Články FiftyFifty.cz, strana 36

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 36 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 36

FiftyFifty

Vedení BP dopředu vědělo o riziku výbuchu na těžební plošině Deepwater Horizon

To, že hrozí riziko výbuchu na těžební plošině, jsme věděli. A věděli jsme, že je to velké riziko, řekl u soudu Lamar McKay, bývalý ředitel americké pobočky BP a současný šéf globální operací firmy. Ropná plošina Deepwater Horizon v roce 2010 skutečně explodovala. Výbuch zabil jedenáct lidí a způsobil největší ekologickou katastrofu v USA. O procesu informuje server New York Times.

Republika Kongo vyhlásila národní park pro 15 tisíc goril

Nedávným založením nového národního parku zasvětila Republika Kongo desetinu rozlohy svého území ochraně ohrožených druhů. Park Ntokou-Pikounda začlení do své rozlohy dvě již existující velkoplošná chráněná území a nabídne bezpečný prostor pro život šimpanzů, slonů a především goril nížinných.

Antarktidu trápí ekologický problém: nafta a odpady, zanechané vědci a turisty

Antarktida už dávno není člověkem nedotčené území. Naopak. Nejkřiklavějším příkladem je ostrov krále Jiřího, na kterém je několik stálých vědeckých základen a malé letiště.

Lov kachen Američany moc neláká. Pro kachny je to ale špatná zpráva

Počty kachen v USA rostou v poslední době rychleji než v minulých desítkách let. Za to klesají počty lovců, kteří si každoročně koupí „kachní známku“ a vyrazí na lov těchto vodních ptáků. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to pro kachny výhra.

Když je chladno, tak na klimatické změny tolik nevěříme, ukázal výzkum

„Ukázalo se, že aktuální počasí může silně ovlivnit názory lidí na globální oteplování,“ tvrdí Simon Donner z University of British Columbia. Čím je chladněji, tím více má americká veřejnost a novináři tendenci pochybovat o vědeckých závěr o klimatu. Naopak, jejich obavy z globálního oteplování stoupají s vyššími teplotami.

Slunečné lyžování ve skvělém alpském údolí

Lyžařská sezona v údolí Stubaital nekončí s meteorologickou zimou. Když se v polovině února začnou prodlužovat dny, dráha slunce bude stále delší a slunce bude nabývat na síle a stále více hřát, nebudou hosté v údolí Stubaital ještě zdaleka myslet na konec zimních sportovních radovánek.

V Zoo Praha se narodilo mládě orangutana

Pražská zoo se raduje z narození mláděte jednoho z nejohroženějších lidoopů planety, orangutana sumaterského. Mládě se samici Mawar narodilo včera dopoledne. Pavilon Indonéská džungle zůstává kvůli absolutnímu klidu pro matku i mládě zatím uzavřen.

Toulavý autobus v cíli své první jízdy

Fotbalové utkání mezi Deux-Zéro a Lycée de Somalomo, ve kterém hrál Karel Poborský, v neděli odstartovalo projekt Toulavý autobus. Ten má dětem z pralesních oblastí Kamerunu přiblížit jedinečnost goril a vést je k ochraně přírody.

Mník jednovousý se vytírá v šumavské rybí líhni

Mník jednovousý (Lota Lota) naše jediná treskovitá ryba se vytírá v rybí líhni na Borových Ladech. Do šumavských řek se tak dostane další generace mníka jednovousého. Ta na podzim po přirozené selekci čítá několik tisíc kusů ryb.

Sluneční energie a dobrá nálada v areálu Schlick 2000

V příjemně domácké lyžařské oblasti Schlick 2000 se v zimních měsících a na jaře schází mnoho milovníků zimních sportů, ať už ke společným skialpinistickým výstupům, při kroužení po běžkařských stopách nebo při rekreačním sjíždění po příjemných, výborně upravených sjezdovkách.

Bushmeat: ilegální lov v jižní Africe ohrožuje divoké šelmy i místní lidi

Jihu Afriky hrozí ekologický kolaps. Z volné přírody mizí divoké šelmy, které jsou klíčové pro stabilitu ekosystému. Na vině je ilegální lov divokých zvířat. Pro místní lidi je maso z buše, tzv. bushmeat, důležitým a těžko nahraditelným zdrojem potravy, píše ScienceDaily.

Některá zvířata se sdružují, aby spolu lovila. Krabi si kradou ulity

Živočichové mají sklony se socializovat a setkávat se v početnějších skupinkách se členy svého druhu. A to z různých důvodů. Například kvůli vyhledání příslušníků opačného pohlaví za účelem rozmnožování, nebo společnému lovu výrazně větší kořisti, nebo kvůli vzájemné ochraně.

Rodičům doma o své práci raději nevyprávím

Dr. Aye Myat Myat Zaw (26 let), které nikdo neřekne jinak než Bo Bo, před sebou měla zdánlivě jasnou a úspěšnou budoucnost. Pochází z dobře situované barmské rodiny, jejíž kořeny z matčiny strany sahají až do Číny. Před třemi roky úspěšně dokončila studium medicíny a má za sebou rok a půl praxe v prestižní soukromé nemocnici v Rangúnu.

8 tipů, kam vyrazit v zimě za exotikou a slunečnými plážemi

Stále více Čechů dává v zimním období přednost před sněhem a chladem prosluněným písčitým plážím. Exotické zimní dovolené zaznamenaly v posledních letech pokles cen, dovolit si je tak může stále více turistů. Teplých krajů, kde vás i v zimním období čekají tropické teploty, je celá řada.

Podle nové studie vznikl Grand Canyon v době, kdy po Zemi běhali dinosauři

Stáří jednoho z nejznámějších turistických cílů v Severní Americe je podstatně větší, než dosud vědci odhadovali. Podle aktuálního výzkumu alespoň západní část kaňonu vznikla už před 70 miliony let, tedy v době, kdy magickou vyhlídku mohli z jeho okrajů obdivovat dinosauři. V listopadovém vydání časopisu Science zprávu zveřejnili vědci z University of Colorado Boulder.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz