Články FiftyFifty.cz, strana 1

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 1 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 1

FiftyFifty

V Americe za volantem

Připásaná ve svém velkém bluevanu drandím si to americkýma silnicema, spojkama a dálnicema jako starej taxikář. S pravou rukou pohodlně odpočívající na volantu, popř. konající všechny ty potřebnosti jako líčení, telefonování nebo dodávání potravy hladovějícímu tělu. Mám totiž automatický řazení.

Na loži udávena

Nu, snad tu konečně máme jaro, a tak ověnčeni teplými řízky vstupte na místa, která dávají tušit tajemství. Opět se nám otevírají vrata a brány těch pověstných zámků, hradů a kolbišť z časů nejen českých pánů. Než však vejdete, poslechněte si zvěsti o bludných duších zakletých pannen, ohnivcích strážících poklad či bezhlavých rytířích křížících cestu udatným pocestným.

Zelí pod peřinou a přímo na pláži

Takže po nekončících úpravách, opravách a veškerém dolaďování auta a účetnictví a už ani nevím čeho dalšího, jsem konečně přepálil celou zamrzlou Evropu a namířil si to 2600 km směr jih, až do vyhřátého Španělska.

Snídaně na Manhattanu

Aupairská agentura nám dala nádhernou možnost strávit naše první americké dny v New Yorku. V samotném a údajně slavném hotelu New Yorker. Přiznávám bez mučení, že jsem byla imponovaná příjezdem na Manhattan, kde se hotel nachází. Přijížděli jsme po dálnici a náhle se před námi vynořily obrysy mrakodrapů proti noční obloze. Červená, žlutá a modrá světla. Juuuuu.

Zjednodušte si život Europassem

Touha vyrazit do ciziny poznat černošky nebo si užívat lehkosti amsterodamských coffee-shopů se jistě mihla hlavou každého z nás. Možná jste se často nechali zvyklat náročností příprav celé cesty. Možná jste oželeli vidinu pohádkových zisků v asijské kuchyni kdejakého evropského velkoměsta. Tak či onak, je tady příležitost, jak se zbavit největší překážky při cestě za výdělkem v Evropě.

USA - zatim je to dobrý...

Na začátku byla velká touha a sen cestovat, potom dlouho nebylo nic a nakonec šílený nápad, jak se jednoduše a hodně levně podívat do USA. Konečně ne jako turista, ale jako zúčastněná osoba. Zkusit si hrát na život v úplně cizí zemi a v jazyce, kterým jsem si nebyla vůbec jistá, za podmínek, které se zdály být pohádkové. Stala jsem se au-pair v americké rodině.

Byla jsem u Chrámu slunce

Genius loci. Něco, co se nedá popsat ani vyfotit. To bylo důvodem, proč jsem loni v létě vyrazila na výlet. Chtěla jsem vlastními vjemy nasát atmosféru tohohle místa, které ve mně vyvolávalo pocit jakési vnitřní úcty už někdy za mých školních let. Stonhenge, tolik diskutované obřadní místo na jihu Anglie.

F**cking fish and chips

Co si dá průměrnej Angličan k jídlu, když dostane na ulici hlad? A co taková normální rodinka, když ve špajzu a v mrazáku už není žádnej polotovar? Přece TAKE AWAY!

Dělejte to do roztrhání těla

Když jsem v zimním semestru 2. ročníku dočítala Joyceovy Dubliňany, vůbec jsem netušila o čem, respektive o kom, že to vlastně píše. Knihu jsem zařadila mezi ty, k nimž se v nejbližší dekádě pravděpodobně už nevrátím a sáhla jsem raději po japonské klasice. O 6 měsíců později jsem stála před dublinským letištěm.

Anglie není mým kotvištěm

Je tomu právě rok, co jsem se přestěhovala do UK. Jak jinak, než kvůli muži, který mi nečekaně a mile zkřížil cestu. Protože by mě jinak ani ve snu nenapadlo “na starý kolena” se vláčet a stěhovat do jiné země, natož do Anglie, o které jsem toho tenkrát věděla pramálo a moje úroveň angličtiny se potácela někde mezi How are you? a I am hungry.

Zelí zas na prkně - tentokrát na Salbachu

Martin Zelenka cestuje. Ve vánočních časech byl v Londýně, pak se mihnul v Praze, aby za pár dní ujel do Rakouska. Měl napsat ještě jednu reportáž z bláznivé atmosféry Londýna, kterou právě dnes nahrazuje sepsáním dojmů ze svahů Ski cirkusu...

Jak si vede Zelí v Londýně

Náš zpravodaj z Londýna není dobře naladěn. Londýn ho příliš nebaví a z následného textu poznáte, že možná nejen jeho. Stres, drahota a plné metro je i tam, akorát jen ve větší míře.

Dal jsem si vlnu s tučňákem

Martin Zelenka objel skoro celý svět, většinou s prknem v podpaždí. Snaží se vydělávat v Čechách a v Londýně, často bydlí ve své dodávce, a to jen proto, aby se mohl věnovat snowboardingu, sufrování, lezení nebo down hillu. Včera jsem se zkontaktovali přes icq, zastihla jsem ho právě v Londýně. Prodává prkna a leze

Russian Celts: game in reality.

An interest in history is an unrespectable phenomenon in the modern society.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz