Články FiftyFifty.cz, strana 44

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 44 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 44

FiftyFifty

Jak na 5 nejčastějších problémů, které zkazí dovolenou

Červenec a srpen jsou podle nepsaného pravidla měsíci, jež nám mají sloužit k užívání slunečních paprsků, k letním radovánkám a cestování. Většina z nás má tak právě na některé z červencových nebo srpnových dní naplánovanou svou dovolenou a aktuálně již řeší spíše, co přibalit do kufru, případně jakou výbavu dokoupit.

Na krásném pestrém Dunaji: Linec proměňuje Dunaj - a naopak

Přesně, jak vyjadřuje přídomek tohoto města, leží Linec na Dunaji, tak jako málokteré jiné rakouské město. V letech 2014 a 2015 se hlavní evropské město kultury 2009 představí ve vší rozmanitosti a ve středobodu druhé největší evropské řeky – na krásném pestrém Dunaji.

Upouštíme od jednodenních zájezdů k moři, raději si připlatíme za nocleh

Čeští turisté začali letos upřednostňovat vícedenní pobytové zájezdy. Zatímco v loňských letech vyráželi často na takzvané jednodenní cesty k moři, kde celou noc cestovali do pobřežní lokality, den strávili koupáním a další noc přepravou zpět do domoviny, letošní léto upřednostňují předplacený nocleh v hotelu. Znamená pro ně větší komfort a více času na poznání destinace.

Letní dovolená v pohybu? Zkuste jachtařit na moři!

Stále více lidí preferuje dovolenou v pohybu nebo minimálně její aktivní prožití. Klasické dovolené na pláži, opalování se a putování mezi hotelem a nejbližší pláží se už stávají minulostí.

Do Mongolska odletěly tři klisny koně Převalského

Letoun CASA odstartoval ze 24. základy dopravního letectva v Praze-Kbelích v úterý 1. července. Letošní čtvrtý transport koní Převalského realizovaný pražskou zoo směřoval se třemi klisnami do oblasti národního parku Gobi B.

ADRA postaví a opraví na Filipínách 170 domků

Ani osm měsíců poté, co Filipíny zasáhl tajfun Hayian, není tamní situace dobrá. Nejhůře jsou na tom Západní Visajské ostrovy, kde žijí postižené rodiny stále v provizorních stanech. V létě navíc přichází dešťová sezóna, což ještě životní podmínky rodin zhorší.

Vyměňte moře za jezero

Rychlá a snadná cesta, žádné dopravní zácpy, chladný vánek místo nesnesitelného vedra, vrcholky hor vrhající příjemný stín a žádná sůl zasychající na rozpáleném těle. Ano, i taková může být vaše dovolená, pokud se ji rozhodnete strávit kupříkladu na farmách sdružení Roter Hahn v Jižním Tyrolsku.

Hlavní problémy cestovního ruchu

Více než čtvrtina Evropanů zažívá problémy se službami cestovního ruchu. Ukazuje to průzkum asociace ANEC mezi téměř šesti tisíci respondenty, do něhož se zapojili i čeští spotřebitelé. Nejčastěji si lidé stěžují na problémy při vypůjčení auta, v letecké a železniční dopravě nebo v rámci zájezdu. Čeho se problémy týkají, jak se jich vyvarovat a jak se domoci svých práv?

Jedete autem do zahraničí na letní dovolenou?

Sezóna dovolených právě začíná a řada lidí již nyní připravuje své automobily na výpravu mimo Českou republiku. Cesta vlastním autem patří stále mezi oblíbené varianty dopravy například do Chorvatska nebo Itálie.

Pět důvodů proč navštívit Dominikánskou republiku

Pokud ještě nejste rozhodnuti, kam na dovolenou, zde vám přinášíme pět důvodů k návštěvě Dominikánské republiky. Tato fascinující země spojuje typickou karibskou atmosféru s dobře fungující infrastrukturou a kvalitními službami.

Velké šelmy se vrací. Evropa se připravuje na soužití s vlky, medvědy a rysy

Velké šelmy se v Evropě po mnoha letech vrací do volné přírody. To je výborná zpráva pro všechny ochránce přírody, méně dobrá ale může být pro vlastníky pozemků nebo chovatele dobytka. Evropská komise se snaží najít cestu, jak by vedle sebe mohli žít lidé i velcí masožravci. Pomoci by tomu měla Platforma pro soužití šelem a lidí.

Vídeňský alpský oblouk – ráj výhledů

Mocný a okázalý – dálková turistická trasa vede v 19 etapách ohromujícím horským světem vídeňského alpského oblouku.

Kempovací sezóna: co zkontrolovat, aby bylo stanování radost a ne horor

Díky stabilnějšímu počasí a slunným dnům zahajují právě nyní kempy novou sezónu. Zatímco provozovatelé tábořišť dolaďují poslední detaily, většina lidí se teprve poohlíží po lokalitě, která se letos stane cílem jejich dovolené.

4 nejdůležitější formality, na které myslet před odjezdem na dovolenou s dětmi

Poslední květnové a první červnové dny jsou typickým obdobím, kdy si konečně vybíráme svoji letní rodinnou dovolenou. S potvrzenou rezervací se už můžeme těšit jenom na ničím nerušené chvíle strávené s dětmi přesně dle našich představ, ať už třeba na pláži nebo na horách.

Několik tipů na dovolenou v červnu

Globální trendy hovoří jasně. Lidé se už přestali bát finanční krize a začali opět investovat do cestování. Kupříkladu podle statistik specializovaného pobytového slevového portálu Slevotéka.cz začali letos lidé nakupovat vícedenní pobyty..
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz