Odhal svou profesi

FiftyFifty, společenský magazín.
Odhal svou profesi na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Odhal svou profesi

FiftyFifty

Články seriálu Odhal svou profesi

Odhalování čtenářských profesí končí

seriál :: Odhal svou profesi

Po několik týdnů běžela na magazínu redakční soutěž Odhal svou profesi. Zasílali jste nám vaše texty a my z nich vybírali ty nejlepší. Dnes soutěž končí, vyhlašujeme vítěze a voláme po novém tématu!

Profese - sypu si popel na hlavu

seriál :: Odhal svou profesi

Ano, sypu si popel na hlavu. Kolegové mi to říkali, ať už téma soutěže změním, ale já si prosadila svou. A proto teď musím vysvětlovat a psát o té své profesi... Ve článku najdete také vítězný soutěžní příspěvek z listopadu!

Odhal svou profesi - nejsem cirkusačka

seriál :: Odhal svou profesi

Poslední listopadový příspěvek do redakční soutěže Odhal svou profesi napsala čtenářka amidala. Jde o to, že i když má její profese neatraktivní název, mohou se v ní dít věci neuvěřitelné. Klienti jsou někdy totiž velmi zapeklití...

Odhal svou profesi - krátkou hádankou

seriál :: Odhal svou profesi

V obnovené soutěži, v níž čtenáři představují své zaměstnání, dnes zveřejňujeme malou hádanku. Dobrý nápad popisuje profesi, kterou všichni známe z té druhé strany.

Každý mi závidí - jsem letuška

seriál :: Odhal svou profesi

Z mnoha soutěžních čtenářských příspěvků, které mají odhalovat profesi či zaměstnání, jsme vybrali právě tento. Splňuje všechny požadavky, je napsán lehce a na závěr pobaví. Po jeho přečtení si umíte představit, jaké to je, pohybovat se křížem krážem po světě na palubách letadel.

Odhal svou profesi II

seriál :: Odhal svou profesi

Obnovujeme soutěž, ve které soutěžící píší o svém zaměstnání. Každý pátek bude zveřejněn nejlepší příspěvek týdne, každý měsíc vyhlášen výherce 500,- Kč.

Mám svou hospodu

seriál :: Odhal svou profesi

A není to takovej med, jako si myslíte.

Chtěl jsem mít literární kavárnu

seriál :: Odhal svou profesi

Již patnáctým rokem jsem majitelem malého knihkupectví. Ta počáteční euforie, kdy začaly být k mání knihy, na které se musely dřív stát fronty, nebo se v horším případě přepisovaly, je nenávratně pryč. Z těch nadšených čtenářů, kteří nemohou dospat, než vyjde novinka jejich oblíbeného autora, zůstala jen nepatrná hrstka.

Dobře ředěná marmeláda

seriál :: Odhal svou profesi

Jó, tenkrát, asi tak v osmnácti, bez bydlení a práce, jsem skočila po inzerátu: “Hledáme mladé schopné lidi na sezónní brigádu na horách.“ Jupííí, jedu! Celá nadšená, že to jsou ještě ke všemu Tetřeví boudy. Několikrát jsme tam s mámou trávily dovču a pravá zima je tam úplně parádní. S sebou jen pár švestek, lyže a vzrušení, že se mi splní jeden sen.

Kosmetička má oproti kadeřnicím výhodu

seriál :: Odhal svou profesi

Jsem kosmetička a celý dny lidem mastím a mačkám obličeje a dekolty. Oproti kolegyním kadeřnicím mám jednu velkou výhodu - když zákaznice moc mluvěj, tak jim to prostě můžu zatrhnout. Někdy je to opravdu potřeba, povím vám příběh jedné z nich.

Moje zaměstnání? Flákač. Odmalička.

seriál :: Odhal svou profesi

Už jako děcko jsem nebyl zrovna pohyblivý typ. Kam mě matka postavila, tam jsem více méně stál, dokud se nezačalo smrákat. Nedá se říct, že bych byl tak líný. Prostě jsem jen neměl jediný důvod, proč někam jít a dělat něco jiného než zrovna dělám. A to mi zůstalo.

Dám si vás, slečno!

seriál :: Odhal svou profesi

Několik měsíců jsem pracovala jako servírka. Ne snad, že by to byl můj sen, ale v té době to pro mě byl jediný možný zdroj slušných příjmů. Bylo tomu tak v létě, v jednom lázeňském městě. Našla jsem si místo ve velice příjemné secesní restauraci.

Mám v práci za zády škodiče

seriál :: Odhal svou profesi

Možná si řeknete, že můj příspěvek do této rubriky nepatří. Já jsem si ale jista, že setsakramenstky jo.

Jsem božskou manažerkou

seriál :: Odhal svou profesi

Sleduji vaši soutěž o profesích a jsem trochu překvapená. Píší vám čtenáři, jejichž práce je povětšinou všední a taková, že by ji mohl zvládnout každý. Nechci jim nijak upírat zásluhy, přeci by ale také bylo dobré představit zde práci, za kterou se člověk léta plahočí, a to pomocí věčných studií, školení, kontaktů a velkého sebezapření.

Byl jsem traktorista

seriál :: Odhal svou profesi

Ano, čtete správně. Dalším dílem naší pravidelné páteční soutěže s názvem "Odhal svou profesi" nám zaslal traktorista. O soutěži se dozvěděl od svého synovce a neváhal ani minutu. Už to prý chtěl někomu vyprávět, jaké je to dojezdit na traktoru.

Věnuji se genealogii...

seriál :: Odhal svou profesi

Svého času, když jsem se intenzivně hledal a na mém účtu bylo pár drobných, které nestačily ani na odeslání výpisu, narazil jsem na internetu na nekonečné množství dotazů občanů USA, kteří u nás hledali své kořeny.

Jsem hrdou taxikářkou...

seriál :: Odhal svou profesi

V den zkoušek jsem přišla našrocená, perfektně oblečená, perfektně vystupující. Mí spolužáci měli téměř všichni tepláky Adidas a zaplacené výsledky zkoušek. Byla jsem tam jediná žena a zvítězila jsem čestně, k čemuž mi komise zkoušejících velmi srdečně gratulovala...

Jsem zoufalá prodavačka

seriál :: Odhal svou profesi

Pracuji jako prodavačka. To není až tak zajímavé. Ale já pracuji v obchodě s kojeneckými a mateřskými potřebami. To už si můžete říct, to je ale pěkná prácička sledovat ty kulatící se bříška, růžolící miminka apod. To rozhodně je, pokud děláte nějaký sociologický průzkum. V opačném případě po nějakém čase propadnete zoufalství.


© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz