Články FiftyFifty.cz, strana 55

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 55 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 55

FiftyFifty

Financování ojetého vozu? Až 140 000 korun jen za poplatky!

seriál :: Zajíc v pytli

Financování ojetého vozu? Až 140 000 korun jen za poplatky!V loňském roce dTest zahájil tažení proti nepřiměřeně vysokým poplatkům za sjednání úvěrů na ojeté automobily. Home Credit, který je jedním z poskytovatelů takových úvěrů teď žaluje svoji klientku a vymáhá po ní mimo jiné i poplatek ve výši téměř 140 000 korun.

Pozor na škodlivé tuky v oplatkách a hořických trubičkách

seriál :: Zajíc v pytli

Pozor na škodlivé tuky v oplatkách a hořických trubičkáchSpotřebitelský časopis dTest zjistil, že plněné oplatky a hořické trubičky z českých obchodů obsahují tuky s nepříznivým vlivem na lidské zdraví. Více než třetina testovaných výrobků měla v náplni tuk s tak vysokým obsahem transmastných kyselin, že by se v pěti evropských státech nesměly prodávat.

Kia představila v Detroitu koncept GT4 Stinger s pohonem zadních kol

Kia představila v Detroitu koncept GT4 Stinger s pohonem zadních kolKia Motors America (KMA) vrací zpět slavnou dobu čistokrevných a cenově dostupných sportovních vozů. Na autosalonu NAIAS (North American International Auto Show) v Detroitu odhalila GT4 Stinger, dosud nejagresivnější koncept Kia.

Kam se starými hračkami? Na charitu i do tříděného odpadu

Kam se starými hračkami? Na charitu i do tříděného odpaduZůstaly vám doma po Vánocích staré nepotřebné hračky, které vaše ratolesti vyměnily za novější? Věřte, že na půdě budou jen zbytečně zabírat místo, a je tedy lepší se jich zbavit. Zavděk jimi mohou vzít vaši příbuzní či známí s dětmi, ale pokud žádné takové nemáte, přinášíme vám několik tipů, kam staré hračky odnést, aby nepřišly nazmar.

Úspěch! Vědcům se daří blokovat růst nádorů

Úspěch! Vědcům se daří blokovat růst nádorůOdborníci z texaské univerzity si nedávno nechali patentovat lék, který by v budoucnu mohl výrazně zlepšit léčbu některých zhoubných nádorů – například prostaty a plic. Nově objevený přípravek je zacílen proti molekule, která podporuje nádorový růst.

Slevy? Buďte obezřetní!

Slevy? Buďte obezřetní!Ačkoliv nás obchody zahrnovaly slevami již před Vánocemi, mnozí z nás se těší na tradiční novoroční výprodeje, kde můžeme utratit peníze od Ježíška. Ne všechny koupě jsou ale tak výhodné, jak se zprvu může zdát.

Poradna dTestu - příběhy k smíchu i k pláči

seriál :: Zajíc v pytli

Poradna dTestu - příběhy k smíchu i k pláčiSpotřebitelská poradna časopisu dTest vyřešila za rok 2013 více než 25 tisíc případů. Právní poradci obvykle pomáhají spotřebitelům se závažnými případy porušování jejich práv. Některé situace se však zpětně jeví jako kuriózní či dokonce úsměvné.

Recyklování papíru přírodu nešetří, říká odborník

Recyklování papíru přírodu nešetří, říká odborníkStále více společností se prezentuje faktem, že podporuje ochranu přírody využíváním recyklovaného papíru. Ve skutečnosti je však proklamovaná ekologičnost znovu zpracovaného papíru pouhou chimérou. Nejenže proces recyklace není ekologický. Pro životní prostředí je dokonce vysoce neohleduplný.

Co s nevhodnými vánočními dárky?

Co s nevhodnými vánočními dárky?Když spotřebitelé pod stromečkem najdou o tři velikosti větší svetr nebo jiný dárek, který je právě nepotěšil, nemusí zoufat. Často je možné dárky vrátit nebo vyměnit za něco jiného. Stačí jen vědět, jak na to.

3D tisk z keramiky, dřeva i bavlny

3D tisk z keramiky, dřeva i bavlnyOblast 3D tisku zažívá v poslední době nebývalý rozmach. Každý den přicházejí zprávy o nových modelech 3D tiskáren, které tisknou se stále větší přesností. Raketový pokrok lze sledovat v rostoucí velikosti i konstrukční komplikovanosti tisknutelných 3D objektů.

Bič na šmejdy – nový občanský zákoník

seriál :: Zajíc v pytli

Bič na šmejdy – nový občanský zákoníkNový občanský zákoník lépe ochrání spotřebitele při nákupech mimo obchodní prostory, tedy zejména při podomním prodeji a na nechvalně proslulých předváděcích akcích.

Vinař radí: Při výběru vína nepodceňujte lokalitu

Vinař radí: Při výběru vína nepodceňujte lokalituPřed několika lety se pití vína stalo módní záležitostí. Správně si vybrat chutné víno nebo jím umět obdarovat někoho druhého patří k dobrému společenskému tónu.

Budou nárazníky aut z pomela? Přeneseně možná ano

Budou nárazníky aut z pomela? Přeneseně možná anoPomelo je pozoruhodný plod. Je to největší citrus, plody mají okolo jednoho až dvou kilogramů, ale mohou vážit i pět. Vědci z německých univerzit ve Freiburgu a Cáchách se ale zaměřili na jinou podivuhodnou vlastnost pomela.

Kupujeme baterii do notebooku: 6 věcí, na které si dát pozor

Kupujeme baterii do notebooku: 6 věcí, na které si dát pozorNáhradní baterie může být praktickým a vítaným dárkem pro každého vlastníka notebooku, zvláště pokud už staré baterii dochází dech a vydrží sotva pár minut. On-line nákup je nejrychlejší volbou, skrývá ale možná rizika.

V Novém roce se spotřebitelům dluhy prodraží

seriál :: Zajíc v pytli

V Novém roce se spotřebitelům dluhy prodražíNový občanský zákoník upravuje sankce za porušení povinností, které samozřejmě postihnou i spotřebitele. Průlomem je úročení úroků, které doposud nebylo u spotřebitelských smluv přípustné.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.