Články FiftyFifty.cz, strana 13

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 13 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 13

FiftyFifty

Dovolená v roce 2009? Jeďte na Korfu!

seriál :: Řecko a Kypr - záruka skvělé dovolené

Udělejte si novoroční rozhodnutí, naplánujte si dovolenou u moře ještě dnes! Nedopřáli jste si žádný větší dárek k vánocům a máte pocit, že jste se v tomto roce tak trochu ošidili? Dopřejte si blahodárný pobyt na řeckém ostrově Korfu - máme pro vás skvělý tip.

Ostrov Lastovo - odlehlá a panenská příroda

Osaměle působí Lastovo, nejjižněji položený dalmatský ostrov v Jaderském moři. Téměř padesát let byl doménou jugoslávské námořní flotily, pro cizince byl uzavřen.

Národní park a sopka Teide

Bizarní lávové formace. Barvy okrová, červená, rezavá a všechny odstíny hnědé. Třetí nejstarší a pátý největší národní park Španělska. Rozkládá se na Tenerife, jednom z Kanárských ostrovů. Na Seznam UNESCO byl zapsán jako přírodní památka v roce 2007.

Betelové oříšky - oblíbená asijská droga

Betelové oříšky, jinak také arekové nebo pisangové. Klamou názvem. Nejde o oříšky, ale o peckovice palmy arekové. To nic nemění na skutečnosti, že v Asii jsou spolu s listy betelu velmi oblíbenou drogou a vzpružující pochutinou ke žvýkání.

The Gambia - people and their customs

seriál :: Language corner

The Gambia has unique qualities over many other destinations. It is only six hours away from major European destinations, there is no jet lag, and it is a popular and affordable winter destination attracting tourists in search of sun, sea, sand and cultural experience of which this unique country has plenty.

Andora - malý stát v oblacích

I když nepatří mezi desítku nejmenších států světa, řadí se mezi nejmenší v Evropě. Andorrské knížectví. Od roku 1993 je parlamentní demokracií, ve které titulárními hlavami státu zůstávají společně francouzský prezident a španělský biskup z diecéze Urgel.

Do Persie za opiem

Persie je jednou z kolébek opia. Málokde se užívalo tak soustavně a tak dlouho jako na území dnešního Íránu. Tudy vedly nejen cesty opia ze Zlatého trojúhelníku na Západ, ale i tady se pěstovaly makovice a kvetla výroba opia.

Many faces of Finland

seriál :: Language corner

Finland’s landscapes are a glorious variation on the themes of forest and water, where the comforts of modern life are never far away.

Ostrov Zakynthos - přírodní oáza plná kontrastů

seriál :: Řecko a Kypr - záruka skvělé dovolené

Ostrov Zakynthos je nejjižnější a zároveň třetí největší ostrov v Iónském moři. Díky své skvělé poloze je ideální pro cestování. Nejen kvůli tomu je považován za jeden z nejoblíbenějších ostrovů Řecka. Na ostrově Zakynthos můžete vidět právě vylíhnuté malé želvy - karety obecné nebo tuleně.

Prohlédněte si tu tragédii pořádně!

Stále více lidí dnes pro svou dovolenou vyhledává zvláštní objekty turistického zájmu – místa spjatá s katastrofami, zločiny a tragédiemi.

Nicaragua

seriál :: Language corner

...a land of poetry and revolution, lakes and volcanoes, war and peace. To the new generation of travelers, Nicaragua represents booming beach breaks, volcano hiking, island paradises and laid-back colonial towns. It seems that the message - 'the civil war finished decades ago people!' - has finally gotten across to a world who had the country pegged as a trouble spot.

Posvátná Ganga

Největší řeka indického subkontinentu. Nejposvátnější řeka Indů. Podle mýtů sestoupila z nebe, aby oživila královské syny, které kletba obrátila v popel. Miliony Indů ji uctívají a věří, že její vody jim zregenerují ducha i tělo a očistí je od hříchů. Občas za koupel ve znečištěné vodě zaplatí životem.

Puerto Rico

seriál :: Language corner

Take some time to explore the tropical island of Puerto Rico, where you can find local exotic hideaways, miles of white sandy beaches, mountains and valleys, and many other natural wonders. In addition to the natural splendors you will find yourself surrounded by warm and friendly people.

Řeka Seina - symbol Francie

Patří k Francii stejně jako Rýn k Německu nebo Vltava k Česku. Nevyniká délkou. Má necelých 800 kilometrů, ale hraje důležitou ekonomickou a ekologickou roli v životě jedné třetiny Francouzů. Sbírá vody čtrnácti řek, protéká patnácti francouzskými departementy a zhruba stovkou měst včetně Paříže. Seina.

Řecký ostrov Samos je skvělý tip pro vaši další dovolenou

seriál :: Řecko a Kypr - záruka skvělé dovolené

Vyberte si místo pro vaší příští dovolenou včas a zkuste třeba řecký ostrov Samos! Jsou tam pláže s průzračnou vodou, všechno je zelené a voní to tam kořením...
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz