Články FiftyFifty.cz, strana 2

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 2 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 2

FiftyFifty

Jsem božskou manažerkou

seriál :: Odhal svou profesi

Sleduji vaši soutěž o profesích a jsem trochu překvapená. Píší vám čtenáři, jejichž práce je povětšinou všední a taková, že by ji mohl zvládnout každý. Nechci jim nijak upírat zásluhy, přeci by ale také bylo dobré představit zde práci, za kterou se člověk léta plahočí, a to pomocí věčných studií, školení, kontaktů a velkého sebezapření.

GPS za babku. A co k tomu?

Oprostit se od technických výrazů a popovídat si o elektronice po lopatě je jediný způsob, jak neskončit jako chodící databanka s miliony nesmyslných výrazů a zkratek. GPS je další z nich. Pro moderní uspěchaný život je velice důležitá a pro cestovatele prakticky nezbytná.

Bodový systém už klepe na dveře

Čím přemýšleli poslanci, když schválili novelu silničního zákona, jehož součástí je bodový systém a vyšší pokuty a kompetence pro policii? Se značkou CD, kterou se pyšní diplomaté, se jezdí jinak než s obyčejným vozem. Ministr dopravy hodlá z českých silnic udělat bezpečné místo pro cestování. Bohužel se jedná o naivní pokus, jak se přiblížit k verzi policejního státu.

Roztomilý bratříček Brouka slaví narozeniny!

Neskutečných padesáti let se dožilo maličké autíčko s názvem Fiat 600. Vedle Volkswagenu Brouk byla šestistovka od Fiatu vozem, který zmobilizoval nejen svou rodnou zemi, tedy Itálii, ale také spoustu dalších států, které do té doby své „lidové“ vozy neměly.

Krabička, která umí všechno! Bohužel nevaří kafe.

Přítel/kyně často létá do zahraničí na služební cesty a dlouhá cesta si žádá zábavu ať už v podobě MP3 přehrávače nebo přenosného DVD s LCD displejem. Na trhu se objevilo zařízení, které umí všechno. Jediné, co mu chybí k dokonalosti, je příprava kávy. Název zařízení je Mustek PVR H-140.

Byl jsem traktorista

seriál :: Odhal svou profesi

Ano, čtete správně. Dalším dílem naší pravidelné páteční soutěže s názvem "Odhal svou profesi" nám zaslal traktorista. O soutěži se dozvěděl od svého synovce a neváhal ani minutu. Už to prý chtěl někomu vyprávět, jaké je to dojezdit na traktoru.

Dětská sedačka v základní výbavě? Konečně!

Do dneška jsme se s integrovanou dětskou sedačkou v automobilu setkat nemohli. Německá automobilka tento dluh dohání a na konci prosince představila svou verzi nového sedadla, které ve standardu nabídne dostatek bezpečí i nejmenším cestovatelům.

Věnuji se genealogii...

seriál :: Odhal svou profesi

Svého času, když jsem se intenzivně hledal a na mém účtu bylo pár drobných, které nestačily ani na odeslání výpisu, narazil jsem na internetu na nekonečné množství dotazů občanů USA, kteří u nás hledali své kořeny.

Procházíte STK na černo? Příště si dejte pozor!

Česká republika má jednu výhodu a to, že našinci nejsou líni a vždy hledají cesty, jak zákon obejít a přiživit vlastní kapsu. Tímto způsobem funguje také naše technická kontrola. Ruka ruku myje a tisíc až dva tisíce korun není až taková částka, pokud ta popelnice bude smět jezdit další dva roky...

Mini notebook a tablet – jde to dohromady?

Nový Siemens je notebookem velice malých rozměrů, který se otočením displeje změní v tzv. tablet, na který lze mimo jiné například psát nebo kreslit rukou či ho využít v nezbytných případech ve sférách školství, spedice, žurnalistiky nebo ve zdravotnictví. Prostě tam, kde je nutné si občas velice rychle něco poznamenat, zapsat či zakreslit.

Jsem hrdou taxikářkou...

seriál :: Odhal svou profesi

V den zkoušek jsem přišla našrocená, perfektně oblečená, perfektně vystupující. Mí spolužáci měli téměř všichni tepláky Adidas a zaplacené výsledky zkoušek. Byla jsem tam jediná žena a zvítězila jsem čestně, k čemuž mi komise zkoušejících velmi srdečně gratulovala...

Jsem zoufalá prodavačka

seriál :: Odhal svou profesi

Pracuji jako prodavačka. To není až tak zajímavé. Ale já pracuji v obchodě s kojeneckými a mateřskými potřebami. To už si můžete říct, to je ale pěkná prácička sledovat ty kulatící se bříška, růžolící miminka apod. To rozhodně je, pokud děláte nějaký sociologický průzkum. V opačném případě po nějakém čase propadnete zoufalství.

Po práci legraci

Posbírali spoustu zkušeností, absolvovali nespočet dýchánků se zástupci roztodivných obyvatel těch nejzapadlejších končin světa. Domů si v lepším případě vezete nějaký ten bakšiš. V tom horším se poohlížíte, jak pokrýt alespoň náklady spojené s cestou. Není ovšem na místě zoufat. Existuje ještě jedna možnost, jak přijít ke slušnému balíku, a to dokonce bez práce!

Staří a bohatí

S penzijním připojištění se můžete setkat také ve vašem zaměstnání, když vám zaměstnavatel třeba nabídne přispívat na váš účet. Byl by blázen ten, kdo by toho nevyužil. Nemyslete si, oni to taky z dobré vůle nekonají. Je to pro ně výhodnější, než vám tuto částku dávat ve výplatě.

Odhal svou profesi

Právě dnes začíná pravidelná rubrika Odhal svou profesi, právě dnes si můžete přečíst první čtenářský příspěvek. Dnes o atmosféře za recepčním pultem a jak je třeba občas i vyběhnout... Zúčastněte se i vy a vyhrajte 500,- Kč!
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz