Články FiftyFifty.cz, strana 16

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 16 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 16

FiftyFifty

Recept na Thajské kari - chutně a jednoduše

seriál :: Recepty

Asijská kuchyně je skvělá, a to hned z několika důvodů. Je velmi chutná, vynalézavá a navíc o hodně zdravější než kuchyně česká. Jestli to chcete zkusit, můžete začít s naším velmi jednoduchým receptem na klasické thajské jídlo - thajské kari. Uvidíte, že si pošmáknete.

Kdoule obecná prospívá nejen našemu trávení

seriál :: Bylinky v akci

O “Venušině jablku“, jak se také říká voňavým plodům kdouloně, říkala abatyše Hildegarda, že “je ku prospěchu nemocným i zdravým..”

Bylinné koupelové soli pro zahřátí a osvěžení

seriál :: Bylinky v akci

Mořská sůl je populární přísadou do koupele už od nepaměti. Jejím kombinováním s aromatickými bylinami si můžeme vykouzlit voňavé směsi, které zahřejí naše tělo, povzbudí unavenou mysl a příjemně nás zrelaxují..

Kurkuma léčí - to není jen kari a Worcester

seriál :: Bylinky v akci

Rostlina po generace uznávaná Ajurvédou, příjemně štiplavé a aromatické koření Asie.. nejen to je kurkuma, přírodní lék, který nás možná ještě překvapí..

Očkování proti rakovině prsu není pouhou utopií

Očkování proti rakovině se dnes stává stále populárnější záležitostí. Zájem u laické veřejnosti vzbuzuje především vakcína proti rakovině děložního čípku, která pravděpodobně zcela osvobodí budoucí generace od tohoto typu zhoubného onemocnění. Ostatní „protinádorová“ očkování sice nejsou zatím tak mocná, přesto je jich čím dál více.

Jedlé a léčivé houby lze najít i v našich lesích

Teplejší dny babího léta přímo vybízejí k návštěvě lesa a sbírání hub. Kromě pochoutek typu smaženice nebo obalené bedly si můžete v košíku přinést i jakousi houbovou "lékárničku".

Jalovec obecný - proti revma, dně i vodnatelnosti

seriál :: Bylinky v akci

Už Hippokrates znal léčivou sílu jalovčinek, silně aromatických plodů jalovce. Ač je používáme hlavně jako koření, které se náramně hodí k ochucení zvěřiny, můžeme jejich síly využí i k léčbě kloubních potíží, zánětu močových cest a infekčních chorob.

Bylinky proti paradentóze a pro zdravé dásně

seriál :: Bylinky v akci

Paradentóza trápí opravdu velké procento naší populace. Stěžejní je v jejím případě pravidelná péče, prevence zánětů a dalšího odhalování zubních krčků, protože se jedná o nevratný proces. Víte, které bylinky vám účinně pomohou?

Vakcína proti rakovině

Drahá vakcína, zacílená na prevenci karcinomu děložního čípku, má smysl především u mladých náctiletých. Prozkoumáme-li poctivě poměr cena/výkon, zjistíme, že u žen nad 20 let se „návratnost investice“ dramaticky zhoršuje.

Jírovec maďal léčí křečové žíly i hemoroidy

seriál :: Bylinky v akci

Ač jsou kaštany považovány za jedovaté, při jejich vnějším užití nám mohou pomoci s celou řadou zdravotních potíží. Léčí arteriosklerózu, křečové žíly a hemoroidy, zlepšují prokrvení, posilují cévní stěny a pomáhají dokonce i při otocích a celulitidě.

Léky na dně oceánů

Potírají rakovinu, léčí infekce, zacelují rány. Takové schopnosti mají látky produkované mořskými organizmy. Biotechnologický průmysl je začíná intenzivně využívat a výsledky jsou zajímavé.

Lískové oříšky - zdravá energie pro tělo i mozek

seriál :: Bylinky v akci

Výživnost lískových oříšků, pro kterou jsou oblíbené nejen u sportovců, je opravdu značná. Dodávají nám spoustu zdravé energie, posilují naše nervy, chrání nás proti stresu, zlepšují naši paměť, fyzickou kondici, imunitu i mozkovou činnost.

Svět beze spánku je zase o krůček blíž

Když zůstáváme vzhůru příliš dlouho, náš mozek postupně ochabuje a ve spánkové deprivaci děláme chyby, které bychom za normálních okolností neudělali.

Mochyně židovská třešeň - proti dně i revma

seriál :: Bylinky v akci

Štavnaté a lahodné plody, schované uvnitř sytě oranžových lampiónků mochyně, v sobě skrývají léčivou sílu.. Detoxikují naše tělo a pomáhají s léčbou dny, artrózy, revma i potíží s ledvinami a močovými cestami..

Středomořskou dietou na astma

Rozdílný výskyt astmatu v geograficky přilehlých zemích napovídá, že jeho výskyt a závažnost ovlivňují také jiné faktory než okolní prostředí. Jedním z nich jsou i stravovací návyky v některých zemích.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz