Články FiftyFifty.cz, strana 7

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 7 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 7

FiftyFifty

Režisérské eso černobílé filmové éry

seriál :: Kdo to vlastně byl

Režisér Martin Frič vytvořil přes sto filmů. Svoje nevšední pracovní zaujetí a nasazení vyjádřil trefně jedinou větou: "Když jsem několik dnů nedělal film, měl jsem pocit prázdna."…

Barva vašeho auta vás odhalí

Řekni mi, čím jezdíš a já ti povím, jaký jsi.. Auto může hodně prozradit o charakteru svého majitele. Někdo koupí přepychový vůz, díky němuž získává prestiž, ale často jím zakrývá svoje pocity méněcennosti. Jiný koupí vůz aktuálně módní u mladé generace v naději, že jako jeho vlastník bude vypadat mladší, nebo snad dokonce s takovým vozem "ujede" času..

Thomas Mann ve spárech umění

seriál :: Kdo to vlastně byl

Držitel Nobelovy ceny za literaturu pocházel ze staré obchodnické rodiny. Na svět přišel roku 1875 v Lübecku. Po otcově smrti opustil severní Německo a přesídlil do Mnichova. Jeho bratrem nebyl nikdo jiný než slavný Heinrich Mann, který taktéž porušil rodinnou tradici, když se rozhodl pro uměleckou dráhu…

Mistr hrůzy, pro kterého byli herci dobytkem

seriál :: Kdo to vlastně byl

Zvláštní, že z jezuitských kolejí vyšli počátkem 20. století dva světově známí režiséři - Buňuel a Hitchcock. Toho druhého otec, obchodník s drůbeží, vychovával taktéž v přísně křesťanském duchu. Přísná výchova měla asi vliv na jeho tvorbu.

Digitálky podle Dalího

Nosil by Dalí digitálky? A nosil by Dalí rozpouštějící se digitálky? Asi ne. Tak jako tak se na scéně objevují digitální hodiny inspirované světoznámým obrazem Salvadora Dalího Stálost paměti.

Otevřete oči - přichází Kristián…

seriál :: Kdo to vlastně byl

Okouzlující herec a charakterní člověk Oldřich Nový razil po celý život zdánlivě jednoduché heslo: "Smích je kořením života a dokud se člověk dovede smát, je živ. Až se začnou všichni lidé na sebe usmívat a přestanou si kopat jámy, pak bude na světě blaze."

Blondýna 90-60-90

seriál :: Kdo to vlastně byl

„To mi napište na náhrobek, až tu jednou nebudu. Tak si mne všichni pamatují.“ Tato slova sarkasticky vyřkla asi nejslavnější blondýna všech dob. A její míry se staly téměř povinnými pro svět modelek (i když, narozdíl od těch dnešních, měřila jen něco málo přes metr šedesát). Narodila se 1.6.1926 v Los Angeles a její matka Gladys ji nechala do matriky zapsat jako Normu-Jeane Bakerovou. Kdo byl otec?

Na počátku byli Přemek a Libuše

seriál :: Kdo to vlastně byl

Přemyslovci byli první z historicky prokázaných českých knížat. Podle pověstí z Kosmovy kroniky byl prvním členem této dynastie Přemysl Oráč. Na začátku byla kněžna Libuše, dcera soudce Kroka, která proslula krásou, moudrostí a věšteckými schopnostmi. Prý žila v 7. století a mj. založila Prahu.

Nechte natočit svůj sex plyšovým pejskem

Potřebujete natočit domácí hrátky? Soused vám nevyhovuje? Klasická kamera se nehodí, protože partner je nervózní? Pořiďte si pejska Donnyho, ten natočí všechno za vás a pokud nechcete, aby o kameře někdo věděl, zařídí naprostou diskrétnost.

Z Jezuitské koleje k nepoznané rozkoši

seriál :: Kdo to vlastně byl

Je mu 16, studuje na jezuitské koleji v Zaragoze, kde vládnou pravidla přísná jak ve středověku. Dospívající mladíci jsou neustále varováni před smyslnými představami, tělesná rozkoš je těžký hřích. Jemu se sexuální sny zdají, touží po svobodě. Ale katolická víra je součástí jeho života, takže ještě ve čtrnácti věří na zázraky.

Nekonečné téma bodového systému nabírá na síle!

Bodový systém se stal nejdiskutovanějším tématem měsíce července. Nervozita českých řidičů neuvadá. Na internetu vznikl server, který odhaluje, co si lidé o novém systému myslí. Navíc se zde lze připojit k petici, která bojuje s novým systémem.

Obyčejný moskevský kluk

seriál :: Kdo to vlastně byl

Chtěl se stát důstojníkem. Jeho nejoblíbenější hračkou byla pistole. Jeho dětství byla posádka „kdesi v Německu“. Nudu oživují pochodové písně jednotek vracejících se ze cvičení. V bytě rodičů se scházejí staří frontoví bojovníci. Vyprávějí. On bez dechu poslouchá.

Vyhrál soutěž díky baterkám

O tom, že štěstí může čekat na každého v jakémkoli okamžiku, se přesvědčil pětadvacetiletý zákazník hostivařského Datartu. Zhruba před měsícem zašel do obchodního centra Park Hostivař pro tužkové baterky.

Stativ, který postavíte i na zábradlí

Znáte to. Chcete se nechat vyfotit před vodopády, ale nemáte na co postavit fotoaparát. Co teď? Stativ? Ten není kam postavit kvůli špatnému povrchu. Pomoci může Gorillapod, flexibilní stativ.

Poslouchejte desky ve Whirpoolce

Nemáte gramofon? A vířivku teprve ne? Otázkou je, jestli je to problém. Našli jsme pro Vás totiž dvě věcičky, které Vám za málo peněz zahrají hodně muziky. A přitom nezaberou vůbec žádné místo.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz