Články FiftyFifty.cz, strana 9

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 9 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 9

FiftyFifty

Čekanka proti infarktu, arterioskleróze i rakovině

seriál :: Bylinky v akci

Čekanka je u nás, bohužel, ještě nedoceněnou zeleninou, ale pomalu si získává místo i na českém talíři.. což je dobře, protože je jednou z nejlepších potravin s preventivním a léčivým účinkem nejzávažnějších onemocnění naší moderní doby..

Jak se vyhnout chřipce

V České republice chřipkou každoročně onemocní odhadem až 2 miliony lidí. Léčba nemoci a s ní spojená pracovní neschopnost způsobuje nezanedbatelné ekonomické ztráty. Kromě toho ale chřipka dokáže i dnes zabíjet. Nebezpečné jsou zejména její komplikace v podobě těžkého zápalu plic. Nejvíce ohroženi jsou chronicky nemocní a lidé s oslabeným imunitním systémem - senioři a malé děti.

Sůl budiž pochválena

Většina z nás při slově „sůl“ zůstává myšlenkami v kuchyni. To je ale chyba, sůl má mnohem širší a významnější využití. Jednou z jejích předností jsou léčivé účinky minerálů, které se v ní nacházejí. Blahodárné účinky solí z Mrtvého moře využívala již královna Kleopatra.

Anýz léčí kašel, uklidňuje a zlepšuje trávení

seriál :: Bylinky v akci

Mathioli o něm říká "Lékárníci potahují semeno anýzové, podobně jako u vlašského kopru, kmínu, koriandru a jiných podobných, cukrem, kterýžto konfekt je dobrý pro ty, kterým hází z bašty..."

Užije si alergik babí léto?

S nástupem podzimu se uleví lidem, kteří jsou alergičtí na pyly a trávy. Krušné období však začnou prožívat sezonní alergici, kterým vadí podzimní květena, a především pak plísně. Vrcholy výskytu plísní v ovzduší zaznamenáváme v pozdním létě a v časném podzimu, a to zejména za teplého a vlhkého počasí.

Červená řepa - to pravé pro krásu, plodnost a dlouhověkost

seriál :: Bylinky v akci

..nejen že pomáhá v boji proti rakovině.. je také snad nejlevnější a běžně dostupnou omlazovací kúrou, jakou si můžeme dopřát..

Jak fungují sperma banky

Přesnost, vysoká profesionalita, diskrétnost a nejmodernější technika. To je image, s jakým vystupují americké sperma banky. Skutečnost ale za vnějším zdáním značně pokulhává.

Pelyněk pravý - to není jen absint a jeho Zelená víla

seriál :: Bylinky v akci

Artemisia absinthium - to je krásné latinské jméno pelyňku pravého, spojené s bohyní Artemis. Pelyněk je zatracovanou i opěvovanou bylinou, která si zaslouží naši pozornost a respekt.. je pelyněk jedem nebo lékem?

Recept na dort

seriál :: Recepty

Článek je určen jen těm, kteří s pečením mají malé anebo žádné zkušenosti. Je také určen těm, kteří potřebují rychle upéct dort a moc si přitom nezašpinit kuchyň. Jde prostě o dort rychlovku, která neurazí, příliš neunaví a zraku a chuti lahodí.

Rodinné geny

Genetické testování zaznamenává obrovské pokroky. Dá se hovořit o genetické revoluci. Odkryje tajnosti rodinných genů i nebezpečných dědičných chorob.

Pot pourri - aromaterapie i dekorace pro váš domov

seriál :: Bylinky v akci

..zkuste si sami doma vyrobit vlastní pot pourri - okrasu, která vám bude svou vůní po celý rok připomínat letní dny prosycené sluncem, potěší vaše oko, nos, mysl i duši..

Švestky - léčivé plody babího léta

seriál :: Bylinky v akci

Jistě znáte ten starý trik, když ne a ne uspět tam, kam i král chodí sám.. švestky jsou v takovém případě nad zlato.. a navíc naše tělo doslova nabíjí energií a množstvím nezbytných vitamínů a minerálů..

Nové využití vašich léků

Objevit další účinky známých léků a využít je. Tak by se dal nazvat současný trend ve farmacii. Vývoj nového léku bývá velmi dlouhý, složitý a ne vždy je korunován úspěchem.

Avokádo - ideální zdroj živin nejen pro vegetariány

seriál :: Bylinky v akci

.. jste vegetariánem? ..těhotnou či kojící matkou? ..trpíte únavou? ..snažíte se zdravě hubnout? ..trpíte cukrovkou? ..máte vysoký cholesterol? ..potřebujete posílit? ..a přitom si ještě pochutnat?

S Auto*Matem město jinak

Sérii akcí nazvanou "Zažít město jinak" pořádá projekt Auto*mat. Celotýdenní program ukazuje teoreticky i čistě zážitkovou formou, jak je možné Prahu proměnit v přívětivější místo k životu.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz