Články FiftyFifty.cz, strana 26

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 26 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 26

FiftyFifty

Ztráta velkých predátorů vede k rozpadu ekosystémových vazeb

Ztráta velkých predátorů vede k rozpadu ekosystémových vazebZbavit se velkých predátorů nebyl z dlouhodobého hlediska vůbec dobrý nápad, protože se tím úplně narušilo fungování ekosystémů. Asi tak by se dal jednu větou vyjádřit závěr rozsáhlé rešeršní studie vědců univerzity Santa Cruz v Kalifornii.

Kompostování může zabrzdit růst pouští

Kompostování může zabrzdit růst pouštíŠpanělsko patří mezi země nejvíce postižené půdní erozí a rozšiřováním pouští. Téměř polovina jeho rozlohy trpí těmito jevy, informuje server Ecologiaverde.com.

Velké sledování mořských predátorů zmapovalo jejich cesty

Velké sledování mořských predátorů zmapovalo jejich cestyJak sezónní teplotní výkyvy ovlivňují výskyt velkých mořských predátorů? Takovou otázku si položili badatelé z kalifornské univerzity ve Stanfordu.

Velké sucho v Amazonii ohrožuje tropický prales

Velké sucho v Amazonii ohrožuje tropický pralesAmazonský prales byl v roce 2010 zasažen vlnou sucha, ze které se ještě nevzpamatoval.

Pohyb karet obecných pod drobnohledem

Pohyb karet obecných pod drobnohledemBritským výzkumníkům univerzity v Exeteru se povedl husarský kousek. Podařilo se jim označit vysílači celou lokální, „americkou“ populaci mořských želv, karet obecných. Nyní mohou sledovat krok za krokem každodenní pohyb hejna želv v masách oceánu, píše ScienceDaily.

Někteří šimpanzi v zoo vykazují známky zhoršeného duševního zdraví

Někteří šimpanzi v zoo vykazují známky zhoršeného duševního zdravíAčkoliv ošetřovatelé v zoologických zahradách dělají často první poslední pro své opičí svěřence, u řady šimpanzů se v zajetí časem projevují známky sníženého duševního zdraví. Často s podobnými projevy, jaké jsou u duševních poruch lidí, píše ScienceDaily.

Cestujete na dovolenou autobusem a špatně spíte? Vybavte se proti nepohodlí

Cestujete na dovolenou autobusem a špatně spíte? Vybavte se proti nepohodlíPředstava mnohahodinové cesty autobusem trvající přes noc bývá děsivá pro většinu z nás, o to více pak pro ty, kteří trpí poruchami spánku i v domácím prostředí. Přinášíme proto tipy, které pomohou nekonečné cestování udělat o trochu příjemnější.

Praha je bezpečnější než Vídeň

Praha je bezpečnější než Vídeň„O České republice koluje nespočet mýtů, které mnohdy velmi zásadně ovlivňují její mediální obraz v zahraničí.."

Kvůli ekologicky šetrnému dřevu se střílí paviáni. A budou i dál

Kvůli ekologicky šetrnému dřevu se střílí paviáni. A budou i dálZabíjení paviánů na jihoafrických „lesních“ plantážích bude pokračovat i nadále. Námitky ochránců přírody z nevládní organizace GeaShpere, kteří poukazovali na neoprávněné zákroky dřevařských firem proti primátům, nebyly uznány jako relevantní, píše server Mongabay.

Na Filipínách objevili sedm nových druhů savců – všechno jsou to lesní krysy

Na Filipínách objevili sedm nových druhů savců – všechno jsou to lesní krysyDíky aktivitě amerických a filipínských biologů se může malý východoasijský ostrov Luzon honosit v součtu už 49 druhy původních savců, nepočítaje v to netopýry. Sedm nových druhů hlodavců z rodu Apomys, převážně malých lesních krys, se podařilo nalézt v obtížně přístupných částech ostrova, píše server ScienceDaily.

7 tipů pro chytrý výběr last minute zájezdu

7 tipů pro chytrý výběr last minute zájezduNic neplánovat, vybrat dovolenou na poslední chvíli a ušetřit. To je stále oblíbenější způsob pro strávení pohodových prázdnin. Poradíme vám, jak při výběru last minute zájezdu neudělat chybu a na nic nezapomenout.

Farmáři v Číně použili nesprávně akcelerátor růstu, vybuchují jim melouny

Farmáři v Číně použili nesprávně akcelerátor růstu, vybuchují jim melounyNový potravinový skandál na melounových plantážích vznikl kvůli špatnému použití akcelerátoru růstu. Úroda několika desítek farmářů je zničená, napsal deník Guardian.

Boj proti emisím po australsku? Střílení divokých velbloudů

Boj proti emisím po australsku? Střílení divokých velbloudůSkutečně netradiční pobídku pro soukromé firmy vymyslela australská vláda. Ve snaze snížit podíl emisí skleníkových plynů nabízí podnikatelům možnost zastřílet si na divoce žijící velbloudy, kteří jsou výrazným producentem metanu, píše LiveScience.

I za socialismu bylo v ČR možné si <šlehnout> drog

I za socialismu bylo v ČR možné si <šlehnout> drogObecně v Čechách převládá názor, že před rokem 1989 se v tehdejším Československu drogy příliš nevyskytovaly. Není to ale tak docela pravda. O opaku nás přesvědčil i jeden z třiceti případů majora Zemana, Mimikry, který však tehdejší drogovou scénu popsal značně zkresleně.

Rozšiřovat letiště? Stačí lepší organizace

Rozšiřovat letiště? Stačí lepší organizaceLepší koordinace vzlétání a přistávání letadel by mohla vyřešit přetížení na letištích, píše deník Guardian. Spočítala to studie zadaná Evropskou komisí.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.