Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 5 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty

Asijské znečištění zesiluje tropické bouře v Tichém oceánu

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Průmyslové znečištění z Asie ovlivňuje celosvětové počasí i klima výrazněji, než se dosud vědělo, tvrdí nová studie. Podle vědců například „asijská mlha“ sazí zesiluje bouře v Tichém oceánu, píše internetové zpravodajství BBC.

Cross cultural communication

seriál :: Language corner

„Each person's map of the world is as unique as the person's thumbprint. There are no two people alike. No two people who understand the same sentence the same way… So in dealing with people, you try not to fit them to your concept of what they should be“, MILTON ERICKSON

Pouštní muzeum

seriál :: Kuriózní muzea světa

Poušť Chihuahuense se nachází v deseti státech Mexické republiky. Jedná se o poušť největší v severní Americe a tím pádem se stala dobrým tématem studia, které provádí Muzeum pouště Coahuila.

Australia - another world

seriál :: Language corner

Australia consists of 6 states + 2 internal territories. Western Australia, Northern Territory, Queensland, South Australia, New South Wales, Victoria, Tasmania and Canberra. The federal capital, Canberra is the Australian Capital Territory and several external territories are also under Australian’s control.

Nepokořené hory

Martin Minařík leze sólo nebo v malém týmu, alpským nebo lehkým expedičním stylem bez kyslíku a výškových nosičů. Osobně se zná s velikány jako Manaslu, Kangchenjunga, Broad Peak, Shisha Pangma, Cho Oju, Mt. Logan nebo Aconcagua.

Ponožkové muzeum

seriál :: Kuriózní muzea světa

Nechcete si dát ponožky do muzea? Zrovna ty vaše by mohly tvořit vzácný exponát muzea Naigai, které se chlubí největší sbírkou ponožek na celém světě.

Cestovatelský festival v Praze

Milí cestovatelé! Pojďte načerpat aktuální informace zkušených fotografů a cestovatelů, kteří budou popisovat svoje největší zážitky z cest po celém světě. Správné informace a osobní zkušenosti získáte právě na Cestovatelském festivalu v Praze!

Karneval v Barranquille II.

Karnevalová přehlídka trvá čtyři dny. Samozřejmě, že to správné ladění začíná mnohem dříve, kdy se radostná nálada vytváří na všemožných předkarnevalových oslavách, zkouškách či vyrábění kostýmů.

Hrob šamanky v Kolumbii

Dva tisíce let staré hroby, které se koncem února letošního roku našly blízko Cali (Valle de Cauca) odhalily kanibalismus a matriarchát.

Karneval v Barranquille I.

Kolumbijská Barranquilla je dějištěm jednoho z nejznámnějších karnevalů na světě. Informace o oslavách zdejšího karnevalu se ústně předávaly z generace na generaci a dnes již tradice sahá o třista let zpět.

Beauty called ROSE

seriál :: Language corner

There are approximately 150 species of rose. Crossbreeding, selection, and hybridization have led to the development of many thousands of cultivars from these species.

Šílené běhání po horách a pouštích

Možná si občas někam zaběhnete, nebo patříte k poctivým běžcům s denním tréninkem. Michal Weiss také běhá do práce a zase zpět, trénuje obíháním Krkonoš, a pak se vydá na poušť, hory či do džungle.

Nepálské věnce a sesuvy půdy

Mgr. Karel Wolf je nejen ředitelem Cestovatelského festivalu v Praze, který se uskuteční 24.-25. března 2007, ale hlavně nefalšovaným cestovatelem, který se svou partnerkou Mgr. Petrou Bielinovou cestoval po jižní a jihovýchodní Asii celých dvanáct měsíců. Nás zajímal Nepál.

Střípky z Afriky 12

Pokud přiletí bílý IT odporník ze středu Evropy do Afriky s rodinou na dovolenou, nastane velmi intenzívní výměna informací mezi okolím a tímto ajtíkem. Zde je její částečný záznam. Cesty a auta 2/2

Noc ve vichřici na Antarktidě

Martin Mykiska je cestovatel, novinář a fotograf. Na svých cestách prožívá skutečná dobrodružství a pak o nich píše ve svých knihách. V období 1991-2 trávil rok na vzdálené Antarktidě.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz