Články FiftyFifty.cz, strana 52

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 52 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 52

FiftyFifty

Velké varaní stěhování

V pražské zoo letos na podzim proběhlo velké stěhování varanů komodských. Přesuny mladých varanů jsou v rámci zoo poměrně běžné, ale tentokrát došlo k významným změnám. Nejúspěšnější varaní matka Aranka, známá také z kampaně Seznamte se, se po 11 letech v expozici přesunula do zázemí a místo ní mají návštěvníci Zoo Praha možnost vidět skupinu sedmi mladých samců.

Peru vytvořilo obrovský park chránící původní kmeny i amazonskou biodiverzitu

Oblast Sierra del Divisor v Peru se stala národním parkem. Ochrana této části jihoamerické divočiny, která je domovem ohrožených druhů i původních, dosud nekontaktovaných, kmenů, bývá svým významem přirovnáván k založení Yellowstonského parku.

Aljaška povolila odstřel pižmoňů, kteří uvízli na ledové kře

Aljaška vydala lovcům povolení k „odstřelu z milosti“ prvních 35 exemplářů pižmoňů severních. Ocitli se totiž na ledu, který se s nimi utrhl od pobřeží. Zvířatům by hrozilo vyhladovění nebo utonutí.

Svět bez terorismu? Jedině pokud se nám podaří vymýtit dětskou chudobu

“Svět bez terorismu? Jedině pokud skončí dětská chudoba”, říká Ahmed Ibrahim, dnes ředitel školy a otec dvou dětí, vyrostl v Kibeře, největší chudinské čtvrti Nairobi, hlavního města Keni. Na rozloze 2,5 kilometrů čtverečních se tady tísní něco kolem milionu lidí. Chybí tu pořádné silnice, chodníky, osvětlení, elektrické a vodovodní rozvody, kanalizace a kvalitní školy. Co tu ale nechybí, je chudoba a opravdový nedostatek příležitostí...

Vlčí smečku na Šumavě je možné pozorovat z unikátní lávky v Srní

Dva dospělí vlci a čtyři vlčata. To je aktuální stav vlčí smečky, kterou je možné vidět ve skoro tříhektarovém výběhu návštěvnického centra nedaleko Srní. To 30. října slavnostně otevřel ministr ŽP Richard Brabec, náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner, ředitel Správy NP Šumava Pavel Hubený a celá řada osobností.

Zoo Praha: Příchod vzácných lvů indických

V pátek v poledne přistálo na ruzyňském letišti letadlo se vzácným nákladem, trojicí lvů z indického Gudžarátu. Po téměř dvaceti letech se tak na území Evropy dostali čistokrevní lvi indičtí. Po vyřízení nezbytných formalit byli lev a dvě lvice převezeni do pražské zoo a vyloženi v novém domově. Zatím jsou v karanténě, ale pokud bude vše probíhat dobře, mohou se na ně návštěvníci těšit již v prosinci.

Jedovatý vodnář dvoubarevný zavítal na kalifornskou pláž

Vodnáři jsou známí svým neurotoxickým jedem a tradičně obsazují nejvyšší posty žebříčků nejjedovatějších živočichů světa. Na usmrcení člověka stačí dávka 0,067 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti. A had je schopen jedním kousnutím vpravit do těla 1-4 miligramy.

Cestovatelské tipy na výlety až do konce roku

Už jen jedenáct týdnů zbývá do konce letošního roku. Řada zaměstnavatelů nedovoluje převádět nevyčerpanou dovolenou do dalšího roku a mnohým lidem se tak naskýtá ideální příležitost využít zbývající volno a vyrazit za odpočinkem. Státní svátky v říjnu i listopadu navíc umožňují vydat se i někam dál. Přinášíme Vám tipy na nejlepší výlety pro říjen, listopad i prosinec.

První hříbě divokých koní v Milovicích se narodilo nečekaně už nyní

Stádo divokých koní na pastvinách u Milovic má svůj první přírůstek. Dnes dopoledne se narodilo jedné z klisen dovezených v zimě z anglického Exmooru hříbě. „Je to pro nás obrovská radost, i když nečekaná. Klisna musela přijet březí již z Anglie," říká Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Odvrácená tvář ekoturistiky: Divoká zvířata ztrácí přirozenou ostražitost

Dotknout se kousku nefalšované přírody a spatřit na vlastní oči zvířata, která známe jen z přírodovědných dokumentů. Každý rok si tenhle sen plní stále více lidí a ekoturistický byznys díky tomu narůstá. Jak upozorňují autoři studie uveřejněné v žurnálu Trends in Ecology & Evolution, touha po kontaktu s divočinou má i svou odvrácenou stránku.

Mexiko: nebezpečná země plná lákadel

Prosluněné pláže a tajuplné památky, ale také války drogových kartelů či infekční nákazy. Země starodávných Aztéků nabízí turistům svou přívětivou i odvrácenou tvář. Na případnou cestu do Mexika je tak nutné se pečlivě připravit.

Zoo Praha: Nový pár mangust trpasličích má poprvé mláďata

V expozici pavilonu Afrika zblízka se nově předvádí rodina mangust trpasličích s pěti mláďaty. Paterčata těchto nejmenších šelem, které pražská zoo chová, jsou téměř po celý den velmi aktivní. Pozorovat jejich rodinný život a dovádění patří k velmi zajímavým zážitkům.

V okolí Černobylu se divokým zvířatům daří skvěle. Nejsou tu totiž lidé.

Okolí ukrajinského Černobylu může lidem připomínat smutnou krajinu duchů. Ale pro zvířata je učiněnou přírodní rezervací. Tvrdí to v článku serveru The Telegraph profesor environmentálních věd Jim Smith z Univerzity v Portsmouthu, který na místě katastrofy provádí pravidelný monitoring živočichů. Podle něj je tu dnes velkých savců více, než bylo před rokem 1986.

Zoo Praha: mláďata křovináře ostnitého i rodinka psů pralesních

Sedm mláďat se narodilo v pražské zoo u křovinářů ostnitých, jedovatých chřestýšovitých hadů, kteří dostali své jméno podle charakteristických výběžků nad očima. Mláďata po svých rodičích podědila růžovo-zelenou barevnou kombinaci. Jsou okolo 20 centimetrů dlouhá s výrazně zbarvenými kontrastními ocásky, kterými lákají svou kořist.V zoo je k vidění hravá rodinka psů pralesních.

Lidé kvůli selfie s mořskými želvami ohrozili jejich každoroční kladení vajec

Na kostarických plážích se odehrála Arribada : stovky mořských želv připlavalo, aby zde do písku nakladly svá vejce. Každoroční přírodní divadlo se tentokrát zvrhlo v přehlídku lidské bezohlednosti. Selfie s želvou má pro některé lidi zřejmě větší hodnotu než nezúčastněně pozorovat unikátní přírodní děj.




© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz