Články FiftyFifty.cz, strana 32

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 32 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 32

FiftyFifty

Pokud během roku nesportujete, nesnažte se to dohnat o dovolené

Dovolená pro většinu z nás znamená změnu zaběhnutého režimu. Místo práce vyrážíme na túry do hor nebo na pláž, zkoušíme nové věci, mohou nás vystresovat neznámé situace v neznámém prostředí, … Podobné situace ale nahrávají vzniku infarktu.

Selhání evropských emisních povolenek: přechod na čistší energii se nekoná

Evropský systém obchodování s emisními povolenkami selhává ve vytváření pobídek pro budování zdrojů čisté energie. Pokud budou vlády chtít prosadit snižování emisí z průmyslu, budou muset přejít k jednodušším nástrojům: regulaci a dotacím, píše server PlanetArk.

Kitzbühelské Alpy: Prázdninové štěstí pro rodiny, sportovce a požitkáře

Údolí Brixental v Kitzbühelských Alpách se svými třemi obcemi Brixen im Thale, Kirchberg a Westendorf v létě vsází na nefalšované přírodní zážitky a individuální nabídky v srdci Kitzbühelských Alp. Pravá příroda a prázdninové štěstí šité na míru: údolí Brixental se obejde bez atrakcí pro davy – místo toho prožívají hosté v okolí obcí Brixen im Thale, Kirchberg a Westendorf svůj osobní letní sen. Jsou tu v těsném kontaktu s vysokoalpskou krajinou.

Sexuální zvrhlost tučňáků polárníky před sto lety šokovala

Trvalo víc jak sto let, než se záznamy o "zvrhlém" sexuálním chování tučňáků dostaly na veřejnost. V roce 1910 se nedokázal biolog George M. Levick, který se na lodi Terra Nova plavil spolu s polární výpravou kapitána Scotta, vyrovnat s tím, co při svých pozorováních tučňáků kroužkových spatřil.

Cestování s nemocným srdcem aneb Co vám v kufru nesmí chybět

Máte nějaké srdeční onemocnění? Podle lékařů to není překážka pro cestování. Ovšem aby vaše dovolená byla bezpečná, je důležité zvážit některé aspekty a dodržovat pokyny od ošetřujícího lékaře.

V Ugandě sloni drancovali pole. Dokud jim do cesty nepostavili včelí plot

Farmáři v sousedství ugandského Národního parku královny Elizabety mají těžký život. Místní divocí sloni si totiž oblíbili drancování jejich políček. Neodradily je ani příkopy vyhloubené podél políček. Přírodovědci farmářům nakonec pomohli tím, čeho se sloni děsí. Včelami.

Murská cyklostezka vede nyní až do Chorvatska

Řeku Mur provází nejdelší ze štýrských cyklostezek, které sledují toky řek. Murská cyklostezka vede od pramene řeky Mur na úpatí pohoří Vysoké Taury až do lázeňského městečka Bad Radkersburg a poté přes hranice spolkové země do Slovinska a Chorvatska.

V Hondurasu spálili stovky žraločích ploutví z nelegálního lovu

K prvnímu výročí založení trvalé oceanické rezervace pro žraloky při pobřeží Hondurasu připravil prezident Porfirio Lobo Sosa státním úředníkům nezvyklou podívanou. Sezval je totiž na pálení žraločích ploutví, které pocházejí z nelegálního lovu. Podle magazínu PEW tím dal prezident jasně najevo svůj postoj k ochraně žraloků ve výsostných honduraských vodách.

Rodiny s dětmi letos plánují dovolenou nejčastěji v Řecku

Rodiny s dětmi letos na letní prázdniny pořizují nejčastěji pobyt v Řecku. Zájezdy do řeckých letovisek tvoří 17,5 % z celkového prodeje rodinných pobytů. Vyplývá to z aktuálních statistik prodeje dovolených na červenec a srpen 2012 cestovní agentury Invia.cz.

Bývalý japonský premiér o Fukušimě: Cítil jsem strach a bezmoc

Bývalý japonský premiér Naoto Kan během loňské jaderné katastrofy cítil strach a bezmoc a neměl k ruce odborníky, kteří by mu byli schopni poskytnout rady. Vyplývá to z prvního veřejného vyšetřování jaderné katastrofy, které proběhlo v pondělí. Informovala o něm agentura AP.

Ochrana tygrů přitvrdila: zastřelit pytláka není v Indii trestný čin

Indický stát Maharashtra významným způsobem zpřísňuje přístup k pytlákům, kteří loví tygry.Pokud správci lesa pytláka při lovu tygrů zabijí či zraní, nebude to považováno za trestný čin, píše server Times of India.

5 vitaminových doplňků pro klidnou a bezpečnou dovolenou

Na období letních prázdnin se každý nedočkavě těší, horké a slunečné dny však mohou přivodit lidskému organismu celou řadu nepříjemných obtíží. Poradíme vám, jaké doplňky stravy a přípravky si přibalit na cesty s sebou, abyste si svou dovolenou užili naplno a bez problémů.

7 nejčastějších chyb před cestou na dovolenou

Na dovolenou se každý netrpělivě těší, pobyt v zahraničí však může přinést řadu potíží. Chcete-li si svoji dovolenou opravdu užít, měli byste se na ni řádně připravit a nepodcenit žádná rizika. Prozradíme vám, jaké chyby lidé nejčastěji dělají před odjezdem na dovolenou. Budete se jich moci vyvarovat a užít si svůj čas odpočinku naplno.

Před změnou klimatu nás zachrání mraky, tvrdí klimaskeptik

Po desítky let se určitá skupina vědců snaží zpochybnit převládající teorii o probíhající klimatické změně. Jedním z argumentů, který nelze brát na lehkou váhu, je, že nás před klimatickou změnou zachrání mraky, píší New York Times. Podle většiny klimatologů je ale tak silný vliv mraků neprokazatelný.

Navštivte Maledivy, opravdový exotický ráj!

Nejoblíbenější exotická dovolená posledních let? Bezesporu dovolená na Maledivách!
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz