Míšeňský porcelán
Koncem ledna oslavila míšeňská porcelánka tři sta let existence. Navzdory krizi jsou výrobky této nejslavnější porcelánky světa stále vyhledávány.
Pohádkový zámek králů
Mířili sem francouzští panovníci za lovem i odpočinkem a byla tu činěna rozhodnutí, která nadlouho ovlivnila dějiny Evropy. Francouzský zámek Fontainebleau prochází nákladnou obnovou a jeho interiéry se mění k nepoznání.
Nejkrásnější v Jeruzalémě
Kostel svaté Maří Magdalény stojí na svahu hory Olivetské v Getsemanské zahradě, tedy na místech, která se vztahují k poslední noci Ježíše Krista. Jde o pravoslavný kostel a klášter a údajně o nejkrásnější a nejvýraznější stavbu v Jeruzalémě v typicky ruském slohu s cibulovitými báněmi.
Dubaj v nesnázích
Nedokončené umělé ostrovy, poloprázdné rezidence, plány obřích mrakodrapů odložené na neurčito. Někdejší ráj v Perském zálivu trápí úvěry, které není z čeho splácet. Jaký osud čeká Dubaj v nejbližší době? Jedno se však podařilo. Dokončit a otevřít nejvyšší budovu světa – Burdž Chalífa, která se vypíná do výšky 828 metrů.
Přijímat bohatství aneb tvrdá realita Gruzie
seriál :: Dopisy z hladu
Paní na ulici prodává každodenně balonky. Balonky za pár centů. Za pár centů, ze kterých by ráda uživila svou rodinu. Možná má i domácí zvíře. Živí ho zřejmě jen tím, co má - láskou. Jak tedy přijímat bohatství, když se tady hroutí domy jak domečky z karet?
Rok 2010
Je všude na světě rok 2010? Podle jakého kalendáře počítáme dny a roky? Jaké jiné kalendáře existují nebo existovaly?
Michelle a Jacqueline
seriál :: Kdo to vlastně byl
Manželka amerického prezidenta Michelle Obamová bývá velmi často přirovnávána k Jacqueline Kennedyové. V čem je podobnost?
Ohrožené památky
Seznam nejvíce ohrožených světových památek dnes obsahuje 101 položek a podobně jako u ohrožených živočišných druhů i tady jsou různé kategorie.
Zlaté město
Pískovcový přelud uprostřed thárské pouště, jediná trvale osídlená pevnost v zemi, město přepychových haveli a paláců, ale donedávna i jedna z nejohroženějších památek světa - Džajsalmer, Zlaté město.
Nové poznatky o žirafách
Čerpání krve do dlouhého žirafího krku vyžaduje značné množství energie. Biologové si dlouho mysleli, že žirafy mají v poměru k tělesné hmotnosti mnohem větší srdce. Výzkum ukázal, že záhada krevního oběhu není ve velikosti srdce, ale v jeho vyšší výkonnosti. Život žiraf provázejí i další otázky, na které odborníci teprve hledají odpovědi.
Nejvyšší rozhledna světa
Do Guinnessovy Knihy rekordů byla letos zapsána nejvyšší rozhledna světa, budova Šanghajského světového finančního centra. Svými 492 metry je v současné době nejvyšší dokončenou budovou v Číně a třetí nejvyšší na světě.
Globální oteplování a příroda
Zvyšování průměrných teplot ovlivňuje vývoj všech biotopů na zeměkouli. Každý biologický druh reaguje na změny klimatu jinak. Někteří živočichové a rostliny začínají strádat a postupně mizí, jiné druhy se stěhují na nová stanoviště.
Palladiova Vicenza
Neopakovatelné vily a paláce ve Vicenze, v Benátkách a okolí. Díla architekta Palladia, kterými významně ovlivnil světskou i sakrální evropskou architekturu. Jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO.
Experiment, který se podařil
Když člověk zasahuje do přírody, často to dopadá špatně. Nizozemský ostrov Terschelling je příkladem, že působení člověka může mít i dobrý konec.
Olympijské Rio
Získat právo uspořádat letní olympijské hry bylo jen prvním nepatrným krokem. Co všechno bude čekat brazilské Rio de Janeiro, aby se v roce v roce 2016 mohlo stát dokonalým hostitelem této sportovní události?