Články FiftyFifty.cz, strana 19

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 19 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 19

FiftyFifty

Lekce chování z Japonska

Japonci oplývají houževnatostí, klidem, moudrostí, ale i přílišnou formalitou a workoholismem. Co se od této světové velmoci můžeme přiučit? Třeba to, že ženu je lepší si vybírat v kuchyni, než v ložnici.

Mytí auta: aspoň jednou pořádně

Je po nedělním obědě, sluníčko začíná hřát, v televizi zrovna neběží žádný fotbalový zápas a manželka s patřičným demonstrativním mlácením dveří od skříně vyndavá vysavač. Kam utéct? Co takhle umýt auto?

V říši Ladových postaviček

seriál :: Kdo to vlastně byl

„Obrázkové knížky otevírají dítěti pohled do světa krásnějšího, jak by vlastně vypadat měl a někdy dítě vzruší a okouzlí tak, že si tímto způsobem vytváří první ideály,“ domníval se Josef Lada. O nejslavnějším rodákovi z Hrusic jsem si povídala s paní průvodkyní Květoslavou Naštickou z Památníku Josefa Lady.

Líbivá limuzína, která nenudí

Volant, který se točí netočí celý, vibrující sedadlo, přeměření parkovacího místa a hlavně pěkný design. To je nový Citroën C5.

Dacia Sandero: rodinné auto za 200 tisíc

Zaujala vás cena a prostornost Dacie Logan? Ale nelíbí se vám, jak vypadá? Pak je tu Dacia Sandero.

Věda potřebuje i vás

Jestli jste si dodnes mysleli, že jediným Vašim přínosem lidstvu a společnosti je placení daní, třídění odpadu či plození další generace v naději, že právě Váš potomek se stane novodobým Edisonem nebo panem Wattem, rád bych Vás vyvedl z omylu.

Psychopati mezi námi

Zhruba jedno procento populace představují lidé s destruktivními sklony a nedostatkem citu pro ostatní. Pravděpodobnost, že se člověk stane obětí vraždícího šílence, je ovšem mizivá. Mnohem spíše objevíte psychopata v šéfovi nebo kolegovi na pracovišti.

Henry Ford zapomněl na zpátečku

Víte, že Walt Disney byl vyhozen svým šéfredaktorem z práce pro nedostatek představivosti, Enrico Caruso byl svým učitelem zpěvu označen za beznadějný případ a že neúspěch je příležitostí, jak začít znovu a inteligentněji? Příklady mluví samy za sebe...

Career versus Baby

seriál :: Language corner

It is always a difficult decision between pursuing a career or making a baby…

Ženevský autosalon - jiný pohled

Jedno výstaviště na kraji švýcarské Ženevy a v něm dva různé automobilové světy. Ekologie a levné vozy na straně jedné, rychlá auta s obrovskou spotřebou a až neuvěřitelný luxus na straně druhé.

Auto na naftu? Má nižší spotřebu, ale ...

Dvě vzhledově stejná auta. Jedno jezdí za pět litrů nafty, druhé za osm litrů benzinu. Rozdíl skoro sto korun na sto kilometrů ve prospěch nafty. Výsledek volby se zdá být jasný, ale tak snadné to není.

Soukromé nadzvukové letadlo

Po soukromých obchodních letadlech je stále větší poptávka. Největší zájem se přesunul z USA do Číny, Ruska a Indie. Jedním z mnoha důvodů tohoto trendu jsou i přísná bezpečnostní pravidla vyvolaná obavami z terorizmu, která komplikují a zdržují běžné lety.

Becoming a Mother (and be a Good Mother)

seriál :: Language corner

I always knew growing up that I wanted to be a mother some day.

Perla pro pět set šťastných

Jen pět set lidí bude mít v garáži automobilový skvost z Itálie. Jmenuje se Alfa Romeo 8C Spider.

CD, USB nebo HD-DVD?

Na videokazety, magnetofonové pásky nebo gramofonové desky si dnes už vzpomene málokdo. Byly vytlačeny jinými nosiči. Ale i jejich osud je zřejmě zpečetěn.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz