Články FiftyFifty.cz, strana 26

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 26 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 26

FiftyFifty

Američtí podnikatelé

USA jsou typickou zemí podnikatelů, velkých vynálezců a manažerů. Dodnes jsou zemí velkých příležitostí. Například o společnosti Wall-Mart založené v roce 1962 ještě o deset let později téměř nikdo nevěděl. Dnes je to největší společnost na světě. Podobně je tomu s takovými giganty jako Google či Facebook.

Pokles cen ojetin se zastavil - prozatím

V prvním čtvrtletí roku 2009 vzrostly v ČR ceny ojetin až o 10 procent. Prozatím se tak zastavil pokles cen ojetých vozidel, který trval prakticky po celý rok 2008. V dalších měsících roku 2009 se očekává spíše stagnace.

Škoda Yeti: zahájena sériová výroba

V úterý 12. 5. 2009 sjel z montážní linky závodu Škoda Auto v Kvasinách první sériově vyrobený model Škoda Yeti. Zahájením sériové výroby se tak dovršil proces uvedení zcela nové, páté modelové řady značky Škoda, kterou společnost vstupuje do segmentu SUV. Prvním vyrobeným vozem je Yeti v barvě modrá aqua s motorizací 1.8 TFSI a pohonem všech čtyř kol.

Cesta do hlubin psí duše

Tisíce let, které psi strávili s člověkem, zanechaly výrazné známky na jejich intelektu i pocitech. Vědci se nyní zabývají některými psími pocity a schopnostmi. Ještě před dvaceti lety by takové bádání bylo považováno přinejmenším za výstřelek. Od dob I. P. Pavlova psy nikdo příliš nezkoumal.

Zdarma neznamená vždy zdarma!

S klamáním zákazníků v případech "dárků zdarma" se SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s., setkává velmi často. Konkrétně se jedná o následující situaci: prodávající nabídne při koupi určitého zboží bonus v podobě druhého kusu či jiného výrobku, za který již podle reklamy spotřebitel nic nezaplatí. Ale skutečnost bývá nezřídka jiná.

Bezpečnost především

Dokonale bezpečný automobil by se měl pohybovat po jízdní dráze bez rizika selhání řidiče. K takovému stavu mají současné vozy daleko. O inovace vedoucí k větší bezpečnosti jízdy přesto není nouze.

C3 Picasso: „magic box“ Citroënu

Prostornost, důmyslnost, hravost... to jsou vlastnosti, které z vozu C3 Picasso dělají víc než obyčejný jednoprostorový vůz, ale skutečný „magic box“, kouzelnou krabičku.

Robot jménem Elektro

Byl jedním z prvních humanoidních robotů, který dosáhl světové proslulosti. Vznikl před druhou světovou válkou a vyznačoval se použitím mnoha nových technologií. Ve své době znamenal skutečný převrat.

Dobře vyčištěné brýle? Ultrazvukem!

Také jste otrávení, když doma pracně čistíte brýle a výsledek vůbec není úměrný vašemu úsilí? Zkuste zajít do optiky na čistění ultrazvukem.

Umíte počítat?

Je to jedna z prvních dovedností, kterou se člověk učí. Přesto mají někteří lidé s počítáním problémy po celý život. Může za to špatné učení, nebo jde o vrozenou vadu? Lze nedostatky v počtech napravit?

Had-robot opraví srdce

Poslední věc, kterou bychom si uměli představit, je had plazící se kolem našeho srdce. V případě nového americko-izraelského vynálezu by se to brzy mohlo stát skutečností.

Napoleon byl větší, než si myslíte

seriál :: Kdo to vlastně byl

O Napoleonovi se traduje, že byl malý. Není to tak úplně pravda. Duchem i činy to byl rozhodně velký muž. A jak to bylo doopravdy s jeho tělesnou výškou?

Hrozí internetu kolaps?

Internet stále více plní filmy, on-line hry a řada dalších aplikací, které představují velké objemy dat. Existuje nebezpečí, že se světová síť zanedlouho zahltí?

Trumfy v rukou policistů

K zakrytí stop už dnes zdaleka nestačí odhodit vražednou zbraň. Policisté, kteří stojí proti pachateli, jsou vybaveni nejnovějšími technologiemi.

Nové lvíče přebírá štafetu - Peugeot 206+

Značka Peugeot, jeden z hlavních hráčů na trhu v kategorii malých a středních vozů, obohacuje svoji nabídku o model Peugeot 206+.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz