Články FiftyFifty.cz, strana 18

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 18 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 18

FiftyFifty

Wellness: zaručený způsob, jak se cítit lépe

seriál :: Wellness - prozíravá investice do zdraví

Pociťujete bolesti zad a kloubů nebo máte nadváhu? Naše problémy není zase tak složité vyřešit. Stačí si promluvit o našich drobných tělesných nedostatcích s odborníky a následně zvolit vhodnou pohybovou aktivitu - pravidelné a cílené cvičení. Je prostě nutné začít přemýšlet, jak si alespoň trochu "zkomplikovat" život pro naše dobro.

Jsem alergická na svého partnera?

Na alergie na rostliny nebo zvířecí srst jsme si už pomalu zvykli. Je ale možné mít alergii na vlastního partnera?

Maggot therapy - léčba larvami!

V hořovické nemocnici oprášili metodu léčby larvami. Od konce minulého roku jimi úspěšně léčí na chirurgické ambulanci pod vedením doktorky Šimůnkové. Nemocnice se tak zařadila mezi desítku dalších nemocnic včetně fakultních, které tuto léčebnou alternativu nabízejí například pacientům s bércovými vředy nebo diabetickou nohou. K léčbě se používají pouze sterilní larvy mouchy Bzučivky zelené a metoda je zcela bezpečná.

Spánek: Kolik je vlastně dost?

Každý z nás je čas od času ve spěchu. Musíme stíhat práci, školu, rodinu nebo domácí povinnosti. Neděláme to ale na úkor svého spánku? Stejně jako mnoho jiných lidí si možná myslíte, že spánek je pouze ztráta času, kdy mozek vypne a tělo odpočívá. Zamyslete se ale ještě jednou.

Wellness - pouhý trend, nebo životní nutnost?

seriál :: Wellness - prozíravá investice do zdraví

MOTTO: "Nejlepší investicí každého je investice do vlastního zdraví."

Očkování proti chřipce – mýty a fakta

Každá nemoc je něčím záhadná. Problém, který si nedokážeme vysvětlit a o kterém slýcháme často jen útržkovité informace z médií, svádí k tomu, aby si jej lidé opředli mýty a pověrami. Podívejme se na některé z mýtů, které se o chřipce a očkování proti ní mezi lidmi tradují..

Topná sezona zhoršuje alergii

Proč se během topné sezóny alergie zhoršuje? Důvodů je mnoho. Především je to vyšší počet emisí produkovaných při topení, ale také horší klimatické podmínky s častějšími inverzemi a tvorbou smogu.

Jak ochránit děti před sexuálním zneužitím

„Neber si bonbóny od cizích lidí.” Vzpomínáte si na klasické varování z vašich vlastních dět­ských let? Obvykle následovalo ještě: „Nikdy nemluv s nikým cizím”. Tato poněkud vágní ostra­žitost nikdy příliš neodpovídala skutečným obavám vašich rodičů. Dnes si již netroufáme se to­muto problému vyhýbat.

Hory alergikům uleví. Pozor ale na lyžařské astma.

Pobyt na horách ve vysokých nadmořských výškách (nad 1 500 m) alergikům a astmatikům lékaři doporučují desítky, možná stovky let. Máte doma alergika nebo sami se s tímto onemocněním potýkáte? Pak vyrazte na hory.

Pomelo, kumkvat, bergamot, cedrát

Pod názvy se skrývá exotické ovoce. Pomelo patří k největším citrusovým plodům, kumkvat k nejmenším a bergamot všechny citrusové plody předčí svou vůní.

Pozor na zmrzlé ovoce a zeleninu

Na SOS se v těchto mrazivých dnech obracejí spotřebitelé s dotazy, jak reklamovat ovoce a zeleninu, kterou přinesou domů a zjistí, že je namrzlá. SOS upozorňuje, že nyní ne všichni prodejci mají zajištěn dovoz, uskladnění i prodej zeleniny tak, aby byla zaručena její kvalita.

Potěšení, které poskytuje chuť

Ze všech smyslů je to zřejmě chuť, která člověku poskytuje největší potěšení. Možná i proto, že ji podporují další smysly – čich, většinou i zrak a někdy i hmat a sluch.

Spočítejte si budoucí výšku svého dítěte

Rodiče mají často obavu, zda bude jejich dítě dost velké, až vyroste. Sami si můžete zkusit spočítat, jakou po vás vaše dítě zdědilo predispozici pro svou budoucí dospělou tělesnou výšku.

Řešení všech problémů života? Jmenuje se Psychowalkman!

Podle odborníků umí Psychowalkman navodit dobrou náladu, odbourávat stres a deprese, zajistit vnitřní stabilitu, zlepšit usínání i kvalitu spánku a předně transformovat osobnost! Musela jsem to tedy vyzkoušet na vlastní kůži (vědomí)...

Vánoční recepty na cukroví - trochu jinak

Péct cukroví, když máte doma alergika, není zrovna nejlehčí. Receptů, kde není alergizující potravina, je jako šafránu.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz