Články FiftyFifty.cz, strana 66

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 66 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 66

FiftyFifty

Samice makaků zneužívají ke svému sexuálnímu uspokojení jeleny sika. Ti se tváří nezúčastněně

Samice makaků zneužívají ke svému sexuálnímu uspokojení jeleny sika. Ti se tváří nezúčastněněInformace o tom, že některé druhy primátů využívají k ukojení sexuálního puzení nejrůznější fyzické prostředky, nová není. Ale to, že si samice japonských makaků červenolících pravidelně a aktivně dopomáhají k vlastnímu uspokojení jinými živočišnými druhy, je zatím naprostý unikát. O jejich nezvyklém chování informuje o tom například ScienceAlert.

Výjimečný novoroční zážitek ve světě? Noc na hřbitově i průvod v červených trenkách

Výjimečný novoroční zážitek ve světě? Noc na hřbitově i průvod v červených trenkách Oslavy příchodu Nového roku se ve většině domácností příliš neliší. Dobré jídlo, pití, zábava a novoroční ohňostroj patří na Silvestra ve většině kultur k nezbytnostem. V některých koutech světa ale narazíte i na netradiční silvestrovské tradice. V Chile se tak můžete účastnit oslav na hřbitově, ve Španělsku se zase o půlnoci projít městem ve spodním prádle..

Pět rad na cestu do muslimských zemí

Pět rad na cestu do muslimských zemíUž jste procestovali kdeco a teď vás láká exotika muslimských států? S trochou opatrnosti a ohleduplnosti můžete zažít krásnou dovolenou.

Zažijte nevšední zážitek na SP v biatlonu v Jižním Tyrolsku

Zažijte nevšední zážitek na SP v biatlonu v Jižním TyrolskuMáte rádi zimu a zimní sporty? Pak byste si neměli nechat ujít Světový pohár v biatlonu, který se uskuteční v Jižním Tyrolsku na začátku příštího roku.

Fotopast zachytila vlka ve Žďárských vrších. Na Vysočinu se vrátil po 190 letech

Fotopast zachytila vlka ve Žďárských vrších. Na Vysočinu se vrátil po 190 letechPo téměř 190 letech se podařilo doložit výskyt vlka obecného v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Jeho pohyb zdokumentovala fotopast místního myslivce a následně pobytové znaky ověřila zooložka Hnutí DUHA Olomouc Barbora Turbaková. Genetická analýza trusu, která proběhne na České zemědělské univerzitě, by měla určit původ psovité šelmy. Informuje o tom Hnutí DUHA a Agentura ochrany přírody.

Vietnam – nedoceněná perla Asie

Vietnam – nedoceněná perla AsieChtěli byste podniknout exotickou dovolenou? Hledáte zemi s kouzelnou krajinou, zalesněnými horami, malebnými údolíčky, ale i překrásnými plážemi? Pak navštivte Vietnam. Co vás na této zemi okouzlí?

Jak se zvířata maskují

Jak se zvířata maskujíV přírodě – stejně jako v lidské společnosti – zuří permanentní válka, a zda jedinec, či dokonce celý druh, přežije, závisí na tom, jak se přizpůsobí svému okolí a oklame či zastraší své nepřátele. I když nejsme přáteli polidšťování zvířecích vlastností, nutno přiznat, že při srovnávání způsobů, jakými se živočichové snaží uchovat svůj život, s tím, jak se o to samé snaží lidští válečníci, vyniknou četné paralely. Je však podivuhodné, že i před těmi nejmodernějšími vynálezy lidské vojenské techniky mají živočichové obvykle náskok mnoha milionů let.

Vzhůru do evropských metropolí! Tallinn je neokoukaný a Vídeň za humny

Vzhůru do evropských metropolí! Tallinn je neokoukaný a Vídeň za humnyChtěli byste vyrazit na prodloužený víkend, ale nevíte kam? Zkuste navštívit některou z evropských metropolí. Za málo peněz můžete získat hodně nových zážitků.

S lyžemi do vrtulníku, na kole ze sjezdovky

S lyžemi do vrtulníku, na kole ze sjezdovky Lyžování a jízda na snowboardu patří mezi nejrozšířenější zimní sporty. Zasněžené svahy však nabízejí mnohem více možností vyžití. V případě, že lyžování neholdujete nebo si chcete zimní mrazivé dny zpestřit další aktivitou, přinášíme vám tipy na zajímavé zimní sporty. Vyzkoušet můžete adrenalinové lyžování s drakem, skok z helikoptéry, ale i klasické sáňkování.

Druhé naléhavé varování lidstvu podepsalo 15 tisíc vědců: Přestaňme si ničit planetu

Druhé naléhavé varování lidstvu podepsalo 15 tisíc vědců: Přestaňme si ničit planetu„Zastavme působení klimatických změn, zabraňme dalšímu odlesňování a devastaci druhů, než bude pozdě!“ Takové je hlavní poselství otevřeného dopisu, který na začátku listopadu vyšel v akademickém žurnálu Bioscience s titulkem „Varování lidstvu“. S jeho textem a naléhavým poselstvím vyjádřilo svůj souhlas podpisem více než 15 000 vědců z celkem 184 zemí. Píše o tom například žurnál BigThink.

V burce si v Německu za volant už nesednete

V burce si v Německu za volant už nesedneteV Německých pravidlech silničního provozu přibyla některá omezení. Silniční honička může vyústit v 10letý pobyt za mřížemi. Počínaje 19. říjnem letošního roku musí nejen řidiči motorových vozidel, ale i cyklisté v Německu počítat s tvrdším postihem za některé delikty. Při řízení je zakázáno manipulovat nejen s telefonem..

Los Angeles natírá ulice na světle šedou. Pomůže to v letních vedrech

Los Angeles natírá ulice na světle šedou. Pomůže to v letních vedrechLos Angeles stále hledá nové cesty, jak zmírnit horké klima ve městě. Posledním experimentem je přemalování povrchu části vozovek speciální barvou. Světle šedý nátěr barvou CoolSeal dosud využívalo v rámci poněkud odlišné aplikace americké letectvo, ale v kalifornské metropoli by mohlo pomoci přežít lidem i bez klimatizace. Referuje o tom například Washington Post.

Dian Fosseyová - „čarodějnice“, která zachránila horské gorily

Dian Fosseyová - „čarodějnice“, která zachránila horské gorily24. září v 16.30 uplynulo padesát let od chvíle, kdy Dian Fosseyová vysoko v horách Rwandy založila výzkumnou stanici Karisoke. Následující roky naplněné prací v osamění jí přinesly jak vědecké úspěchy, tak osobní strádání. Přímo v Karisoke byla kvůli ochraně goril nakonec zavražděna. Jen díky jejímu odhodlání se dnes za horskými gorilami můžeme ještě vydat.

Na hory s dětmi

Na hory s dětmiJe to úplně jiné než ve dvou nebo s kamarády. S dětmi musíte plánovat dopředu, dbát na bezpečnost i zábavu. Sjezdovky musí být mírné, ubytování prostorné a program pestrý. První rodinnou zimní dovolenou se zkrátka vyplatí nepodceňovat. Následující text přináší několik rad, čeho se při výběru pobytu držet a na co určitě nezapomenout.

Nefandíte podzimu? Objevte přímořské destinace s doletem za méně než 5 hodin

Nefandíte podzimu? Objevte přímořské destinace s doletem za méně než 5 hodinV minulých dnech podzim udeřil ve své nejchladnější podobě a mnozí z nás vzpomínají na hřejivé chvíle strávené u moře. Ani v podzimních měsících se ale nemusíte slunné dovolené vzdávat. Máme pro vás několik tipů, jak se na vyhřátou pláž dostat již za méně než pět hodin letu..
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.