Články FiftyFifty.cz, strana 47

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 47 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 47

FiftyFifty

Sněhu si v ostravské zoo užívají i zvířata z teplých krajin

Ve venkovních výbězích ostravské zoo jsou i v zimních dnech vidět zvířata z tropů a subtropů. Na sněhu se prohánějí třeba zebry, přímorožci či antilopy, prozrazuje tisková mluvčí Šárka Kalousková.

Vzácný přímorožec Damián odcestoval do Afriky

Damián, roční přímorožec beisa odchovaný v pražské zoo, odcestoval minulý týden do přírodní rezervace v Džibutsku. Transport proběhl v pořádku a Damián se tak už prohání po východoafrickém chráněném území. Společně se samicemi vytvoří v rezervaci chovnou skupinu s cílem rozšířit řady těchto chráněných antilop.

Česká fenka bude pomáhat v boji proti vybíjení slonů

Ve Střední Africe jsou kvůli svým klům ročně zabity tisíce slonů. Alarmující čísla nenechávají chladnou ani ZOO Liberec, která se společně s dalšími organizacemi i jednotlivci pustila do boje s pašeráky. Do centra černého obchodu se slonovinou, kde jde často o život, se vydává i poprvé v historii speciálně vycvičený český pes.

Získání lvů z Indie: víc než přivézt z Číny pandu

Jamvan, Gini a Jennifer jsou jména tří lvů indických, kteří by ze Zoo Sakkarbaug ve státě Gudžarát měli v létě přicestovat do Prahy. Jejich získání předcházelo více než dvouleté vyjednávání, a pokud se vše podaří, půjde o první dovoz těchto lvů pro Evropský záchovný program (EEP) po více než dvaceti letech.

Netopýři při lovu používají efekt pytlíku čipsů

Při lovu netopýři nespoléhají jen na své „třetí oko“, tedy echolokační sonar, ale také na citlivý sluch. Díky němu okamžitě zjistí, že jiný lovící netopýr poblíž zaznamenal úspěch a ihned se vydají jeho směrem.

Alpbachtal Wildschönau: Lyžařský klenot v tyrolských Alpách

Lyžařský klenot Alpbachtal Wildschönau patří k deseti největším lyžařským oblastem v Tyrolsku. 145 km rozmanitých sjezdovek (109 km po spádnici), které čekají na objevení. Kromě toho lákavě krásné a jedinečné prázdninové obce - od nejkrásnější vesnice Rakouska až po nejmenší obec Tyrolska.

Hongkong: Žraločí polévka mizí z jídelních lístků, ale jen na oko

Množství servírovaných žraločích ploutví v restauracích v Hongkongu sice kleslo o polovinu, Číňané se ale své pochoutky přesto nevzdávají. Tvrdí to Světový fond pro ochranu přírody (WWF) ve své zprávě, která situaci v regionu monitoruje. Sedmimilionový Hongkong představuje důležitou křižovatku obchodu se žraločím masem a ploutvemi a jako takový odráží trend globální spotřeby této komodity.

Domácí násilí je u šimpanzů běžné

Šimpanze si lidé většinou spojí s představou inteligentní, sociální opice, která se v mnohém podobá člověku. Někteří lidé vědí, že šimpanzi nejsou žádní andílci, ve volné přírodě se například pouštějí do genocidních nájezdů na sousední tlupy.

Pražská zoo letos přispěla 11 tisíci starých mobilů na ochranu goril

Ochrana kamerunské rezervace a goril nížinných. To je hlavním cílem projektu „Přineste starý mobil - podpořte strážce pralesa“, na kterém se již čtvrtým rokem společně podílí společnost REMA a Zoo Praha. Právě ta za letošní rok vysbírala 11 tisíc mobilních telefonů, ze kterých bude putovat více než 110 tisíc korun na vybavení pro strážce biosférické rezervace Dja. Kromě zoologických zahrad se do projektu zapojuje stále více lidí, ale i například škol.

Netradiční Silvestr: hudební open air festival či potápění

Adventní období s sebou nenese pouze zběsilé pořizování vánočních dárků a pečení cukroví. K předvánočnímu shonu se totiž přidává ještě několik dalších úkolů, které je třeba vyřešit. A jedním z nich je dobrý plán na Silvestra a oslavu příchodu nového roku.

Jak chránit oceány? Vybírejte si mořské ryby pečlivě. A nebo kupte kapra

Ekolist, 12.12.2014 - Neutuchající poptávka po mořských plodech žene další a další rybářské lodě lovit další a další ryby. Jak tvrdí Jan Freidinger, který v organizaci Greenpeace vede oceánskou kampaň, 90 procent světových oceánů je přelovena a řada druhů ryb je na kraji vyhubení.

Komentář: Štědrý den versus Silvestr, za vánoční dovolenou jsou Češi ochotni připlatit

Vánoční svátky propuknou již brzy. Stále více Čechů využívá toto období k odjezdu na zahraniční zimní dovolenou. Profilují se dva tábory turistů, jedni vyrážejí do exotických destinací za sluncem, druzí míří do lyžařských středisek. Poptávka na Vánoce a na Silvestra se však liší. Zatímco Štědrý den tráví cestovatelé raději v teple, pro oslavy příchodu nového roku volí spíše hory.

Stále více Čechů tráví Vánoce v jihovýchodní Asii

Útěk mimo vánoční shon, sluneční paprsky namísto zimního marastu, lákavá gastronomie nebo zkrátka chuť poznávat exotické krajiny – to vše může být hnacím motorem stále vyššího počtu Čechů, kteří tuzemské vánoční stromky mění za přírodní scenérie destinací jihovýchodní Asie. Na vzrůstající zájem o tyto země reaguje uvedením rozšířené řady publikací z edice Lonely Planet nakladatelství Svojtka & Co., držitel licence těchto světoznámých průvodců pro Českou republiku.

Medvědí stezka na Šumavě je v novém hávu

Na celé Šumavě se můžeme projít po více než dvaceti naučných stezkách. Tou nejstarší na Šumavě a zároveň druhou nejstarší v celé České republice je Medvědí stezka v jižní části Šumavy, na které v letošním roce Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava obnovila informační panely.

Klima Lima - generálka pro Paříž

Dnes začíná v Limě dvoutýdenní klimatická konference. Jejím cílem je připravit návrh globální dohody o ochraně klimatu, která má být přijata už příští rok v Paříži. Schválen má být i podrobný plán, jak k finálnímu textu dospět. Konference se zúčastní zástupci téměř všech států světa.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz