Články FiftyFifty.cz, strana 75

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 75 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 75

FiftyFifty

Měření cévního věku – už jste o něm slyšeli?

Měření cévního věku – už jste o něm slyšeli?Určování cévního věku je novým trendem moderní medicíny. Odhaduje se pomocí měření arteriální neboli tepenné tuhosti. Jde o hodnotu naznačující míru rizika rozvoje kardiovaskulárních chorob. Napovíme, kde a jak toto vyšetření probíhá.

Nedovolte mrazu, aby vám ničil pokožku. Pryč se všemi zlozvyky!

Nedovolte mrazu, aby vám ničil pokožku. Pryč se všemi zlozvyky!Suchá a podrážděná. Taková bývá pokožka v zimě. Může za to mráz, ale také nevhodná péče a nejrůznější zlozvyky. Hýčkejte namáhanou pokožku podle našich doporučení. Odmění se hebkostí a odolností.

Jak poznat závislého na lécích a kde hledat pomoc?

Jak poznat závislého na lécích a kde hledat pomoc?Zdá se vám, že již delší dobu není s vaším partnerem něco v pořádku? Rychle se střídající nálady doplňuje fyzická skleslost, nespolehlivost a tajnosti jsou na denním pořádku – a vy tápete. Jednotlivé „příznaky“ sice mohou značit ledacos, dohromady však dávají obrázek závislosti.

Cítíte se osamělí? Devět tipů, jak z toho ven

Cítíte se osamělí? Devět tipů, jak z toho venSamota těší jen málokoho a pro chronicky nemocné je zvlášť obtížná. Řešení je možná snazší, než si myslíte.

Správný postoj. Naučte se správně sedět a stát

Správný postoj. Naučte se správně sedět a státSezením, chůzí nebo postáváním trávíme většinu dne. Proto je důležité dělat tyto činnosti správně. Že to umí každé malé děcko? Omyl, tak snadné to není.

Trápí vás vysoký cholesterol? Jezte luštěniny

Trápí vás vysoký cholesterol? Jezte luštěninyMáte rádi čočku? Pokud chcete zůstat zdraví, měla by se na vašem talíři objevovat častěji než jen o novoročním obědě. Potvrdily to vědecké výzkumy.

Celotělová léčba chladem – účinek je sporný

Celotělová léčba chladem – účinek je spornýKryoterapie čili celotělová léčba chladem je hit. Mnozí lidé ji považují za odbornou lékařskou metodu s prověřeným účinkem. To však není pravda.

Devět tipů, jak dát suché kůži v zimě sbohem

Devět tipů, jak dát suché kůži v zimě sbohemV průběhu zimy často trpíme zarudlou a svědící kůží. Důvodem je snížená vlhkost vzduchu, a to jak venku, tak i ve vytápěných prostorách. Suchá pokožka ale může být odrazovým můstkem pro další komplikace. Je proto nutné včas zasáhnout.

Jak přemoci angínu? Pomůže i příroda

Jak přemoci angínu? Pomůže i přírodaAngínu neboli zánět krčních mandlí není určitě radno podceňovat. Máme přírodní tipy, které dokážou pomoci a podpořit váš imunitní systém v boji s touto nemocí.

Tajemství úspěšné léčby cholesterolu

Tajemství úspěšné léčby cholesteroluVysoká hladina cholesterolu v krvi je tichý zabiják. Mnohdy se projeví až infarktem nebo mrtvicí. Těmto neblahým následkům může každý z nás předejít, pokud se začne více zajímat o své zdraví a dodržovat pokyny odborníků.

Vítězíte nad závislostí? O Vánocích buďte opatrní

Vítězíte nad závislostí? O Vánocích buďte opatrníObdobí přelomu roku představuje nemalou zátěž psychiky mnohých z nás. Zvláště rizikový je tento čas pro jedince bojující se závislostí. Nebezpečí opětovného podlehnutí droze je o Vánocích vyšší než kdykoli jindy. S kvalitní přípravou lze ale přežít bez újmy a ztráty pozic.

Přípravy na Vánoce: 7 tipů, jak ulevit duši i tělu

Přípravy na Vánoce: 7 tipů, jak ulevit duši i těluVánoce jsou stresujícím obdobím nejen pro naše peněženky, ale také pro zdraví. Nakupujeme dárky, pečeme cukroví, intenzivně uklízíme a o klidu a pokoji můžeme jedině snít. Pokud se však budete inspirovat našimi radami, možná zvládnete a prožijete celé svátky lépe a snadněji.

Zaháníte trápení jídlem? Známe lepší řešení

Zaháníte trápení jídlem? Známe lepší řešeníObdobí Vánoc a přelomu roku znamená pro mnoho lidí volnější režim – i co se stravování týká. Pokud se ale přejídáte neustále, může jít o mnohem hlubší problém. Možná se obžerstvím snažíte potlačit něco, o čem nechcete raději ani přemýšlet.

Kde byste ji nečekali aneb Méně známé zdroje vlákniny

Kde byste ji nečekali aneb Méně známé zdroje vlákninyPotraviny, které mají vysoký podíl vlákniny, bývají bohaté i na jiné látky. Obsahují například zdravé tuky. Ty pomáhají předcházet onemocněním srdce i cév a snižují množství cholesterolu v krvi. I proto se vyplatí produkty se spoustou vlákniny cíleně vyhledávat.

Zkraťte si léčbu bronchitidy přírodním způsobem

Zkraťte si léčbu bronchitidy přírodním způsobemZnáte to, stačí pár chladných dnů a je tu virový zánět průdušek – bronchitida. Antibiotika by na viry nezabrala, takže asi nezbude než ulehnout a trpět. Nebo existuje jiné řešení?
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.