Články FiftyFifty.cz, strana 6

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 6 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 6

FiftyFifty

Netřesk - skvělý lék na kožní nemoci a poranění

seriál :: Bylinky v akci

Dříve se věřilo, že netřesk pěstovaný na střeše domu dokáže ochránit před hromem, bleskem a ohněm.. dnes ale víme, že je ochráncem a účinným přírodním lékem především pro naši kůži, podobně jako aloe..

Bříza léčí nejen kloubní onemocnění

seriál :: Bylinky v akci

Bříza je posvátným a léčivým stromem už od nepaměti. Jestliže máte problémy s klouby, trpíte kožními nemocemi a vaše ledviny nejsou v nejlepší kondici, právě ona by se mohla stát jedním z vašich nejlepších přátel..

Zdravotní klaun dostal injekci

Zdravotní klauni - doktor Motyka, doktor Huba, doktorka Výborná a sestra Svíčková - všem zúčastněným ometli dobrou náladu speciální prachovkou, rozdali červené klaunské nosy a zazpívali a zahráli na ukulele.

Víte, jak zdravé jsou brambory?

seriál :: Bylinky v akci

Bramborám se někdy říká "potrava chudých".. což ovšem neznamená, že by ony samotné byly chudé, právě naopak.. brambory jsou levným a zároveň bohatým zdrojem životně důležitých a nepostradatelných látek pro naše zdraví..

TO HAGGLE OR NOT TO HAGGLE?

seriál :: Language corner

Have you ever considered how passive we are about the business of buying?

Chřest je přírodním elixírem mládí

seriál :: Bylinky v akci

Asparagus, neboli chřest, je rostlinou, jejíž úžasné léčivé a regenerační účinky znali již ve starém Orientu před mnoha tisíci let. Znáte je i vy?

Podběl lékařský je účinný lék na kašel

seriál :: Bylinky v akci

Kdo by neznal podběl.. jeho žluté květy jsou jedni z prvních poslů jara, kteří zdobí naše stráně a louky. Od pradávna se užívá pro léčbu kašle, je však důležité se ho naučit používat..

Pěstování bylinek - je nejvyšší čas zasít

seriál :: Bylinky v akci

Ať máme zahrádku, balkón, terasu či jen okenní parapet, můžeme si sami vytvořit svou vlastní malou bylinkovou zahrádku. Není nad čerstvé bylinky na dosah ruky, navíc jsou pastvou pro oko a jejich vůně pohlazením na duši..

Mandragora - magická rostlina opředená tajemstvím

seriál :: Bylinky v akci

Jedná stará pověst říká, že když vytáhnete kořen mandragory ze země, vydá tak strašný skřek, že ti, co ho zaslechnou, přijdou na místě o rozum nebo dokonce zemřou. Snad není jiné rostliny, která by byla tolik opředena záhadnými příběhy a pověrami..

Fíkovník a jeho sladké a léčivé fíky

seriál :: Bylinky v akci

Budhovi se prý pod fíkovníkem dostalo jeho duchovního osvícení.. biblická vlčice, která odkojila Romula a Réma, také často odpočívala ve stínu koruny fíkovníku. Plody tohoto v mnohých krajích posvátného stromu mají ovšem léčivé účinky především pro naše tělo..

VITAMINS

seriál :: Language corner

Vitamins are either fat-soluble (A, D, E, K) or water-soluble (e.g. B vitamins or vitamin C). They consist mainly of the elements nitrogen, oxygen, carbon, and hydrogen. Fat-soluble vitamins are stored in body fat, while water-soluble vitamins are used or quickly excreted in the urine.

Detoxikace organismu a jarní bylinky

seriál :: Bylinky v akci

Letos se příroda probouzí z krátkého zimního spánku neobvykle brzy. Při troše snahy se už teď dají venku najít rašící bylinky, které mají velice blahodárné účinky pravě nyní, v době, kdy lidé po mnohé generace provádí očistu těla - detoxikační kúry, které nás pomohou zbavit přes zimu usazených toxických látek.

Není mozek jako mozek..

Rádoby zlomyslným průpovídkám typu "dlouhé vlasy, krátký rozum" patrně nadobro odzvání. Pomocí srovnání výsledků magnetické rezonance u mužů a žen vědci nezvratně prokázali, že mezi oběma pohlavími neexistují rozdíly ve stupních inteligence, ale liší se způsobem, jímž u nich probíhají myšlenkové pochody.

Špenát pro zdraví a pro krásu

seriál :: Bylinky v akci

Chcete mít zdravé kosti? Svaly? Nervy? Mozek? Srdce? Cévy? Zuby? Nehty? Vlasy? Pleť?

Řebříček obecný a co o něm věděli už naši předkové

seriál :: Bylinky v akci

"Cheiron, moudrý Kentaur, poučil Achilla o zvláštní moci řebříčku, takže si Achilles mohl udělat hojivou mast na rány utržené v trójské válce".. jak praví řecká pověst, která řebříčku obecnému dala jeho latinské jméno, Achillea millefolium..
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz