jachta nového druhu, která kombinuje výhody velkého prostoru s pohyblivostí lodě. Proč název WHY?

Silvestrovské naladění

Pro veselou náladu jsme na dnešní den vybrali něco málo hmoru z kolující e-mailové pošty...

Jak nakoupit bezpečné potraviny na vánoční svátky?

Vánoční svátky jsou tradičně spojené s rostoucími útratami za potraviny; vyšší nárůst lze sledovat u sušeného ovoce, čokolády, alkoholu, rybích produktů, lahůdek, ale i u „luxusnějších“ výrobků. Ne vždy je však vyšší cena spojena s vyšší kvalitou.

Solární silnice

Silnice s povrchem z robustních solárních článků plánuje do budoucna nová americká firma Solar Roadways. Nápad je v zásadě realizovatelný a americké ministerstvo dopravy již poskytlo na jeho vývoj dotaci 100 000 dolarů. Zakladatel firmy Scott Brusaw je přesvědčen, že jeho projekt bude znamenat výrazný průlom v dopravě, energetice i v ochraně životního prostředí.

Robot pro každou příležitost

Po letech experimentů se roboti začínají zabydlovat v mnoha oblastech vyhrazených až donedávna pouze člověku. Dokážou svařovat auta, provádět chirurgické operace, dělají společníka dětem nebo starým lidem a mohou dokonce odpovídat na otázky a vést jednoduchou konverzaci.

Legenda pokračuje

Mercedes McLaren SLR Stirling Moss. Supersportovní vůz, který využívá technologie formule 1 a navazuje na více než půlstoletou tradicí stříbrných závodních speciálů značky Mercedes.

Plovoucí elektrárna

Jaderná elektrárna, která může přistát kdekoli a začít vyrábět elektrickou energii. Nejde o fantazii, ale o reálný projekt, který představili letos v květnu Rusové. Začíná nová éra zásobování elektřinou?

Magie čísel

seriál :: Čísla okolo nás

Filozofické symboly, znamení v tajných naukách, skryté poselství bible. Tím vším mohou být čísla v neobyčejných souvislostech. Mohou ovlivnit náš život i jinak, než se na první pohled zdá?

Z historie čísel

seriál :: Čísla okolo nás

Svět bez čísel a počítání by dnes nemohl fungovat ani vteřinu. Přesto trvalo dlouhá tisíciletí, než lidé svět číslic objevili a začali využívat ve svůj prospěch. Je doloženo, že člověk počítal dříve, než psal.

Myslící počítače

Mohou se procesory chovat stejně jako lidský mozek? Naučí se stroje myslet a vytvářet nové věci jako lidé?

Největší infračervený teleskop na světě

Je situován na hoře Roque de los Muchachos na Kanárském ostrově La Palma ve výšce 2396 metrů nad mořem. Tento kout světa je pověstný dokonale čistou oblohou.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz