Japonské střípky

FiftyFifty, společenský magazín.
Japonské střípky na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Japonské střípky

FiftyFifty

Články seriálu Japonské střípky

Jak jsem narazila s japonštinou

seriál :: Japonské střípky

Japonština je jazyk složitý, jen k jejímu zápisu se používají tři systémy - hiragana, katakana a kandži. Slovíčko hai (ano), nemusí být jen souhlasem, ale jen pouhým vyjádřením, že vás Japonec poslouchá, a tak i když vám stále říká ano, vám vůbec nemusí rozumět.

Učit se, učit se, řekl Japonec

seriál :: Japonské střípky

Vzdělání je v Japonsku v žebříčku hodnot na předních místech. Systém školství tu podporuje především skupinovou disciplínu a spolupráci, a jeho cílem je produkovat zručné pracovníky a oddané občany.

Do japonských lázní bez plavek

seriál :: Japonské střípky

Japonské počasí je nevyzpytatelné, kdo jste viděli Knoflíkáře, jistě si vzpomenete na scénku „fucking weather“ a tak, ač mi bylo doporučeno přijet v květnu, ten je prý nejhezčí, tak nám téměř celý pobyt pršelo.

Buddha a sušenky pro jelínky

seriál :: Japonské střípky

K Japonsku neodmyslitelně patří chrámy a krásné zahrady. S náboženstvím si většinou hlavu nedělají a tak není výjimkou, že je člověk šintoisticky pokřtěn, pak má pseudokřesťanskou svatbu a nakonec buddhistický pohřeb. Jak jsem si všimla, důležitá je pro ně víra a jaký chrám si pro ni vyberou už tak neřeší.

Láska na japonský způsob

seriál :: Japonské střípky

Láska a rodinný život je jednou z mála věcí, na které bych si v Japonsku nezvykla. Posuďte sami…

Pičan, plastové sushi a bramboračka

seriál :: Japonské střípky

..Dopadla jsem podobně jako jeden můj známý, který ve snaze udělat dojem na budoucí německé příbuzné, řekl při příjezdu „auf wiedersehen“. Mně se například povedlo říct o rybičce v akváriu, že je chutná, místo pěkná..

Japonské střípky

seriál :: Japonské střípky

Japonsko je země, která je nám vzdálená nejen zeměpisně, ale i kulturou a způsobem života. Než budu pokračovat, zkuste se zamyslet - co víte o téhle zemi a jaké jsou vaše představy o Japoncích? Také je vidíte jen jako workholiky a při zmínce japonská kultura se vám vybaví gejša?


© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz