Články FiftyFifty.cz, strana 20

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 20 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 20

FiftyFifty

Tajemství Tutanchamonova původu

Kdo byli rodiče proslulého egyptského vládce? Co prozradily genetické testy? Jakou roli v jeho případě sehrál královský incest?

Konec ledních medvědů z Hudsonova zálivu je na dohled

Lední medvědi jsou již dlouhou dobu symbolem škod způsobených globálním oteplováním. Biolog Andrew E. Derocher a jeho kolegové vypočítali, jak dlouho se jižní populace ledních medvědů může ještě udržet. Ne déle než několik desetiletí, píše server Yale Environment 360.

Návrat divokých koček

Kočka divoká bývala běžnou obyvatelkou evropských lesů od Skotska až po východní Evropu. V současné době již na velké části území zmizela a zbylé populace tvoří často izolované ostrovy. Nedávné nálezy z Německa však naznačují zpětné šíření do původních areálů. Rozsáhlý podpůrný program má návrat malé kočkovité šelmy urychlit.

Za rozpálenou Moskvu mohou částečně i klimatické změny

Globální změna klimatu částečně může za neobvykle teplé a suché počasí v Moskvě, říkají vědci. Ruské hlavní město je v těchto dnech zahaleno v kouři z lesních požárů, které kolem něho zuří, píše BBC. Podle britské meteorologické organizace UK Met Office bude extrémně vysokých teplot do budoucna přibývat.

Růžové město

Křehký pískovcový skvost na dně vyschlého jezera. Nejmladší a nejstrukturovanější z rádžasthánských měst postavené podle pradávných architektonických zásad do podoby obrovské mandaly. Růžové město Džajpur.

Cestovní pojištění? Buďte připraveni na vše!

Mnozí z nás před dovolenou řeší, zda v rámci Evropy stačí stávající zdravotní pojištění, nebo je lépe se připojistit. Na tuto otázku do velké míry odpoví skutečnost, že úraz nebo nemoc může přijít nečekaně, ale určitě je není dobré podceňovat.

Ostrov lásky

Říká se, že si ho pro jeho půvaby vybrali k milostným hrátkám sami bohové. Ostrov, u něhož se z mořské pěny údajně zrodila Afrodita, řecká bohyně smyslné lásky a krásy. Ostrov věčného jara, nádherných pláží, impozantních hor a historických památek. Kypr.

Klíšťata na dovolené

Ne, klíšťata se nyní nechystají na dovolenou, právě naopak. Na dovolenou se namnoze chystáme my, jejich hostitelé. A potkat se s klíštětem a jimi přenášenými viry můžeme téměř po celém světě.

Jak zvládnout dlouhou cestu autobusem… bez cigaret

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Čas prázdnin a dovolených je mimochodem výborný čas k tomu, pokusit se o odvykání. Na čas opouštíme zajeté koleje všedního dne a cestování je zdrojem inspirace k tomu, něco ve svém životě změnit. Možná však odvykat zatím nechcete a potřebujete jen přežít – dlouhou cestu autobusem s velmi řídkými zastávkami, kdy je vytoužená možnost zapálit si velice vzácná.

Země zvaná Kazachstán

Málokdo si uvědomuje, že Kazachstán je největším vnitrozemským státem na naší planetě, devátým největším státem světa a čtvrtým v Asii po Rusku, Číně a Indii. Je devětkrát větší než Francie a čtyřiatřicetkrát předčí rozlohou naši republiku. Přitom má jen patnáct milionů obyvatel.

Ptačí klauni

Na první pohled vypadají jako neohrabaní klauni. Dokážou se však obratně potápět, lovit ryby nebo vyhnat králíka z nory, aby se v ní mohli sami usadit. Papuchalci.

Save Your Logo

Krokodýl, delfín, lev, puma, jaguár, orel královský. To je jen několik z mnoha zvířat, která se stala součástí loga slavných světových firem či univerzit. Většina těchto zvířat je kriticky ohrožena. Kampaň nazvaná Save Your Logo (Zachraň si logo) je zaměřená na to, aby firmy přispěly k záchraně druhu, který mají v logu.

Co vědí chobotnice

Chobotnice jsou mnohem chytřejší, než se na první pohled zdá. Svými schopnostmi se zřejmě vyrovnají kočkám, psům a dokonce i šimpanzům.

Nebezpečí ukryté v moři

Možná už se vám to stalo. Šnorchlujete v moři, užíváte si nádherně zbarveného podmořského světa a najednou je tu nechtěná odřenina o mořský korál. V horším případě se vám „poštěstí“ setkání s medúzou anebo šlápnete na mořského ježka.

Podivný kámen

Patří nejen ke květnu ke znamení Býka, ale i k červnovým Blížencům. Je to jen polodrahokam, ale vyniká podivuhodnou rozmanitostí a krásou. Od nepaměti se mu připisuje magická síla a opřádají ho legendy. Achát.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz