Články FiftyFifty.cz, strana 85

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 85 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 85

FiftyFifty

Slabost, kožní problémy nebo padání vlasů… Možná vám chybí zinek

 Slabost, kožní problémy nebo padání vlasů… Možná vám chybí zinekNedostatek zinku v těle je v naší zemi vzácný. Proto se na tuto obtíž často ani nepomyslí. Přitom u pacientů s nespecifickými střevními záněty může taková situace nastat. Jak poznáme, že nám zinek chybí?

Fyzioterapeut o vás ví všechno. A co neví, to si zjistí

Fyzioterapeut o vás ví všechno. A co neví, to si zjistíJednoduché vyšetřovací metody pomáhají fyzioterapeutovi odhalit příčinu vašich potíží a správně soustředit rehabilitaci na postižené místo. Se závěry ze vstupního vyšetření snadněji sestaví rehabilitační plán na míru přímo pro vás.

Dětský pláč při očkování? Nebojte se ho!

Dětský pláč při očkování? Nebojte se ho!Slzičky v očích dítěte rvou každému rodiči srdce. Očkování miminka představuje situaci, kterou pláč provází často. Jak se mu vyhnout, nebo ho alespoň co nejrychleji utišit?

Deset důvodů, proč zařadit ryby do jídelníčku

Deset důvodů, proč zařadit ryby do jídelníčkuRybí maso a výrobky z ryb patří mezi nejzdravější potraviny vůbec. Jsou přímo nabité zdraví prospěšnými látkami. Přinášíme 10 důvodů, proč byste měli rybám vyhradit čestné místo v jídelníčku.

Dokážete rozpoznat projevy mrtvice a poskytnout první pomoc?

Dokážete rozpoznat projevy mrtvice a poskytnout první pomoc?Cévní mozková příhoda, lidově mrtvice, není postrachem pouze starších lidí. Stále častěji ohrožuje i životy mladých. Znáte příznaky mrtvice? Dokázali byste pomoci, kdybyste byli svědky této příhody? Jak probíhá zotavování a co může pro nemocného udělat rodina?

Sedm důvodů, proč vařit v páře

Sedm důvodů, proč vařit v pářeMyslíte si, že neexistuje způsob, jak připravovat jídlo zároveň chutně, zdravě, levně a jednoduše? My jsme ho pro vás našli!

Víte, že omega-3 mastné kyseliny zmírňují příznaky ADHD?

Víte, že omega-3 mastné kyseliny zmírňují příznaky ADHD?ADHD představuje poruchu pozornosti, která se projevuje už v útlém dětství. V současné době je stále více dětí hyperaktivních a touto poruchou trpí. Objevte, jak při ADHD pomáhají omega-3 mastné kyseliny a proč se bez nich tělo neobejde.

Bezinky, jeřabiny a šípky se vyplatí mít po ruce

Bezinky, jeřabiny a šípky se vyplatí mít po rucePestrobarevné, výborné, a hlavně zdravé plody podzimu jsou všude kolem nás. Jak využít jejich léčivý potenciál a zároveň si pochutnat?

Cítíte se pod psa? Víme, které rostliny a vitaminy vám zlepší náladu

Cítíte se pod psa? Víme, které rostliny a vitaminy vám zlepší náladuPříroda je mocná čarodějka a svou sílu soustředí také do rostlin. Víte, které rostliny a bylinky uleví duši a posílí psychickou kondici? Zjistěte také, který vitamin „vyléčí“ vaši špatnou náladu.

Vznik závislosti: roli nehraje jen prostředí

Vznik závislosti: roli nehraje jen prostředíZávislost, ať už na alkoholu, nebo třeba lécích, se může objevit u kohokoli. Nezávisí na výchově, prostředí nebo osobních postojích. Někdy je těžké pochopit, proč jsou někteří lidé náchylnější ke vzniku závislosti než jiní.

Ženy bez partnera jsou šťastnější než single muži

Ženy bez partnera jsou šťastnější než single mužiPřes 60 % žen bez partnera je ve svém single životě šťastných, ukázal nejnovější výzkum analytické společnosti Mintel. U mužů je toto číslo nižší, a to jen 49 %. Důvodem je podle studie fakt, že udržování vztahu klade na ženu poměrně vysoké emocionální i fyzické nároky. Single ženy navíc disponují většími možnostmi socializace než single muži, mají také širší síť přátel, díky níž si udržují potřebný společenský kontakt.

Pálí vás žáha? Příčinou může být onemocnění štítné žlázy!

Pálí vás žáha? Příčinou může být onemocnění štítné žlázy!Jednotlivé orgány lidského těla a jejich funkce jsou často překvapivě propojené. Věděli jste například, že existuje souvislost mezi onemocněním štítné žlázy a pálením žáhy?

Když srdce ztratí rytmus

Když srdce ztratí rytmusFibrilace neboli míhání síní je nejčastější poruchou srdečního rytmu. Její zdravotní důsledky někdy bývají závažné. Lékaři však mají mnoho možností léčby.

Malování – zábavná i osvobozující forma relaxace

Malování – zábavná i osvobozující forma relaxaceJakákoli forma relaxace má při roztroušené skleróze (nejen při ní - pozn. red.) smysl. Pokud vám nevyhovuje pohyb nebo hudba, nabízí se třeba malování. A věřte, že je to jedna z nejpříjemnějších a nejvíc uklidňujících aktivit.

Na bolavá záda jóga vždy nepomůže

Na bolavá záda jóga vždy nepomůžeJóga a pohyb obecně se uplatňují v prevenci bolestí zad, při dlouhodobé léčbě nebo mírných obtížích. Ale když se nemůžete ani hnout nebo se dostaví výrazné zhoršení bolestí, bývá cvičení marné. Nutná je léčba, případně i hospitalizace. Cvičení při takovýchto obtížích může stav naopak zhoršit.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.