Články FiftyFifty.cz, strana 64

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 64 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 64

FiftyFifty

Projekt 3Lynx má ochránit tři populace rysa ostrovida v šesti evropských zemích

Rysi potřebují k životu velké území, jejich populace často přesahují hranice více států. Jak informuje ministerstvo životního prostředí, k zajištění jejich ochrany je proto nezbytné mít komplexní informace o jejich životě z celého areálu výskytu dané populace a sladit ochranářské úsilí ve všech dotčených zemí. Jinak může být úsilí o záchranu tohoto silně ohroženého druhu marné.

ZOO Dvůr Králové: Vrátila se fosa

V ZOO Dvůr Králové mohou návštěvníci znovu po sedmi letech vidět fosu madagaskarskou. Jedná se o čtyřletého samce dovezeného ze zoo v Lipsku. Dvorská zahrada plánuje navázat na chovatelské úspěchy z minulých let, kdy se tu narodilo šestnáct mláďat. Samice by měla dorazit na podzim tohoto roku.

Rys se vrací do britské přírody. Kdo před nimi ochrání ovce? Lamy

Zdá se, že projekt na návrat rysa do britské přírody bude úspěšný. Lidé z Lynx Trust se zároveň snaží zamezit konfliktům s farmáři a počítají prý s každou alternativou. Chovatelům ovcí nabízí jako ochranu před šelmami i hlídací lamy. Referuje o tom Telegraph.co.uk.

Kuriózní reklamace dovolené: Hádka s manželkou i nevhodně umístěný ostrov

Dovolenková sezóna je v plném proudu. Ne každý turista je však s průběhem dovolené spokojený a po návratu se uchyluje k reklamacím. Cestovní agentura Invia řešila od začátku června prozatím 516 reklamací, což představuje asi 1,5 % ze všech prodaných zájezdů. Oprávněných ale bylo pouze zhruba 8 % z nich. I letos se pak mezi reklamacemi našli kuriózní stížnosti. V jakém případě je reklamace oprávněná a v jakém ne? A kdy je lepší řešit problém přímo na místě?

Dravci v Grónsku kvůli klimatickým změnám zápasí o hnízda

Ornitolog a specialista na severské dravé ptáky Kurt Burnham varuje před drastickými dopady klimatických změn na populace dravých ptáků v Grónsku. V žurnálu The Atlantic popisuje, jak oteplení dramaticky rozšiřuje stávající areál sokolů stěhovavých, kteří pak z tradičních hnízdišť vytlačují rarohy lovecké.

Co by pro svět znamenalo použití jaderné bomby? Přišel by nukleární podzim

Vědci z Lincolnovy Univerzity v Nebrasce se ve své studii nevěnovali využití jádra coby zdroje energie, ale čistě z hlediska jeho destruktivních účinků. Pokusili se vyhodnotit dlouhodobé dopady použití jaderných zbraní na globální životní prostředí. A zjistili, že od časů Studené války se mnoho nezměnilo: svět se s pomocí těchto ničivých zbraní stále vzájemně drží v šachu, a pokud je někdo použije, tratit na tom budou všichni. Informuje o tom server NewAtlas.

Šumava hlásí tragický rok pro ohrožené losy evropské

První půlrok letošního roku je pro ohrožené druhy zvířat žijících na Šumavě jedním slovem tragický. Srážku s automobilem na Šumavě a v Pošumaví za sedm měsíců nepřežili tři losi evropští a rys ostrovid. Mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák proto apeluje na řidiče, aby na Šumavě jezdili opatrněji.

Městské tepelné ostrovy? Globální problém s lokálním řešením

V roce 2050 bude žít 66 % světové lidské populace ve městech. A pokud nepřijmeme nějaký radikální plán změny našeho dosavadního počínání, probíhající klimatické změny o sobě dají této mase obyvatel vědět i nebývale navýšeným efektem tepelných ostrovů. Podle zprávy uveřejněné v žurnálu NewAtlas pak budou tyto metropole až o 8 °C teplejší.

Jak „přežít“ cestu v letním horku

Značka ideál? Řídit naboso nebo v žabkách, do půl těla, s ventilátorem v ruce a chladicím boxem plným zmrzliny místo spolujezdce na předním sedadle. Jestli si takhle představujete letní cestování, pak vězte, že jste si hned několikrát řekli o pokutu, nemluvě o velkých následcích v případě havárie. Takže?

Na dovolenou po dálnici – svižně, a přitom bezpečně

Podobně jako v loňském roce, miliony našich turistů vyrazí i letos po vlastní ose na zahraniční dovolenou. A přirozeně jak jinak než po dálnicích. V Evropské unii je jejich síť dostatečně hustá, poutníky pohodlně a rychle dovedou do vytouženého cíle..

Obávaná puma americká se lidí paradoxně bojí, ukázala studie

Až sto kilogramů vážící puma americká je turisty považována za nejděsivějšího predátora Spojených států. Převážně za to může fakt, že její areál výskytu je výrazně větší než medvědů a teoretická šance na náhodné setkání je tedy větší. Kalifornští biologové ale paniku a divoké vášně tlumí: pumy se bojí lidí mnohem víc, než bychom asi čekali. Informuje o tom ScienceDaily.

Hřiště pro děti v tyrolských horách

Děti milují hřiště a které hřiště je krásnější než to přírodní? V Tyrolsku najdou rodiny několik neobvyklých dětských hřišť v horách.

Líné pouštní želvy - příklad, že někdy nepomůže ani záchrana za všechny peníze

Osudy americké pouštní želvy Gopherus agassizi jsou poměrně názorným příkladem toho, že pokud už jednou dojde k narušení prostředí nějakého živočicha, je pak celkem jedno kolik peněz vynaložíte na jeho záchranu. Populace zranitelné želvy z pustin amerického středozápadu dnes zažívají setrvalý pokles početnosti, bez ohledu na množství vlivných sponzorů hájících jejich přežití. Podrobněji o tom referuje žurnál PE.com.

Linka 112 v případě nouze pomůže v celé Evropské unii

V loňském roce této linky nouzového volání využilo v rámci celé EU na 160 milionů volajících..

Jihotyrolské léto v sedle

Ne každému se zamlouvá představa dovolené strávené poleháváním na pláži. Pro ty, kteří upřednostňují spíše aktivní dovolenou v sedle horského nebo silničního kola, je ideální Jižní Tyrolsko.




© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz