Články FiftyFifty.cz, strana 4

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 4 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 4

FiftyFifty

Střípky z Afriky 11

Pokud přiletí bílý IT odporník ze středu Evropy do Afriky s rodinou na dovolenou, nastane velmi intenzivní výměna informací mezi okolím a tímto ajtíkem. Zde je její částečný záznam. Cesty a auta 1/2

Vzpomínky na Manilu

Nikdy nevíte, kde na vás čeká jaké nebezpečí. Někdy vás od tragédie dělí milimetry či zlomky sekund, jindy zase naopak. Trocha pozornosti a opatrnosti se vždy vyplatí, jak jsem se o tom i já přesvědčil před lety při cestování na vzdálených Filipínách.

Střípky z Afriky 10

Pokud přiletí bílý IT odporník ze středu Evropy do Afriky s rodinou na dovolenou, nastane velmi intenzivní výměna informací mezi okolím a tímto ajtíkem. Zde je její částečný záznam. Akamba Industires: kombinace pravěké technologie, družstevní organizace a kapitalismu 2/2

Silvestrovské zvyky světa

Už se nám to blíží! Tři, dva, jedna... bum a špunty létají na všechny strany. Ohňostroje rozsvěcují novoroční oblohu a my si jen ztěžka připouštíme, že někde už Nový rok oslavili a někde se to teprve chystá.

Nemám rád cestování 3

Mnoho lidí se domnívá, že martýrium pro získání víza je typické pouze pro vízum americké, zatímco cesta do Kanady je volná. Nevím jak dnes, ale nebývalo tomu tak vždy.

Střípky z Afriky 9

Pokud přiletí bílý IT odporník ze středu Evropy do Afriky s rodinou na dovolenou, nastane velmi intenzivní výměna informací mezi okolím a tímto ajtíkem. Zde je její částečný záznam. Akamba Industires: kombinace pravěké technologie, družstevní organizace a kapitalismu 1/2

Nemám rád létání 2

Ne vždy se vám poštěstí doletět do vaší cílové destinace podle plánu. Mě toto potkalo právě na mé poslední cestě.

Střípky z Afriky 8

Pokud přiletí bílý IT odporník ze středu Evropy do Afriky s rodinou na dovolenou, nastane velmi intenzivní výměna informací mezi okolím a tímto ajtíkem. Zde je její částečný záznam.

Přátelské kočkování mezi ozbrojenými kmeny

Oční lékařka Stanislava Brůhová propadla ve svém životě několika vášním. Jedna z nich se krásně spojuje s druhou - velmi ráda fotí a se svým manželem už několik let jezdí na různá místa světa, aby zde poznala něco, turisty dosud neokoukaného.

Černý pátek

Svátek Díkůvzdání, který se v USA slaví každý poslední čvrtek v listopadu, má pro Američany ještě jiný symbol, než jen pečeného krocana.

Nemám rád létání

Amerika je krásná země, nicméně procedura vstupu do ní je jaksi, na evropské poměry, řekněme, složitá.

Záhadné deště

Pokud si myslíte, že na vás z nebe nemůže spadnout nic jiného než déšť, sníh či kroupy, tak si nebuďte tak jistí. Záhadolog a badatel, Charles Fort (1874-1932), shromáždil více jak šedesát tisíc poznámek o podivných deštích na různých místech naší planety. Jeho zápisky se ovšem i po jeho smrti rozrůstají o další divné věci padající z nebe.

Střípky z Afriky 7

Pokud přiletí bílý IT odporník ze středu Evropy do Afriky s rodinou na dovolenou, nastane velmi intenzivní výměna informací mezi okolím a tímto ajtíkem. Zde je její částečný záznam.

Na lovu medvěda v Kalifornii

Kalifornie, to není jen Los Angeles či San Francisco, to jsou i rozsáhlé hory a lesy v pohoří Sierra Nevada na severovýchodě Kalifornie při hranici s Nevadou.

Exibicionisti z celého světa spojte se

Zasloužilá, sovětská, asi šedesátiletá krasobruslařská hvězda v černém přiléhavém trikotu, černý rozesmátý rastafarian v úžasně strakatém skoroklaunském oblečku, mexický kuchař v plášti a kostkovaných kalhotách, Miss Disko Harlem 1982 navlečená ve znovupopulárních elasťákách, zasloužilý otec i s obsazeným kočárkem. A ještě spousta více či méně výrazných postaviček a všichni na kolečkových bruslích a všichni koncentrovaní na jednom malém plácku v Central Parku kousek od Sheep Meadow.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz