Články FiftyFifty.cz, strana 56

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 56 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 56

FiftyFifty

Zoo Praha získala prehistorické zvíře – pekari Wagnerova

Pekari Wagnerův je nejvzácnější ze všech druhů pekariů. Byl popsán v roce 1930 jako vymizelé, prehistorické zvíře. V roce 1971 byl objeven v paraguayské části oblasti Grand Chaco, ale jeho počty v přírodě se odhadují na pouhých 2000 až 3 000 jedinců. V lidské péči žije na celém světě jenom 80 zvířat v 17 institucích. Zoo Praha nyní získala dva samce a dvě samice, které návštěvníci mohou vidět ve výběhu již odedneška.

Kde tankovat při cestě na dovolenou?

Blíží se období dovolených a mnoho Čechů řeší dopravu na místo vlastním automobilem. V loni vycestovalo nejvíc českých turistů na Slovensko, do Chorvatska, Itálie a Rakouska. Jsou to všechno destinace, kam Češi často jezdí svým vozem, a protože cena dopravy tvoří nezanedbatelnou položku v nákladech na dovolenou, je vhodné rozmyslet si dopředu, kde tankovat..

Studie: Ostrůvky ve velkých vodních nádržích biodiverzitu nechrání

Stávající pohled na ekologickou hodnotu velkých vodních nádrží bude zapotřebí znovu přehodnotit. „Eko“ projekty hydroelektráren měly díky svému dopadu na okolní biodiverzitu dosud poměrně žalostnou bilanci, kterou si zlepšovaly ponecháním několika nezatopených ostrůvků, coby lokálních center diverzity. Jak ale zmiňuje rozsáhlá studie anglické Univerzity ve Stirlingu, tyto kousky souše k zachování druhové rozmanitosti vůbec nepřispívají.

Útoky na školy v Sýrii: Stále více dětí přichází o přístup ke vzdělání

V posledních týdnech zaznamenaly týmy Člověka v tísni na severu Sýrie rostoucí počet útoků na školy a další civilní infrastrukturu. Jen za poslední dva týdny bylo v provinciích Aleppo a Idlíb zasaženo nejméně 7 škol. Některé byly zcela zničeny a ze tříd zbyla jen změť sutin a pokrouceného kovu.

Ferraty: vysokohorská turistika pro zkušené i začátečníky

Ferraty, nebo také „železné“ či „zajištěné cesty“, jsou čím dál tím více populárnější formou vysokohorské turistiky. Především v Evropě jich nalezneme nespočet. Ferraty v Jižním Tyrolsku patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším. Vyzkoušejte je i vy. Ubytovat se můžete v jejich bezprostřední blízkosti na farmách sdružení Roter Hahn.

K šíření eboly přispívají i nezvyklé chutě kočkodanů

Početní zástupci netopýrů v tropech nemají mezi epidemiology právě tu nejlepší pověst. Díky své teplokrevnosti a schopnosti létat totiž fungují jako vynikající přenašeči nejrůznějších chorob na velké vzdálenosti.

Cestování v Pobaltí: od křižáků po secesi

Litva, Lotyšsko a Estonsko. Seskupení tří pobaltských zemí se společnou bohatou historií plnou křižáckých hradů, národních parků a zapomenutých vesniček. Seznamte se s rájem cestovatelů na pobřeží Baltského moře.

Virus zika – hrozba současného cestování

Strašák, který byl objeven už v polovině minulého století. První epidemie horečnatého onemocnění způsobeného virem zika však byla zaznamenána teprve před několika lety. Pro cestovatele většinou neznamená vážné ohrožení života, výjimkou jsou ale těhotné ženy. Co se jim může stát?

Festival světel v Tyrolsku aneb Zugspitze v plamenech

18. června 2016 se rozhoří tradiční horské ohně a rozzáří celou oblast Tiroler Zugspitz Arena. Ohně budou plát na oslavu nejdelšího den a nejkratší noci roku.

Chřestýši mají v různých regionech různý jed. Je to důsledek „závodů ve zbrojení“

Výsledky tříleté práce týmu biologů ze Státní univerzity v Ohiu ukazují, že jed chřestýšů z různých míst má jiné vlastnosti, aby co nejúčinněji fungoval na kořist. V případě chřestýšů je to důležité, protože jejich potrava, syslové veveří, si vypěstovali proti jejich jedu odolnost. Poznatek se však může hodit i při přípravě sér proti hadímu jedu.

Skryté perly evropského pobřeží

Pokud ještě hledáte ideální dovolenou pro letošní rok, zkuste opustit seznam klasických destinací. I Evropa totiž ještě skrývá místa, která si dokázala zachovat svou původní krásu a nedotčenost.

Jak zachránit severní bílé nosorožce? Sami se již nerozmnoží, musí nastoupit věda

V prosinci 2015 se v Rakousku sešla skupina odborníků z celého světa, aby jednala o hrozícím nebezpečí vyhynutí nosorožců tuponosých severních (jinak též severních bílých, Ceratotherium simum cottoni) a o možnostech jejich záchrany. Shrnutí tohoto historického jednání bylo nedávno publikováno v mezinárodním odborném časopise Zoo Biology.

Kufstein: V souladu s přírodou

Kdo chce na jaře a v létě zažít region Kufstein v té nejhezčí podobě, musí ven do přírody. Cest tam existuje mnoho. Přibližně 1000 km výborně značených turistických stezek čeká na turisty požitkáře a nadšené horolezce. Pro každého je tu něco - od pohodových tras pro rodiny až k úchvatným lezeckým túrám na vrchol ve známém pohoří Kaisergebirge.

Vyhynulí pelikáni se vrací na Filipíny. Dvorská zoo poslala na ostrovy prvních šest ptáků

Nový ochranářský projekt zahájila zoo ve Dvoře Králové. Jeho cílem je obnovit vyhynulou populaci pelikánů skvrnozobých na Filipínách. Ve spolupráci se Zoo Plzeň odeslala 4. května do tohoto asijského ostrovního státu prvních šest pelikánů ze svého chovu.

Po stopách Karla Havlíčka Borovského. Krásy Brixenu a okolí

Bressanone neboli Brixen je třetím největším městem autonomní italské provincie Bolzano (Alto Adige). Stejně jako v minulosti, je i dnes město kulturním centrem oblasti. Kromě toho leží ve vinařské krajině v údolí Sarntalských Alp, nedaleko jezera Lago di Varna/Vahrner See.




© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz