Články FiftyFifty.cz, strana 23

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 23 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 23

FiftyFifty

Vitamin C pomáhá podpořit imunitní systém

Zima dává našemu organismu zabrat. Chybí mu dostatek slunečního svitu, a často i vitaminy z čerstvého ovoce a zeleniny. A nejvíce nám chybí ten, na jehož nedostatek v populaci si odborníci stěžují po celý rok, nejenom v zimě – vitamin C.

Nedejte virům v zimě šanci

Celosvětový výskyt astmatu stoupl za posledních dvacet let o sto procent. Astmatem trpí na celém světě přibližně 300 milionů lidí, ročně na něj zemře 255 tisíc lidí a očekává se, že tato čísla porostou o v příštích deseti letech až o 10 %. Zavedení smysluplné prevence by mohlo být dobrou cestou, jak se této nemoci bránit.

Oči o vás prozradí více, než si myslíte

Vaše oči vás mohou varovat. Změna barvy, vzhledu nebo vidění mohou být prvními příznaky některých závažných nemocí. Nádory mozku, onemocnění štítné žlázy, zelený zákal nebo žloutenka se totiž projevují i na očích.

S klidnou duší se rány hojí rychleji

Snad každý už dnes ví, že duševní nepohoda může nepříjemně komplikovat průběh mnoha onemocnění. Důvod je nasnadě, tělo a psychika jsou spolu propojeny více, než se dříve myslelo. Vědci z Chicaga však sledovali konkrétní vliv stresu, a to na hojení ran. Může duševní rozpoložení ovlivnit i takový proces, jako je hojení?

Ztracená chuť

Ovoce, zelenina a další potraviny dnes na první pohled nemají vadu. Odolávají běžným chorobám a mají standardní kvalitu. Chybí jim ale většinou osobitá chuť.

Král ovoce durian

Vyniká rozměry, výraznou chutí, typickou vůní nebo spíš zápachem a také trny, které ho pokrývají a které mohou člověka do krve zranit. Nelze k němu zůstat lhostejným. Lidé jej milují, nebo nesnášejí.

Tradiční vs. čínská medicína v léčbě alergií

Alergická rýma postihuje celosvětově 500 milionů obyvatel a astma 300 milionů. V posledních desetiletích se počet alergiků ve vyspělých zemích zdvojnásobil. Umí si s těmito obtížemi západní medicína poradit? A jak je na tom ve srovnání s tou východní?

Optimizmus jako lék

Psychika ovlivňuje stav těla, to se ví už dávno. Lékaři vypozorovali, že optimisticky naladění pacienti mají větší šanci se uzdravit, dokonce i z rakoviny. Toto zjištění není nové. Už pětset let před naším letopočtem tvrdil aténský filozof Antifon, že zdraví člověka je záležitostí jeho myšlenek.

Omrzela vás sauna? Vyzkoušejte polárium!

O tom, že lidskému tělu může prospívat pobyt v sauně, ví i malé dítě. Méně je však veřejnost informovaná o tom, že existuje i dokonalý protipól sauny, tzv. polárium. Co to vůbec je, jak funguje a pro koho je vhodné?

Mýty o kouření: také se jich držíte?

Většina z nás si kdysi myslela, že odvykání kouření je jenom jednorázová událost. Úkol, který je možné splnit během pár týdnů. Potom, když touha zapálit si přetrvávala stále, navždy jsme se vzdali naděje, že se nám někdy podaří prolomit pouta nikotinové závislosti.

Každodenní tipy pro zdraví vašeho srdce

Možná i vy ve skrytu duše přemýšlíte o tom, udělat něco pro zdraví svého srdce. Někomu, kdo nebyl celý život zvyklý sportovat, se však s pravidelným cvičením začíná těžko. K tomu se přidá nedostatek času, přemíra povinností…

Ani speciální vysavače neochrání před alergeny

Lidem trpícím alergiemi na roztoče se často doporučuje pravidelně vysávat. Panuje totiž přesvědčení, že tato forma úklidu sníží koncentraci alergenů roztočů v kobercích. To sice může pomoci, ale pouze za předpokladu, že nevysává přímo alergik. Ukazuje se totiž, že při luxování se v okolí vysavače koncentrace alergenů naopak zvyšuje.

Broskev, ovoce opředené bájemi a pověstmi

V Číně je broskev symbolem dlouhého života. Byla údajně pokrmem nesmrtelných. Z pecek broskví se tam vyřezávaly zámečky a děti je nosily na krku, aby je chránily před smrtí. V Japonsku se podle legend zrodil z obrovské broskve plující po proudu řeky Momotaro odvážný bojovník se zlem.

Nenechte se zlákat potravinovými doplňky

Kromě napodobenin léků se zcela oficiálně a legálně na pultech lékáren, některých specializovaných obchodů nebo přes internet prodává celá řada produktů, jež jsou obvykle malým písmem označeny jako „doplňky stravy“ a mnoho lidí je tedy chybně považuje za léky.

Alergie na jablka, broskve, celer

Nemusí to být arašídy, co člověka zabije. Stačí obyčejné jablko. Po celém světě se objevují alergie na docela běžné ovoce či zeleninu. Zajímavé je, že jsou různé podle zemí a jejich polohy na naší planetě.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz