Články FiftyFifty.cz, strana 56

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 56 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 56

FiftyFifty

Soudy už možná nebudou přiznávat náhradu odměny advokáta

seriál :: Zajíc v pytli

Potřebujete podat žalobu? A dokážete ji sepsat sami, bez pomoci profesionála? Možná budete muset. Takový dopad by měla novela občanského soudního řádu, jejíž návrh předložila Poslanecké sněmovně skupina 14 poslanců. Náklady zastupování v soudním sporu o částky do 10 000 Kč si podle návrhu novely ponese každý sám. Opatření by se dotklo většiny spotřebitelských sporů.

Mléko z českých obchodů obhájilo pověst zdravé potraviny

Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit 28 mlék nakoupených v českých obchodech. V žádném z testovaných výrobků laboratoř nezjistila přítomnost těžkých kovů, zbytky pesticidů ani nebezpečné bakterie. Všechna mléka měla náležitý obsah bílkovin i vápníku. Test také ukázal, že tyto cenné živiny mléko neztrácí ani po odtučnění.

Jarní péče o auta – jak je správně po zimě ošetřit

Letošní zima je už definitivně pryč a je tak na čase ošetřit po zimě i naše auta. Zima je totiž obdobím, během něhož auta trpí nejvíce. Vlhkost, déšť, plískanice, posypové soli, popílky i další nečistoty zhoršují jejich stav, poškozují lak a napomáhají korozi a oxidaci. Proto je na začátku jara nutné myslet i na správnou ochranu a ošetření.

Omlazená je až pětina ojetých vozidel prodávaných v ČR

Chystáte se koupit ojetý automobil? A víte, že u celé pětiny ojetých vozidel prodávaných v České republice je nesprávně uveden rok výroby? Pokud si tento údaj neověříte, můžete snadno koupit vůz starší, než jste očekávali, a zbytečně ho tak přeplatit. Problém omlazování vozidel se týká i těch, kdo kupují nové auto.

Zaostřeno na 3D tisk v medicíně

Co lze dnes vytisknout a jaké průlomy nás čekají? O používání 3D tisku se většinou mluví v souvislosti s průmyslem a výrobou. V poslední době však tato metoda úspěšně proniká i do medicíny.

Zakysané smetany – čtvrtina uvádí spotřebitele v omyl

seriál :: Zajíc v pytli

Množství mléčného tuku v zakysaných smetanách ne vždy odpovídá tomu, co výrobci uvádějí na obalech. Z 32 testovaných zakysaných smetan měla každá čtvrtá méně tuku, než bylo napsáno na etiketě. Na chuti mnohým z testovaných výrobků ubírá přidaný škrob.

Proč si rozumíme se psy? Naše mozky reagují na zvuky spojené s emocemi

Psi mají stejně jako lidé část mozku vyhrazenou pro vnímání hlasu. Dokazuje to první studie srovnávající lidské mozkové funkce s mozkem zvířat, která nejsou primáty. Psí mozek je stejně jako ten lidský citlivý na akustické podněty spojené s emocemi.

Nebezpečné odpady v domácnosti: které to jsou a kam s nimi?

Běžně je doma využíváte a možná ani nevíte, jak závažné škody na životním prostředí či zdraví zvířat a lidí mohou napáchat. Léky, ředidla, čisticí saponáty nebo staré baterie z vaší domácnosti patří mezi nebezpečné odpady a neměly by končit v popelnici spolu s běžnými odpadky. Prozradíme vám, jak nebezpečné odpady poznáte a jak s nimi správně naložit.

Kia vystaví v Ženevě nový Soul EV a novou generaci hybridního pohonu

Na 84. ročníku prestižního ženevského autosalonu 4.března oslaví evropský debut nový elektromobil Kia Soul EV, stejně jako koncept GT4 Stinger, který měl světovou premiéru začátkem letošního roku na autosalonu v Detroitu. V expozici Kia nebude chybět ani technická lahůdka, nová generace hybridního pohonu Kia. Pozornost návštěvníků budou přitahovat také modernizované modely Sportage a Optima Hybrid.

Měňte operátory, zákon snížil pokuty!

Operátoři museli nejpozději k 8. únoru 2014 upravit svoje obchodní podmínky tak, aby v nich umožnili odstoupení i od smluv na dobu určitou. Ty nejčastěji bránily zákazníkům vybírat si z nejvýhodnějších podmínek na trhu a měnit operátory dle aktuální potřeby.

Ford Kuga: hitem jsou automatické páté dveře

Bezdotykové ovládání pátých dveří umožňuje otevřít a zavřít zavazadlový prostor jednoduchým pohybem, který připomíná kopnutí. Ford Kuga byl prvním kompaktním SUV na evropském trhu, které tuto komfortní funkci nabídlo; dnes si ji objednává přibližně polovina všech zákazníků. Největší úspěchy slaví systém v Nizozemsku, kde ho má více než 90 procent všech prodaných vozů Ford Kuga

Citron do mrazáku (?)

"V žádném případě to neberte jako lékařskou pomoc, ale pokud to pomůže jen jediné osobě, bude to stát za to.." .. tak přesně takto začíná e-mail, který nedávno dorazil na adresu našeho redakčního Cecila. A kdyby měl jeho následující text pomoci opravdu jen jediné osobě, stálo za to se o něj s vámi podělit..

Falešná asociace pojišťoven – nová praktika pojišťovacích agentů

Na poradenskou linku dTestu se obrátila spotřebitelka, kterou kontaktovala Asociace pojišťoven České republiky, prý za účelem kontroly smlouvy o životním pojištění. Až na osobní schůzce se zástupce této neexistující organizace představil také jako pracovník makléřské společnosti.

dTest a ESC varují před nejčastějšími podvody na internetu

seriál :: Zajíc v pytli

Každý osmý Evropan se už někdy setkal s internetovým podvodem a každý dvanáctý čelil krádeži osobních údajů. Europol uvádí, že zločinci na celém světě ročně okradou uživatele internetu o 9 454 miliard korun, což je více než zisky z obchodu s marihuanou, kokainem a heroinem dohromady.

Strava ovlivňuje růst dítěte více než jeho etnický původ

Nové standardy, které vydala Mezinárodní zdravotnická organizace (WHO), potvrdily, že všechny děti na světě mají stejný potenciál dosáhnout stejné výšky a váhy. Zohledněny byly jak genetické předpoklady, tak i socioekonomická situace.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz