Články FiftyFifty.cz, strana 19

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 19 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 19

FiftyFifty

Ulehčete život svému srdci, uleví se i vám

Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili. Toto pořekadlo známe všichni. Ale upřímně: kdo z nás se ho drží? Je dobré zamyslet se nad sebou dřív, než bude pozdě. Životospráva totiž může zkrátit, ale i prodloužit a zkvalitnit život. Záleží jen na našem výběru.

Káva a cigareta – nerozlučná dvojice?

Také si nedokážete představit posezení s kamarádkou bez kávičky a cigaretky? Je pro vás obojí symbolem pohody, chvilky, kdy vše hodíte za hlavu a máte čas vydechnout? Vaše zdraví ale už tak „v pohodě“ asi není.

Optimizmus v genech

Pro některé lidi je sklenice se stejným obsahem napůl plná, pro jiné napůl prázdná. Proč mají někteří optimistický pohled na svět a jiní zcela opačný? Je to otázka, která psychology už dlouho zajímá.

Vizitka dobrého wellness - technické zázemí

seriál :: Wellness - prozíravá investice do zdraví

Dobré wellness centrum se pozná především podle technického zázemí. Musí zde být takové vybavení, které bude vhodné pro naši rehabilitaci a relaxaci.

Srdci může prospět i česnek nebo čínská medicína

Přestože západní medicína se svými důkazy podloženými poznatky, přístroji a účinnými léky pořád hraje hlavní roli v léčbě srdečních onemocnění, stále více lidí se zajímá o možnost alternativního přístupu. A také řada lékařů a vědců uznává, že některé rostliny nebo například metody čínské medicíny mohou být našemu srdci prospěšné.

Zbytečné plýtvání?

Člověk vydává obrovskou energii na to, aby si udržel tělesnou teplotu 36 až 37 stupňů Celsia. Podobný problém mají i ostatní teplokrevní živočichové.

Ostropestřec zabírá u cirhózy i žloutenky

Na nemocná játra nezabírají jen klasické léky. Jejich funkci lze podpořit i rostlinami. Jedním takovým pomocníkem je i ostropestřec mariánský.

Pitaya – dračí ovoce

Obrovský plod kaktusu jako z pohádky. I jeho květy jsou zvláštní. Bílé, až třicet centimetrů dlouhé, kvetou jen jedinou noc a omamně voní. Vysloužily si přízvisko Měsíční květy nebo také Královny noci.

Jak se pozná dobré wellness centrum?

seriál :: Wellness - prozíravá investice do zdraví

Určit, které wellness centrum je nejlepší, je pro běžného zájemce poměrně složitý úkol. Jelikož ve wellness dáváme v sázku naše největší bohatství – naše zdraví – je vybírání správného centra velice obtížné. Na jaké věci bychom si tedy měli při hledání wellness centra dávat pozor?

Má homeopatie šanci vyléčit to, co medicína neumí?

Každý rok je to stejné: přijde "vaše" období a vy se můžete uškrábat. Zase atopický ekzém. Vyzkoušeli jste kdeco, ale vše zabere jen na chvíli. Pomůže třeba homeopatie?

Jak zfalšovat víno

Může se láhev levného vína během několika okamžiků změnit na vybraný ročník? Podle některých odborníků to není vyloučeno. Stačí znát několik triků.

Rakovinu prostaty může odhalit odběr krve

Rakovina prostaty je nejčastějším diagnostikovaným onkologickým onemocněním u českých mužů. V roce 2005 byl nádor prostaty odhalen u 4864 mužů a více než třetina z nich na něj zemřela. Včasný záchyt choroby nabízí významně lepší šanci na přežití, ale nádor se často projeví poměrně pozdě. Ve velmi časné diagnostice však může pomoci odběr krve.

Málo známé kaki

Ovoce původem z Číny či Japonska. V Evropě se dnes hojně pěstuje ve Španělsku v oblasti Valencie. Žluté, oranžové nebo načervenalé plody se trochu podobají velkým rajčatům. Jsou sladké, křehké a dužnaté. Dají se konzumovat syrové nebo se z nich mohou připravovat nejrůznější pokrmy, kompoty a marmelády.

Sexem k astmatickému záchvatu?

Astma a alergickou rýmu může vyvolat kdeco: infekce, kontakt s alergenem, fyzická námaha, emoce. A také sex.

Nakažlivá nálada

To, jak se člověk cítí, závisí především na lidech v jeho blízkosti. Náladu mohou ovlivňovat i lidé, s nimiž jsme se nikdy nesetkali, a pochytit od druhých je možné třeba i nadváhu.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz