Články FiftyFifty.cz, strana 60

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 60 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 60

FiftyFifty

Láká vás Indie? Bez pojištění a očkování necestujte!

Exotická koření, bazary, posvátná řeka Ganga, monumentální pomník Taj Mahal. To je pouhý zlomek toho, co může návštěvníkům nabídnout nejlidnatější stát na světě, tedy Indie. I v této zemi se však turisté musí mít z různých důvodů na pozoru.

Africká populace roste. A s tím i obavy, zda se zvládne Afrika uživit sama

V současnosti žije v Africe 1,26 miliard lidí. V roce 2050 to s největší pravděpodobností bude 2,5krát více a všichni obyvatelé tohoto kontinentu budou mít nemalé starosti s tím, kde sehnat obživu. Jak potvrzuje studie Univerzity ve Wageningenu, ani rapidní navýšení stávající hospodářské produkce a intenzifikace zemědělství nedokáže africkému nedostatku potravin zabránit, aniž by přitom nedošlo k zásadnímu ohrožení biodiverzity a zvýšení emisí skleníkových plynů.

Lyžování v cizině: znáte pravidla a dodržujete je?

Při alpském lyžování je bezpečnost na prvním místě. Přesto někteří sportovci riskují a brázdí svahy bez helmy i cestovního pojištění. Na začátku zimní sezony proto přinášíme souhrn nejdůležitějších pravidel pro vzrušující a přitom bezpečnou lyžařskou dovolenou v zahraničí.

Šest rad pro klidnou dovolenou v Thajsku

O pohodu bez zdravotních komplikací a problémů s úřady se musí každý turista přičinit. Pokud vyrážíte do Thajska, je vhodné zařídit před odjezdem pár věcí. Souhrn těch nejdůležitějších úkolů plus pár rad navíc nabízejí následující řádky.

Vědci zachytili neznámý velrybí zpěv. Může jít i o nový druh velryby

Biologové z oregonského Hatfieldova centra pro výzkum moří se od letošního jara „trápí“ se zvukovým záznamem, který v hlubinách Mariánského příkopu zachytila jedna z jejich automatických sond. Vydávaný zvuk bezpochyby patří kytovci, pravděpodobně z rodu plejtváků. Svou komplexitou se však vymyká všem dosud zachyceným signálům. Ve hře je možnost odhalení existence dosud nepopsaného druhu.

Vánoční trhy v Evropě lákají. Kam letos vyrazit?

V období adventu mají cestovatelé jedinečnou příležitost vidět evropská města ve zcela jiném světle než obvykle. Historická centra navíc ožijí vánočními trhy, které nabízejí spoustu místních specialit. Přinášíme vám tipy na nejzajímavější místa i lokální pochutiny.

Vědci v Antarktidě objevili podpovrchové jezero a tzv. ledovcové mlýny..

..A není to vůbec dobrá zpráva. Průměrná nadmořská výška území? 1958 metrů. Rekordní naměřená teplota? Minus 89,2 °C. Už asi tušíte. K tomu necelých čtrnáct milionů kilometrů čtverečních rozlohy, překrytých ledem. Ten dosahuje v nejsilnějším místě hloubky 4700 metrů, v průměru pak kolem 1800. Ano, řeč je o nejmrazivějším místě světa, Antarktidě.

Ve Wisconsinu postřikují ulice sýrovou vodou

Wisconsin je ve Spojených státech po právu přezdíván „Zemí sýrů“ a tuto svou pověst nyní ještě umocnil netradičním způsobem, jakým se hodlá vypořádat se zledovatělými silnicemi. V hlavním městě, Millwaukee, budou letos postřikovat silnicemi tekutými meziprodukty a odpady z výroby sýra, které mají být ekologičtější variantou oproti konvenčním solným posypům. Informuje o tom server The New York Times.

Vánoční svátky na ledu i na pláži aneb Oslavte Vánoce v cizině

Blížící se vánoční svátky nejsou velkou událostí pouze pro Čechy. I obyvatelé jiných zemí a kontinentů Vánoce slaví, tradice a zvyky se ale v jednotlivých kulturách značně liší. Chcete si letos vyzkoušet Vánoce trochu jinak a poznat nové zvyklosti a pokrmy? Přinášíme vám tipy na několik destinací, které můžete o svátcích navštívit. Na své si přijde milovník vánočních tradic, sněhu i ten, kdo touží vyrazit za teplem.

Kuba má své kouzlo – ale i dobře skrytá rizika

Návštěva Kuby bývá nezapomenutelným zážitkem. Aby ale vzpomínky zůstaly jen příjemné, je nutné znát o této zemi několik důležitých faktů. Co je dobré před odjezdem na Kubu vědět?

Jak jsem se setkala s Peterem. Reportáž ´adoptivní maminky´ z cesty do Keni

Během října jsem měla naplánovanou služební cestu do Keni a při té příležitosti mě napadla myšlenka navštívit mé adoptované dítko jménem Peter Joshua Kamau. Klučinu jsme si adoptovali s přítelem v roce 2013, kdy jsme se rozhodli zapojit do projektu. Několik týdnu jsme hledali vhodnou organizaci. Jako téměř každý jsme se obávali, aby peníze opravdu šly tam, kam mají. Mnoho mých známých mě odrazovalo od adopce na dálku, že v dnešní době chtějí člověka jen okrást, a že se peníze stejně na dobrou věc nikdy nedostanou.

Indonésie bez rizika: myslete na zdraví i osobní věci

Exotická dovolená v Indonésii je snem mnoha cestovatelů. Euforii z nadcházející cesty je ale potřeba vyvážit praktickými kroky: řádným očkováním, uzavřením správného pojištění a sledováním aktuální bezpečnostní situace v místě pobytu.

Desítky tisíc sobů na území Sibiře hynou hlady. Jejich potravu uvěznil led

Na vině je poněkud nečekaný vedlejší efekt globálních klimatických změn, který připravuje stáda kopytníků o jediný dostupný zdroj potravy. K podobným událostem tu došlo už v roce 2006 a 2013. Informuje o tom New Scientist.

ZOO Dvůr Králové získala novou samici nosorožce tuponosého jižního. Jmenuje se Temba

Do Zoologické zahrady Dvůr Králové nad Labem ve středu z německého Erfurtu dorazila samice nosorožce tuponosého jižního bílého Temba. Chovatelé věří, že se samcem Pamirem vytvoří pár, který bude mít mládě. Partnerkou Pamira zatím v zoo byla samice Jessika, která dosud žádné mládě na svět ve dvorské zoo nepřivedla. Informovala o tom mluvčí zoo Andrea Jiroušová.

Asmaou Soaré, Guinea

Asmaou je 20 let. Do projektu „Adopce afrických dětí -pomoci na dálku“ byla Asmaou zařazena, když jí bylo 8 let. Téměř celou dobu je Asmaou podporována jednou rodinou z Hradce Králové, kteří se rozhodli umožnit jedné holčičce na druhé straně světa splnit si své sny.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz