Články FiftyFifty.cz, strana 32

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 32 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 32

FiftyFifty

Jak poznat lež

Má za úkol vyhodnotit nejúčinnější metody výslechů a zjištění věrohodnosti výpovědí. Americký expert na výslechy Eric Heseltine má doktorát z psychologie a dlouholetou praxi v nejrůznějších oborech včetně virtuální reality.

Roboti pomáhají i českým kardiochirurgům

Pokročilé robotické systémy umožňují operace srdce bez rozříznutí hrudníku. Výsledkem je šetrnější operace, snazší uzdravování a díky tomu i rychlejší návrat do běžného života. Nevýhoda je prakticky jen jedna: nutnost pořídit velmi drahé a rozsáhlé zařízení.

Vynálezy z kosmu

Kosmický výzkum nepřinesl do všedního života jen suché zipy, teflonové pánve a rozpustné nápoje v prášku. Všechny tyto vynálezy existovaly již dříve, proslavilo je teprve dobývání vesmíru. Mnohé další objevy by však bez výzkumu kosmu asi nikdy nevznikly.

Nejmodernější reaktory

Jaderná energetika je opět hitem podobně jako vodní elektrárny. Zdálo by se, že nové plánované jaderné elektrárny budou vybaveny nejmodernějšími reaktory. Není to tak docela pravda.

Auta bez řidiče

Při dopravních nehodách zahyne každý rok v Evropě asi čtyřicet tisíc lidí. V devadesáti procentech případů je příčinou nehody chyba člověka. Dočkáme se někdy plně automatických vozidel?

Fenomén doby

Nepotřebují reklamu, a přesto strmě rostou. Sociální sítě proměnily svět komunikace více než jakákoli jiná internetová služba.

Ekologická doprava?

Lodní doprava je obecně považována za velmi ekologickou. Bližší pohled však ukazuje, že tomu tak nemusí být vždy. Pouhých čtyřiadvacet velkých kontejnerových lodí vypustí do vzduchu stejné množství oxidů síry jako všech 750 milionů automobilů na světě. Čistější technologie sice existují, velké společnosti však nemají zájem na jejich zavedení.

Superliga

Harvard, Oxford, Cambridge. Proslavené univerzity, jejichž jména jsou pro kariérní postup nejlepším doporučením. Jsou i některé další, které jsou dnes všeobecně uznávané.

Wi-fi připojení jako spouštěč rakoviny?

Mobily a mikrovlnka jsou podezřelejší.. S rozvojem moderních komunikačních technologií dochází i k narůstání strachu z možného negativního vlivu na naše zdraví.

Osídlíme vesmír?

Sen o životě na jiné planetě už nemusí být neuskutečnitelnou sci-fi. Do hry vstupuje stále razantněji soukromé podnikání, protože pro vlády je obtížné obhájit astronomické výdaje na kosmický výzkum či na cesty do vesmíru.

Týmy minirobotů

Vzájemně spolupracují jako mravenci či včely nebo vytvářejí obrovská hejna, která putují vzduchem jako ptáci. Na jejich vývoji se pracuje od osmdesátých let minulého století. Budou objevovat zasypané oběti po zemětřesení, zkoumat válečné terény, stavět zařízení na Měsíci či Marsu. Možnosti využití jsou téměř nekonečné.

Dopis svému mladšímu Já

seriál :: Dopisy z hladu

Co byste dnes poradili svému mladšímu Já? Varovali byste se nebo povzbuzovali do budoucna? A ještě jinak - kdybyste mohli vrátit čas, co byste chěli zažít znovu?

SOS vítá nový zákon o spotřebitelském úvěru, ale varuje!

Sdružení obrany spotřebitelů, o.s., vítá přijetí nového zákona o spotřebitelském úvěru, neboť výrazně zlepšuje postavení spotřebitele. Zároveň však varuje před několika zásadními nedostatky, které způsobují, že spotřebitel nebude i nadále dostatečně chráněn a může se dostat do značných obtíží.

Teleskop na dně moře

2400 metrů pod hladinou Středozemního moře vzniká kosmická past na neutrina. Tyto těžko polapitelné částice putují volně vesmírem a procházejí jakoukoli hmotou. Jen zřídka při tom narazí na jádro atomu a vyvolají vznik měřitelné částice – mionu. Sledováním takových kolizí získávají astronomové nové poznatky o supernovách nebo černých dírách.

Největší výletní loď světa

Jmenuje se Oasis of the Seas a je zatím největší výletní lodí na světě i v historii. Je určena pro 6296 cestujících a 2165 členů posádky. Na délku měří 360 metrů.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz