Články FiftyFifty.cz, strana 12

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 12 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 12

FiftyFifty

Marihuana a řízení

Víte, jaké to je, když si dáte jointa marihuany a sednete za volant? Můžete si myslet, že řízení máte pod kontrolou. Realita je ale jiná.

San Francisco cable cars

seriál :: Language corner

In most parts of the world, cable cars systems were obsolete by the beginning of the 20th century. But in SF, the hilly city where it was invited, the cable car now enjoys greater popularity than ever.

Opilý za volantem. Jaké to je?

Vyzkoušel jsem, jaké to je, řídit opilý.

Povinná výbava - aby vás policisté nedostali

Kompletní povinná výbava. Součást auta, ale také motorky, která v krizových situacích může zachránit i život. Ne všichni ale s jistotou ví, co do povinné výbavy opravdu patří.

Svébytný život po boku Karla Čapka

seriál :: Kdo to vlastně byl

"Vedle jemného a tolerantního Karla Čapka si každý mohl uhájit svou osobnost, nevnucoval nikomu své pravdy, nehlásal je, respektoval mínění i přesvědčení druhých," uvedla ve své memoárové knize herečka i spisovatelka Olga Scheinpflugová a pokračovala…

Easter

seriál :: Language corner

Easter is the most important religious feast of the spring. It is the Christian festival of Easter celebrating the resurrection of Jesus Christ. The spring festival has its roots in the Jewish Passover, which commemorates Israel's deliverance from the bondage of Egypt, and in the Christian reinterpretation of its meaning after the crucifixion of Jesus during the Passover of AD c.30 and the proclamation of his resurrection three days later.

William Shakespeare, geniální kamufláž hraběte z Oxfordu?

seriál :: Kdo to vlastně byl

Shakespeare je bezpochyby nejvýznamnější z literárních osobností dějin. Jeho vybroušené fráze obdivují lidé na celém světě už stovky let. Kdo ale fenomenální spisovatel doopravdy byl? Syn kupce z chudých poměrů, jak říkají učebnice, nebo někdo úplně jiný?

Ví se vůbec v umění, kdo je blázen?

seriál :: Kdo to vlastně byl

"První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pamatuješ jeho číslo." Tento veskrze pravdivý výrok pronesl Émile Zola, jehož slavné romány ani vzdáleně nepatřily do říše něžných citů. Za vše mluví už názvy jeho naturalistických děl: "Zabiják" či "Člověk bestie"…

Škoda Octavia Scout – jen na polní cestu

Jak udělat nový model? Stačí vzít Octavii 4x4, přidat pár plastových dílů, velká kola, do interiéru přidat jedno madlo... A „terénní“ škodovka je na světě.

Životní labyrint učitele národů

seriál :: Kdo to vlastně byl

"Buď příjemný a milý ve tváři, vlídný a zdvořilý ve způsobech, přívětivý a pravdomluvný ústy, vroucí a upřímný srdcem. Miluj a tak milován budeš," tvrdil Jan Amos Komenský - vzácně pokrokový člověk, který pochopil, že učit lze slovy, avšak vychovávat jen příkladem…

Skinheads: Antirasistické a antipolitické hnutí?

Většina z nás si nejspíš při představě skinheada okamžitě vybaví holohlavého rasistu se vztyčenou paží. A co takhle Jamajčan s dready? Ono, není skinhead jako skinhead.

Pojištění proti trestným bodům - výhoda s výhradami

Víte, že když přijdete o řidičský průkaz po nasbírání dvanácti trestných bodů, můžete měsíčně od pojišťovny dostávat deset tisíc korun? Skutečně to jde, ale pozor. Má to i několik háčků.

Nesmiřitelný nepřítel pokryteckého lidu

seriál :: Kdo to vlastně byl

"Nepoužívejte toho cizího slova 'ideál'. Máme pro ně vhodné norské slovo 'lež'," tvrdil slavný skandinávský dramatik Henrik Ibsen - člověk, jež mnohé provokoval nesmlouvavou reflexí své doby i otevíráním tabuizovaných témat. Jeho díla ovlivnila celé moderní divadlo.

Mini Cooper S - Malý drak

Dnes už se moc neprodávají auta, která vzbuzují takový rozruch. Mini Cooper mezi ně bez debaty patří. Ohlédne se za ním skoro každý. Větší zájem vzbuzuje u žen, ale když se u stříbrně vyvedeného názvu na víku kufru objeví ještě červené písmeno S, výrazně roste zájem i mužského pohlaví.

Majitel famózního vědeckého mozku

seriál :: Kdo to vlastně byl

"Nejkrásnější a nejhlubší pocit jaký může člověk zažít, je poznat tajemno. To je základním principem náboženství, stejně tak jako veškerého seriózního úsilí v umění a ve vědě," prohlásil Albert Einstein - proslulý vědec posedlý svým oborem, držitel Nobelovy ceny za fyziku, zapřísáhlý pacifista i nedisciplinovaný student…
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz