Články FiftyFifty.cz, strana 15

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 15 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 15

FiftyFifty

Golf vtrhl do ulic světových měst

V Paříži dnes nikoho nepřekvapí hráč s golfovou holí, který odpaluje míček v parku u fontány, na ulici nebo dokonce na ploché střeše. Jde o takzvaný urban street golf, městský pouliční golf.

Verdicchio dobývá svět

V Itálii se v současnosti vyrábí nejvíce vína na světě – téměř čtvrtina světové produkce. Bohatou italskou vinařskou paletu zastupuje na dva tisíce odrůd. Napůl mezi italským severem a jihem, v regionu Marche, se mezi nejoblíbenější vyšplhala původní bílá odrůda Verdicchio.

Letovisko z jiného světa

Pobřežní oblast Costa Careyes se nachází na západě Mexika. Více než čtyřicet let tam na soukromých pozemcích vznikají stavby, které se trochu podobají příbytkům mexických indiánů a trochu domům pro mimozemšťany. Slouží k odpočinku všem, kdo jsou mladí duchem a mají dost peněz.

Vybírá se sedm přírodních divů světa

Podobně jako má svět svých nových sedm divů světa stvořených lidskou rukou, bude mít i sedm zázraků, které stvořila příroda. Nadace New7Wonders zveřejnila 21. července seznam finalistů, ze kterých lidé celého světa budou vybírat těch nejkrásnějších sedm.

Sex v přírodě

Sex je velmi nevýhodným způsobem rozmnožování. Je třeba vybrat partnera a utkat se v soubojích s ostatními zájemci. Když se to podaří, existuje nebezpečí špatné kombinace genů, které vytvoří předem neodhadnutelnou směs s nejistými vlastnostmi.

Gotland - země bohů

Pobřežní útesy podivných tvarů, jezera, dlouhé pláže, všudypřítomná stáda ovcí. Desítky kostelíků, úrodná půda a zvláštní světlo vyhledávané malíři. Ráj pro umělce a milovníky severské přírody. To vše je ostrov Gotland.

Víno z Kypru

I v historii bylo víno významným zdrojem bohatství ostrova, na němž se podle bájí kdysi zrodila z mořské pěny bohyně lásky a krásy Afrodita.

Delší, než se předpokládalo

Čínská zeď je delší o více než dva tisíce kilometrů, než se až donedávna předpokládalo. Podle nejnovějších měření pomocí GPS dosahuje délky 8850 kilometrů.

Ohrožené mrakodrapy

Už před deseti lety si finanční analytik Andrew Lawrence všiml, že existuje zvláštní souvislost mezi ekonomickou situací a konstrukcí mrakodrapů.

Evropská katastofa

Jih ostrova Island, 8. června 1783 ráno. Na obzoru se objevil obrovský oblak prachu a plynů, který postupně zakryl celou oblast. Nastala tma doprovázená silnými otřesy půdy. Příčinou byla sopečná erupce, která tehdy ovlivnila počasí v celé Evropě.

Domov v plátu ementálu

Majmand je jedním z nejpůsobivějších sídel v Íránu. Je proděravělý jako obří plát ementálu. Co otvor to vstup do jednoho obydlí o několika pokojích. Koexistence s přírodou tu trvá nepřetržité po tisíce let a za tu dobu dosáhl soulad mezi lidmi a skalami téměř dokonalosti.

Nejkrásnější knihovny Evropy

Patřily panovníkům i klášterům. Knihy v nich uložené soustřeďovaly nejen tehdejší znalosti a vědomosti, ale i básnická díla i tajné nauky. Některé byly za válek vypleněny, jiné přečkaly staletí.

Monolitický obr

Posvátné džinistické poutní místo. Jeden ze sedmi indických divů. Sedmnáct metrů vysoká socha světce Gomátešvara je považována za největší monolitickou sochu v Indii.

Villa Romana del Casale

Tři a půl tisíce čtverečních metrů mozaiky na jediném místě. To je Villa Romana del Casale na Sicílii, příbytek bohatých a mocných římských patricijů. Nabízí unikátní pohled do každodenního života pozdní Římské říše. Na Seznam přírodního a kulturního dědictví UNESCO byla zapsána v roce 1997.

Ohrožené cestování?

Finanční krize postihuje i světovou turistiku. Vládní úřady i cestovní centrály tvrdí, že je to nejhorší situace, jakou pamatují. Přesto i loni se počet turistů vyjíždějících do zahraničí mírně zvýšil o dvě procenta. Po světě tak cestovalo o šestnáct milionů lidí víc než v roce 2007.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz