Články FiftyFifty.cz, strana 40

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 40 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 40

FiftyFifty

Mít střechu nad hlavou, třeba hadrovou, přejí si Filipínci

Tajfun Haiyan za sebou nechal zpustošenou centrální část Filipín. Lidé, kteří přežili, bojují s horkem, nedostatkem pitné vody a jídla. ADRA International posílá do dvou z nejpostiženějších míst potravinové balíčky pro tři a půl tisíce rodin a na postižených místech se chystá zajišťovat přístup k pitné vodě či budovat provizorní přístřešky.

Pomoc lidem zasaženým tajfunem Haiyan na Filipínách

Tajfun Haiyan zasáhl v pátek 8. listopadu Filipíny a podle odhadů za sebou zanechal miliony lidí bez střechy nad hlavou. Mezinárodní síť organizací ADRA situaci podrobně monitoruje přímo na místě. Do pomoci se zapojila i ADRA ČR, která ze svého pohotovostního fondu uvolnila 100 000 korun a otevřela veřejnou sbírku s číslem účtu 41594159/0300, v.s. 395.

Podzimní turistika: Z Horního Rakouska až do jižních Čech

Hornorakouské pastviny na podzim jsou ideální pro všechny, kdo mají rádi turistiku, ale nemusí zrovna vrcholové túry. Dobře rozvinutou síť turistických cest mohou nabídnout i jižní Čechy.

Jak se rodí demokracie v Barmě?

Už dva roky pomáhá ADRA ČR budovat v Barmě občanskou společnost. V zemi, kde donedávna vládl autoritativní vojenský režim, své cely opustilo na dva tisíce politických vězňů. Lidé pomalu zjišťují, jaké to je mít svobodu slova nebo se moci beztrestně sdružovat. V říjnu navštívil Česko ředitel organizace ADRA Myanmar Brendon Irvine a o současné situaci v Barmě promluvil na Humanitárním kongresu v Olomouci.

Jak rozjet byznys s jogurty a s pěstováním zeleniny?

V Mongolsku se většina obyvatel živí zemědělstvím nebo pastevectvím, přesto se téměř 35 % populace pohybuje na hranici chudoby. Zejména v odlehlých oblastech v severním a západním Mongolsku je velká nezaměstnanost a lidé mají problémy se uživit. ADRA ČR ve spolupráci s ADROU Německo a ADROU Mongolsko proto již od roku 2010 v provincii Selenge a Zavkhan podporují rozvoj drobného zemědělství a podnikání.

Pitztalský ledovec: Zimní sezona již v plném proudu

Na Pitztalském ledovci mohou příznivci lyžování, snowboardu i freeridu začít zimní sezónu obzvláště brzy. Lyžařský provoz zde tradičně začal již v polovině září.

Sujon Chowdhori už studuje na internátní škole

Sujonovi je 14 let, chodí do osmé třídy, má rád kriket a jednou by se chtěl stát inženýrem nebo si otevřít obchod s potravinami ve své rodné vesnici. Dětí jako on jsou v Bangladéši statisíce, jen některé z nich však mají možnost chodit do školy, získat vzdělání a splnit si tak v budoucnu své dětské sny.

Na Šumavě stojí dvě nové vyhlídkové věže

Exkluzivní výhledy na Trojmezí a na krajinu kolem horní Vltavy budou mít turisté z nově otevřených vyhlídkových míst u Českých Žlebů a na Plešném jezeře. To jsou další turistické atrakce, které pro turisty v závěru sezóny přichystala Správa NP a CHKO Šumava. Už od loňska stojí podobná vyhlídka na Černé hoře u Pramenů Vltavy, druhá byla na jaře slavnostně otevřena nedaleko Srní.

7 podzimních výletů na nejkrásnější vinice Evropy

Podzim je dobou sklizně a oslav vína. Milovníci tohoto nápoje z hroznů na tento čas nedočkavě čekají a vyrážejí za poznáním. Právě na podzim mohou spojit potěšení z pití dobrého vína s vychutnáváním jedinečných cestovatelských zážitků. Proto jsme pro vás připravili seznam sedmi nejzajímavějších vinařských oblastí, které stojí za návštěvu.

Farmáři na Haiti budou vyrábět a prodávat arašídové máslo a kukuřici Cham-cham

Na Haiti ADRA ČR působí od roku 2010, kdy zemi zasáhlo silné zemětřesení. Po okamžité pomoci po katastrofě ADRA začala podporovat rozvoj zemědělství, které pro zdejší obyvatele představuje hlavní zdroj obživy.

Villach: 3 hory a nové termální lázně

Středem pozornosti ve zpravodajství o regionu zimních sportů Villach jsou obvykle tři hory v jeho okolí, Gerlitzen Alpe, Dreiländereck a Dobratsch, Jen minulou zimu tomu bylo jinak! Tehdy byly totiž okolní hory zcela zastíněny novými termálními lázněmi KärntenTherme ve Warmbad-Villachu, otevřenými v červenci roku 2012.

Správa šumavského parku nabízí pět nových oblastí pro výpravy do divočiny

Správa NP a CHKO Šumava rozšiřuje nabídku míst, kam lze vyrazit za šumavskou divočinou. Vůbec poprvé do oblastí Chráněné krajinné oblasti Šumava. Milovníci šumavské divočiny se tak mohou hlásit do 12 výprav, které povedou do pěti oblastí, kam noha běžného turisty dosud nevkročila.

Život na Zemi nastartoval díky nárazu ledové komety

Nová vědecká hypotéza předpokládá, že život na Zemi vznikl díky tomu, že před miliardami let do Země narazily ledové komety. Ty s sebou nesly jednoduché molekuly vody, methanolu a oxidu uhličitého. Po nárazu do Země z těchto molekul vznikla řada aminokyselin, což jsou stavební kameny živých organismů. Výsledky výzkumu byly zveřejněny 15. září na serveru Nature Geoscience journal.

Počet negramotných lidí na světě klesá

Počet negramotných lidí na světě klesl. Ukázala to statistika, kterou si nechalo zpracovat UNESCO. Zatímco v roce 1990 nevládla slovem a písmem téměř čtvrtina dospělých obyvatel planety, v roce 2011 už to bylo jen šestnáct procent.

V Zoo Praha se narodil kriticky ohrožený tygr

V zázemí Pavilonu kočkovitých šelem se narodil samec tygra sumaterského. V Praze jde již o třetí generaci těchto mimořádně vzácných šelem. Znovuotevření pavilonu pro návštěvníky se kvůli klidu pro mládě výrazně oddálilo.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz