Články FiftyFifty.cz, strana 50

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 50 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 50

FiftyFifty

Reklama na zadlužování: útok na nejnižší pudy

seriál :: Zajíc v pytli

Poskytovatelé nebankovních půjček často útočí na nejnižší pudy, používají vyděračské praktiky i sexistické narážky. Nejabsurdnější reklamy na spotřebitelské úvěry vyhlásil časopis dTest spolu se serverem www.bankovnipoplatky.com.

Kupujete ojetý vůz? Na tyto podvody si dejte pozor

seriál :: Zajíc v pytli

Nákup ojetého automobilu doprovází řada rizik. Na českém trhu s ojetinami lze často narazit na auta kradená, neodborně opravená nebo auta se stočenými kilometry. Některé podvody lze odhalit poměrně snadno. Avšak zvláště u vozů dovezených ze zahraničí je za stávajících podmínek ověření některých deklarovaných údajů o kupovaném voze prakticky nemožné.

2 tisíce měsíčně do nemovitosti dá vyšší důchod než II. a III. pilíř

Porovnání aktuálních cen nemovitostí a hypoték s předpokládanou penzí z důchodových pilířů ukázalo jednoznačné doporučení. Měsíční spoření částky 2 000 Kč po dobu 20 let může zajistit důchod z II. pilíře 2 104 Kč a z III. pilíře 2 700 Kč, uvádějí odborníci. V případě měsíčního investování stejné částky do vlastní nemovitosti by však člověk v důchodu pobíral zhruba jednou tolik.

Údaje na tavených sýrech někdy neodpovídají realitě

seriál :: Zajíc v pytli

Údaje uváděné na obalech tavených sýrů někdy neodpovídají realitě. Test prokázal, že některé sýry obsahují až o 12 % více tuku v sušině, než je uvedeno. Ani na deklarovaný obsah bílkovin nelze vždy spoléhat.

Mléčné výrobky, nebo jejich náhražky?

V posledních letech se v našich obchodech objevují alternativy mlékárenských výrobků. Možná máte s těmito produkty zkušenosti, možná jste je ani nezaregistrovali. Jakou z těchto dvou skupin upřednostnit a proč?

Slevové portály zneužívají neznalosti spotřebitelů

seriál :: Zajíc v pytli

Některé slevové portály zneužívají enormního zájmu českých spotřebitelů o slevy a zařazují do svých podmínek značně nevýhodná či nezákonná ustanovení. Spoléhají na to, že spotřebitelé obchodní podmínky nečtou a svá práva neznají.

Vlastnosti, podle kterých pozná kvalitní a chutné víno i laik

seriál :: Zajíc v pytli

V současné době je na trhu k dostání celá řada vín. Liší se nejen barvou, ale také například přívlastkem, ročníkem, cenou či zemí výroby. Poznat chutné a kvalitní víno od toho méně kvalitního tak není vůbec snadné. Představíme vám 5 parametrů, podle kterých pozná dobré víno i úplný laik.

Muž v domácnosti

Nedávno dorazila na Cecilův redakční mail zpověď jednoho muže. Cecilovi pomohla ukrátit čas čekání na opravdové jaro a navodila (nejen jemu) veselou mysl. Snad naladí na víkend vesele i vás.. ;-)

Čtyři testované letní pneumatiky jsou nebezpečné

seriál :: Zajíc v pytli

Čtyři modely letních pneumatik propadly v aktuálním testu autoklubu ADAC a časopisu dTest. Důvodem byly velmi špatné jízdní vlastnosti na mokré vozovce.

4 důvody, proč si sjednat povinné ručení online

Možná jste zaregistrovali, že je povinné ručení plošně zdražováno. Díky online srovnávačům máte šanci se tomu vyhnout a ještě ušetřit další desítky procent. A to díky speciálním sazbám, které jsou mnohem výhodnější, než při sjednání přímo u pojišťoven. To však není jediná výhoda online povinného ručení.

Nesmyslný poplatek v autobazarech

Podnikatelé nesmějí uvádět informace o cenách tak, aby budily zdání, že je cena nižší. Některé autobazary příslušná ustanovení zákona vykládají svérázně a mimo uváděnou cenu vozu účtují další skryté poplatky. Časopis dTest nyní vyzval dva největší prodejce ojetých aut k nápravě.

Jak poznat náhražky mléčných výrobků

seriál :: Zajíc v pytli

Protože se stále častěji setkáváme s alternativami k mléčným výrobkům, přinášíme vám několik tipů, jak je rozpoznat od poctivých produktů zhotovených z mléka.

Na ohřevu teplé vody lze ušetřit

Mnoho českých domácností stále používá k ohřevu teplé vody staré a mnohdy i nebezpečné průtokové ohřívače. Moderní zařízení pro ohřev vody jsou přitom daleko účinnější a hospodárnější o 25 až 30 %. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik tipů a argumentů, proč se zbavit staré karmy a investovat do kvalitního a úsporného ohřívače teplé vody.

5 největších bezpečnostních IT rizik při práci z domu či v terénu

Práci z domu či z terénu, neboli home či mobile office, využívá mnoho firem. Ušetří díky tomu peníze i čas zaměstnanců. Ne všechny společnosti si ovšem uvědomují, že je to práce s citlivými interními daty mimo prostředí firmy. A že tedy hrozí jejich zneužití nebo odcizení. Přinášíme vám přehled pěti rad, jak zabránit nejrizikovější situacím.

Světová premiéra Alfy Romeo 4C

Na autosalonu v Ženevě se představí nové kompaktní sportovní kupé Alfa Romeo s motorem před zadní nápravou, pohonem zadních kol a dvojicí anatomických sedadel. Toto sportovní kupé vystihuje skutečnou podstatu sportovního vozu, který ctí základní hodnoty značky Alfa Romeo, tedy výkon, italský styl a technickou dokonalost poskytující maximální potěšení z jízdy při naprosté bezpečnosti.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz