Články FiftyFifty.cz, strana 9

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 9 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 9

FiftyFifty

Kypr - země bejrútských azylantů, ruských kožichů a českých nevěst

Kypr je malebný ostrov, asi deset hodin plavby výletní lodí od Izraele a Libanonu, tedy zhruba dvě stě kilometrů. Jeho historie i současnost jsou krkolomnější, než alpské srázy nad Innsbruckem.

Oblast Chania - Za vínem i krví

seriál :: Řecko a Kypr - záruka skvělé dovolené

Nomos Chania - kraj Chania patří k nejkrásnějším oblastem Kréty. A také nejzelenějším a nejúrodnějším. Stejnojmenné město je centrem západní části ostrova a podle mnohých je nejkrásnější. Což je i logické – vždyť až do roku 1972 byl hlavním městem, než se jím stal 140 kilometrů vzdálený Heraklion.

Buddha a sušenky pro jelínky

seriál :: Japonské střípky

K Japonsku neodmyslitelně patří chrámy a krásné zahrady. S náboženstvím si většinou hlavu nedělají a tak není výjimkou, že je člověk šintoisticky pokřtěn, pak má pseudokřesťanskou svatbu a nakonec buddhistický pohřeb. Jak jsem si všimla, důležitá je pro ně víra a jaký chrám si pro ni vyberou už tak neřeší.

Tajemné jeskyně

Poslední zbytky nezmapované divočiny dnes nejsou v rozpálených pouštích, ani v deštných pralesích Jižní Ameriky. Jsou hluboko pod zemí. Skryté řeky, krasové útvary, zatopené štoly.

Láska na japonský způsob

seriál :: Japonské střípky

Láska a rodinný život je jednou z mála věcí, na které bych si v Japonsku nezvykla. Posuďte sami…

Máme Mekku a Medinu, kdo je víc...?

Co říct o Saúdské Arábii? Že jde o království, zaujímající většinu plochy Arabského poloostrova v jihozápadní Asii, jež má více než 24 miliónů obyvatel, rozlohou 2 218 000 kilometrů čtverečních je 14. státem na světě (28krát větší než Česko) a patří díky zásobám ropy také k nejbohatším.

Pičan, plastové sushi a bramboračka

seriál :: Japonské střípky

..Dopadla jsem podobně jako jeden můj známý, který ve snaze udělat dojem na budoucí německé příbuzné, řekl při příjezdu „auf wiedersehen“. Mně se například povedlo říct o rybičce v akváriu, že je chutná, místo pěkná..

Japonské střípky

seriál :: Japonské střípky

Japonsko je země, která je nám vzdálená nejen zeměpisně, ale i kulturou a způsobem života. Než budu pokračovat, zkuste se zamyslet - co víte o téhle zemi a jaké jsou vaše představy o Japoncích? Také je vidíte jen jako workholiky a při zmínce japonská kultura se vám vybaví gejša?

Létání bez strachu

Za okny je sníh a mráz, přesto /nebo právě proto/ většina z nás začíná plánovat letní dovolenou. Možná to bude letos poprvé, co se rozhodnete vydat se letadlem. Možná to bude už po několikáté a přesto jste nepřekonali strach cestovat tímto dopravním prostředkem…

Ani Nizozemí, ani Holandsko

Často se dopouštíme pravopisných prohřešků a nemístných disharmonií. Třeba když si ve výslovnosti zaměňujeme významy slov status a statut a pleteme si Istambul s Istanbulem či Holandsko s Nizozemskem.

Stále neobjevený řecký ostrov Lesbos

seriál :: Řecko a Kypr - záruka skvělé dovolené

Mnoho Čechů si oblíbilo právě Řecko nebo Kypr. Je to pro nás středoevropany ideální místo, a to zdaleka nejen pro svou polohu. Navíc tato oblast skýtá mnoho ostrovů a zákoutí, jenž jste jistě ještě neprobádali. Sledujte náš seriál, začínáme právě dnes.

Pašeráci, smažené krysy a zlaté doly

Martin Jirman prošel deštnými pralesy Darién Gapu mezi Panamou a Kolumbií, autostopem projel pouští Taklamakan, Čínou, nebo se dostal do Pakistánu, Indie či Ruska. A o pár dobrodružství se s námi podělil v dnešním rozhovoru.

Koh-i-noor, světově nejznámější diamant

Nejznámějším diamantem světa je Koh-i-noor = Hora světla. Podle pověsti byl nalezen v Indii, v náplavech řeky Godavar, před čtyřmi až pěti tisíci lety.

Konec silvestrovských iluzí

Zcela střízlivý očekávám s očima na hodinkách silvestrovskou půlnoc. Má být tou nejbláznivější, jakou jsem doposud zažil. Zastihuje mě při návratu z mé cesty po Jihoafrické republice. Vysoko nad mraky tropického deště, na palubě Boeingu 747 letecké společnosti British Airways.

Jak jsme lovili kapry

Pro česko - moravsko - slezské nostalgiky, kteří chtějí mít při štědrovečerním tropickém vedru a vzpomínce na svoji skoro deset tisíc kilometrů vzdálenou rodnou hroudu, bramborový salát s kapřím řízkem, jsou na jihu černého kontinentu jen dvě možnosti...
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz