Články FiftyFifty.cz, strana 57

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 57 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 57

FiftyFifty

Podvodníci mají políčeno i na ty, kdo hledají práci

Podvodníci mají políčeno i na ty, kdo hledají práciMyslíte si, že nekorektní obchodníci se zaměřují pouze na seniory? Nikoli. Maminky na rodičovské dovolené, studenti či lidé s nízkými příjmy – všichni, kdo hledají přivýdělek, mohou narazit na neseriózní „zaměstnavatele“, kteří pod záminkou nabídky práce lákají z lidí peníze.

Vyšší odškodné zvedne ceny povinného ručení

Vyšší odškodné zvedne ceny povinného ručení K poškozeným je spravedlivější, ale zvýší pojistné u povinného ručení. Tak komentují pojišťovny novou metodiku pro odškodnění újmy na zdraví, kterou minulý měsíc zveřejnil Nejvyšší soud ČR.

dTest varuje: dárek po telefonu není zadarmo

seriál :: Zajíc v pytli

dTest varuje: dárek po telefonu není zadarmoDalší společnost se sídlem ve Švýcarsku se rozhodla oslovit české zákazníky zásilkovým prodejem. Holicí strojky Good Shave rozdávané po telefonu má stále více českých spotřebitelů. Jeden telefonický rozhovor a každý získá holicí strojek jako dárek. Není to však zadarmo. Obdarovaní musí uhradit poštovné a balné dosahující výše běžné ceny tohoto zboží a jednou zásilkou to nekončí.

Mládí ve ´Škodovce´ staví svůj vůz snů: Sportovní kabriolet Škoda CitiJet

Mládí ve ´Škodovce´ staví svůj vůz snů: Sportovní kabriolet Škoda CitiJet16 mladých talentů firemního odborného učiliště Škoda Auto staví svůj vůz snů: sportovní kabriolet ŠKODA CitiJet. Veřejnosti se tento dynamický dvoumístný vůz představí koncem května na 33. srazu GTI u jezera Wörthersee (28. až 31. května).

CD slaví 35 let. Zbytečně končí na skládkách jako odpad

CD slaví 35 let. Zbytečně končí na skládkách jako odpadKompaktní disk neboli CD letos slaví 35 let od jeho vzniku. V současnosti však jeho využití rapidně klesá, což se projevuje v hudebním průmyslu, ale i v oblasti informačních technologií.

Dráček

seriál :: Zvesela na víkend

DráčekV kupé vlaku nás sedělo pět a na další zastávce k nám přistoupila mladistvě vypadající dáma s chlapcem, který jak se později ukázalo - nebyl syn, ale vnouček. Spořádaně jsme oba dva pustili na místa, která i navzdory špinavým oknům umožňovala hezký výhled na ubíhající, takřka jarní krajinu.

Pořadatelé předváděcích akcí – zboží vezmou zpět, peníze nevrátí

seriál :: Zajíc v pytli

Pořadatelé předváděcích akcí – zboží vezmou zpět, peníze nevrátíMyslíte si, že umíte uplatnit své právo na odstoupení od smlouvy uzavřené mimo prostory obvyklé k podnikání? Že i když přes veškerá varování navštívíte předváděcí akci, podlehnete a nakoupíte mnohdy předražené zboží, budete si umět poradit? Jenže - co když není u koho právo na odstoupení od smlouvy uplatnit?

Rallye Český Krumlov letos okoření souboj vozů na CNG a elektřinu

Rallye Český Krumlov letos okoření souboj vozů na CNG a elektřinuLetošní ročník jednoho z nejslavnějších českých automobilových závodů, Rallye Český Krumlov, bude mít zajímavé zpestření. V rámci sekce New Energies Rallye se spolu utkají vozy na stlačený zemní plyn a elektřinu a mezi přihlášenými posádkami se objeví také CNG tým společnosti Fiat za podpory energetické společnosti E.ON. Obě firmy si od účasti v závodě slibují především další popularizaci CNG automobilů.

Vyvrátili jsme 5 nejčastějších mýtů o konopí

Vyvrátili jsme 5 nejčastějších mýtů o konopíKolem konopí a produktů z něj vyráběných panuje řada mýtů a polopravd. Je možné, abychom při používání konopné kosmetiky měli pozitivní test na přítomnost THC v organismu, a přišli tak třeba o řidičský průkaz? Můžeme být na konopný olej alergičtí? Na tyto a další otázky jsme se zeptali Ing. Tomáše Hradila ze společnosti Pharma Future, která se mimo jiné zabývá vývojem a výrobou kosmetiky z konopí.

Některé e-shopy nevracejí poštovné – obcházejí tak zákon

seriál :: Zajíc v pytli

Některé e-shopy nevracejí poštovné – obcházejí tak zákonNový občanský zákoník ukládá e-shopům, aby vracely poštovné v případě, že zákazník v prvních 14 dnech odstoupí od kupní smlouvy. Některé e-shopy si povinnosti vykládají svérázně a peníze si nechávají.

Banky posuzují úvěrovou historii stále přísně

Banky posuzují úvěrovou historii stále přísněBanky si u žadatelů o úvěr ověřují jejich současnou i minulou úvěrovou situaci v úvěrových registrech. Registrů existuje několik a člověk se do nich může dostat velmi jednoduše. Nečekaný vroubek v některém z registrů pak může zhatit získání hypotéky a připravit vás například o již zaplacenou zálohu realitní kanceláři.

Dvě třetiny spotřebitelů se setkaly s falešnou internetovou recenzí

seriál :: Zajíc v pytli

Dvě třetiny spotřebitelů se setkaly s falešnou internetovou recenzíSpotřebitelská organizace dTest realizovala průzkum, jehož cílem bylo zjistit zkušenosti spotřebitelů s recenzemi na výrobky a služby. 66 % respondentů uvedlo, že se setkali s nevěrohodnou internetovou recenzí, o níž se domnívají, že mohla být napsána na objednávku. Pozitivní podvodné recenze lze považovat za klamavou obchodní praktiku a skrytou reklamu.

Test vanilkových cukrů: propastné rozdíly v obsahu aromatických látek

seriál :: Zajíc v pytli

Test vanilkových cukrů: propastné rozdíly v obsahu aromatických látekSpotřebitelský časopis dTest nechal otestovat vanilkové a vanilinové cukry, aby zjistil, jakou mají kvalitu co do obsahu aromatických látek. Ve třetině testovaných výrobků bylo tak mizivé množství vanilky či jejích náhražek, že ve skutečnosti šlo jen o hodně předražený cukr.

Zaplaví svět kvůli 3D tisku padělky hraček či uměleckých předmětů?

Zaplaví svět kvůli 3D tisku padělky hraček či uměleckých předmětů?Studie řady analytických firem shodně předpovídají technologiím 3D tisku v nadcházejících letech enormní rozvoj. S větší dostupností 3D tiskových technologií je spojen také nárůst sporů v oblasti duševního vlastnictví.

Léčba na dálku: budoucnost medicíny, nebo nafouknutá bublina?

Léčba na dálku: budoucnost medicíny, nebo nafouknutá bublina?S pokrokem moderních technologií pořádají velké firmy zasedání napříč kontinenty jen pomocí počítačů, kamer a internetu. Rozvoj na poli techniky se nevyhýbá ani medicíně, do jaké míry se však může léčba na dálku uplatnit v dnešní době?




© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.