Články FiftyFifty.cz, strana 38

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 38 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 38

FiftyFifty

ADRA podpoří nemocnici a lékařskou fakultu v jižní Etiopii

ADRA podpoří nemocnici a lékařskou fakultu v jižní EtiopiiPrázdné místnosti bez lékařských přístrojů, kohoutky, ze kterých neteče voda, chybějící laboratorní zázemí - taková je realita nové nemocnice v jihoetiopském městě Leku a nově otevřené lékařské fakulty ve městě Yirgalem.

Ztrátě radosti z dovolené mohou předejít sami spotřebitelé

Ztrátě radosti z dovolené mohou předejít sami spotřebitelé Spotřebitelé běžně podepisují smlouvy, aniž by si důkladně četli obchodní podmínky. Výjimkou není ani oblast cestování. A přitom pouhé přečtení dokumentu by mohlo zákazníky předem upozornit na různé nepříjemnosti.

Aby vás hospitalizace v zahraničí nezaskočila…

Aby vás hospitalizace v zahraničí nezaskočila…Na letní dovolené nás kromě slunce, exotiky a nezapomenutelných zážitků může potkat i nečekaná zdravotní komplikace.

Na Šumavě začíná letní Sezóna Modrého sloupu

Na Šumavě začíná letní Sezóna Modrého sloupuPo 70 letech nesmyslné blokády se otevře v Národním parku Šumava cesta Luzenským údolím k tradičnímu hraničnímu přechodu s Bavorskem - Modrý sloup. Milovníci Šumavy si během tohoto léta na území národního parku užijí výhledu z nových rozhleden, nouzových nocovišť nebo cyklostezek.

Návrat divokých koní: skóre 12:0

Návrat divokých koní: skóre 12:0Klisny Barča, Jácint, Spange a Lotusz vyběhly ve středu po půlnoci po necelých pětatřiceti hodinách náročné cesty do aklimatizační ohrady v Gobi B. Zoo Praha dopravila ve spolupráci s Armádou ČR během tří náročných převozů do Mongolska již 12 koní.

Čápi černí doplácejí na počasí: méně mláďat, mnohá hnízdění neúspěšná

Čápi černí doplácejí na počasí: méně mláďat, mnohá hnízdění neúspěšnáLetošní průběh hnízdění se významně liší od minulých let. Čápi černí začali kvůli chladnému počasí na přelomu března a dubna hnízdit asi o 2-3 týdny později. malá nebo líhnoucí se mláďata byla ve hnízdech právě v období silných dešťů na počátku června. Dlouhodobý průměr vyvedených mláďat na jednom hnízdě je v ČR 3,3, letos dosahuje sotva dvou mladých na hnízdě.

Tip na léto: Jaké boty přibalit dětem na dovolenou

Tip na léto: Jaké boty přibalit dětem na dovolenouDoba letních dovolených i dětských táborů se nezadržitelně blíží. Jedním z důležitých faktorů pro jejich pohodové strávení je vhodná obuv, zejména pak pro vaše potomky. Dětská noha se totiž potí více než dospělá, proto je nutné dbát na výběr kvalitního materiálu.

Znečištěné ovzduší ve městech trápí celý svět. Pomoct prý může i cyklistika

Znečištěné ovzduší ve městech trápí celý svět. Pomoct prý může i cyklistikaZnečištěné městské ovzduší poškozuje zdraví obyvatel ve všech zemích světa. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) pouhá dvě procenta městských obyvatel žijí v prostředí s přijatelným množstvím malých prachových částic.

Cestování bez zdravotních potíží

Cestování bez zdravotních potížíAť už se chystáte prohřát na mořských plážích nebo jen za chalupou v české vísce, vždycky se vám bude hodit krabička první pomoci, která vás vysvobodí ze zdravotních útrap. A je jedno, zda nejbližší lékárna je hodinu cesty v okresním městě nebo hned za rohem, když vy si ale stejně zaživa nevzpomenete, jak se řekne anglicky průjem, natož španělsky…

Kosti mořských ptáků odhalují, jak se dramaticky mění potravní řetězce v oceánech

Kosti mořských ptáků odhalují, jak se dramaticky mění potravní řetězce v oceánechCo nám může apetit mrtvého buřňáka havajského, obratného lovce mořských ryb, prozradit o životě pod hladinou? Díky výzkumu, zaměřenému na obsah specifických izotopů v kostech mořských ptáků, můžeme sledovat drastickou proměnu skladby jejich potravy, která je odpovědí na úbytek velkých ryb při pobřeží.

Biologická zbraň, jež se vymkla. Slunéčko východní kosí protivníky ničivým parazitem

Biologická zbraň, jež se vymkla. Slunéčko východní kosí protivníky ničivým parazitemPůvodně mělo jít o biologickou zbraň proti škůdcům zemědělských plodin. Tak se dostalo slunéčko východní do Severní Ameriky, později bylo vysazeno i v Evropě. Od přelomu tisíciletí se ale začalo nekontrolovatelně šířit a i v České republice představuje problém, zejména pro vinaře. Němečtí vědci objevili, proč se východní slunéčka stala natolik úspěšným invazivním druhem a čím bojují proti svým evropským protějškům.

5 důvodů, proč si užít dovolenou před sezonou

5 důvodů, proč si užít dovolenou před sezonouS blížícími se letními dny začíná většina z nás řešit svoji dovolenou. Někteří touží po klidných mořských radovánkách, jiné zase láká exotika a dobrodružství. Pravděpodobně každý si chce ale užít své naplánované volno bez přeplněných pláží, dlouhých front na nejvyhledávanější památky a v příjemném prostředí.

Salcburk - jeviště světa

Salcburk - jeviště světaSalcburk, malý skvost v srdci Evropy s malebnou polohou na severním okraji Alp, nabízí po celý rok bohatý kulturní program s více než 4.000 kulturními pořady.

Lidé v Bangladéši jsou ochotni pracovat za strašných podmínek

Lidé v Bangladéši jsou ochotni pracovat za strašných podmínekZřícení osmipodlažní budovy textilní továrny v Savaru, na předměstí bangladéšského hlavního města Dháka, ke kterému došlo 24. dubna, si podle místních úřadů vyžádalo již 1000 obětí a jejich počet pravděpodobně dále poroste.

Klimatický milník? Koncentrace oxidu uhličitého dosáhly rekordní hodnoty

Klimatický milník? Koncentrace oxidu uhličitého dosáhly rekordní hodnotyKoncentrace oxidu uhličitého v atmosféře dosáhla nejvyšší úrovně v moderní historii - 400 ppm (částic na milion). Údaje vychází z měření stanice Mauna Loa, které ve čtvrtek 9. května 2013 přesáhly kritickou hranici. Data jsou v tuto chvíli předběžná. Podle vědců i aktivistů je tato úroveň milníkem, za kterým už se klima na planetě může začít měnit velmi rychle.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.