Články FiftyFifty.cz, strana 21

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 21 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 21

FiftyFifty

Budou muži chodit naostro?

seriál :: Historie věcí kolem nás

Zbytky bederní pokrývky byly nalezeny spolu s ostatky muže žijícího před 7 tisíci lety. Bederní pokrývka je také nejjednodušším a pravděpodobně i prvním „spodním prádlem“, které se objevilo…

Má setkání s motorkáři

Už je to zase tady. Motorkáři na silnicích padají jako hrušky a ze všech stran se na ně snáší kritika. Jezdí rychle, předjíždí na místech, kde se to nesmí a ještě nadávají, že k nim řidiči aut nejsou dostatečně ohleduplní. Oprávněně?

Kdy se bouračka obejde bez policie

Poničené auto, pokuta dva a půl tisíce korun na místě a k tomu navrch ještě několik trestných bodů? Tak to většinou dopadá, když zaviníte dopravní nehodu, k níž zavoláte policii. Už od začátku příštího roku to ale velmi často nebude nutné.

Autem z půjčovny za poznáním

Dovolená před vámi a vy ji chcete strávit cestováním. Nejlépe autem. Jenže s tím vaším si troufnete vyjet v okruhu maximálně pár desítek kilometrů, protože víc by zvládnout nemuselo. Pak zbývá autopůjčovna. A stejně jste na tom i ve chvíli, kdy na dovolenou letíte. Kolik za půjčení auta vůbec zaplatíte?

Proč ženy nosí tanga

seriál :: Historie věcí kolem nás

To, že ženy si oblékají spodní kalhotky, nebylo vždy samozřejmostí…

Pravěk a mýdlo

seriál :: Historie věcí kolem nás

Touha po očistě těla je stará téměř jako lidstvo samo. Už pravěcí lidé věděli, že voda krom své základní funkce může sloužit i ke koupeli.

Ušetřete tisíce při koupi auta

Chcete při koupi nového auta ušetřit peníze? Nebo ho mít lépe vybavené? Pak při jeho koupi smlouvejte.

Od korzetu k podprsence

seriál :: Historie věcí kolem nás

Názor na ženskou krásu se během staletí měnil a s tím se měnila i potřeba této části oděvu.

Návrat k elektřině?

Drahá ropa nutí automobilky přehodnotit budoucí strategii. Ke slovu se opět dostávají elektromobily, tentokrát mnohem účinnější než kdykoli předtím.

Zubní protézy nejsou vymožeností moderní doby

seriál :: Historie věcí kolem nás

Potřeba doplnit chybějící zuby je možná starší než bychom čekali, důvod byl ovšem nejdříve spíše estetický než praktický.

Místo kadibudky splachovací záchod

seriál :: Historie věcí kolem nás

Toalety a s nimi související přirozená lidská potřeba, byla až na výjimky pro kronikáře, umělce i úředníky tabu. A tak nejvíce se o dějinách záchodů dovídáme z archeologie.

Rodinné finance - jak vyjít?

Peníze, peníze, peníze - pořád dokola a všechno se točí kolem nich. A je jich čím dál míň. Jestli tohle znáte, přečtěte si tento text. Jak vyjít s penězi je vlastně úplně jednoduché.

Pás cudnosti - degradující vynález

seriál :: Historie věcí kolem nás

Dějiny tohoto předmětu jsou opředeny mnoha mýty, jistý není ani účel tohoto vynálezu - ochránit věrnost majitelky či majitele. I efektivnost je sporná, když téměř vždy existovaly dva klíče…

Americká žvýkačka přišla od Indiánů

seriál :: Historie věcí kolem nás

Máte rádi žvýkačky? Napadlo vás někdy, kdy se žvýkačka objevila a jaký byl její vývoj?

Klimatizace – aby dobře chladila

Mít dnes v autě klimatizaci je víceméně běžná věc. Nová auta se bez ní téměř neprodávají a prodávat bez ní ojetý vůz znamená, že ve srovnání se stejným modelem, ovšem s klimatizací, budete muset výrazně slevit.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.